Stało się! Twój partner wręczył Ci pierścionek zaręczynowy, a Ty z radością przyjęłaś wizję Waszego wspólnego życia. Zastanawiasz się, co robić dalej? Przytaczamy kilka praktycznych wskazówek. Dzięki nim pozbędziesz się mętliku w głowie i rozpoczniesz przygotowania do ślubu w jak najlepszym stylu. Zobacz!

Miłość na pierwszym planie

Doceń swojego ukochanego. Na pewno długo zastanawiał się, kiedy i jak się oświadczyć. Romantyczne zaręczyny to nie lada wyzwanie! Tych prób i doświadczeń będzie przed Wami jeszcze więcej. Musicie przejść przez wszystkie formalności ślubne i zaplanować wesele. W natłoku zdarzeń warto na chwilę się zatrzymać i powiedzieć sobie, co jest najważniejsze. Kochacie się i chcecie spędzić razem resztę życia. Celebrujcie te chwile i nie bójcie się okazywać czułości! Dzięki temu łatwiej będzie pokonać trudności związane z organizacją ślubu.

Świętuj z rodziną i przyjaciółmi

Nowiną o zaręczynach musisz podzielić się z najbliższymi. W pierwszej kolejności powiadom rodziców, rodzeństwo i przyjaciół. Dopiero później zamieść informację w mediach społecznościowych. Nie chcesz chyba, by Twoja ukochana mama lub siostra dowiedziała się o tak ważnym wydarzeniu ze zdjęcia w internecie? Kolejnym krokiem może być organizacja wspólnej kolacji dla wąskiego grona najważniejszych dla Ciebie osób. Na takim spotkaniu będziecie analizować pomysły na zaręczyny, którymi wykazał się Twój partner i budować pozytywne wspomnienia.

Zadbaj o swój komfort 

Pamiętaj, że to Twoja chwila. Pierścionki zaręczynowe zawsze wzbudzają emocje i powodują wiele pytań. Kiedy ślub? Kogo zaprosisz? Jaki salon jubilerski wybrał Twój ukochany? Ile wydał na biżuterię? Tylko od Ciebie zależy, co i komu chcesz powiedzieć. Nie musisz każdemu wyjaśniać szczegółów. Działaj według własnego planu i spełniaj swoje marzenia. Najważniejsze jest, abyś czuła się komfortowo. W centrum wydarzeń jesteś Ty i Twój partner – cała reszta powinna mieć drugorzędne znaczenie. Kto lepiej od Was może wiedzieć, czego chcecie? 

Dopasuj pierścionek

Zdarza się, że mężczyźni źle oszacują rozmiar palca partnerki. Tymczasem pierścionek zaręczynowy powinien pasować idealnie. Jubiler radzi, by w takich sytuacjach korzystać z korekty rozmiaru. Dobry salon jubilerski zapewnia ją bez żadnych dodatkowych opłat. Najlepiej zająć się tym jak najprędzej, ponieważ zbyt duża biżuteria mogłaby zsunąć się z palca i zgubić. Żadna kobieta nie chciałaby stracić w ten sposób pierścionka z diamentem! W końcu wszystkie panie marzą, by nosić na palcu piękną biżuterię z białego złota lub model klasyczny – żółty. Zadbaj więc o dopasowanie!

Szukaj inspiracji

Pewnie masz już w głowie wstępny plan na ślub i suknię. Przygotowania rozpocznij jednak od przeglądania różnych katalogów i poszukiwania inspiracji. Do tego celu najlepiej sprawdza się internet. Możesz zobaczyć oferty firm z branży, zdjęcia z ceremonii innych osób i poradniki dotyczące najmodniejszych dekoracji. Daj sobie czas i nie zmuszaj się do szybkiego podejmowania decyzji. Zaangażuj swojego wybranka we wspólne planowanie i przygotujcie listę najciekawszych atrakcji na wesele. Z czasem wszystko się wyklaruje i powstanie szkielet, na którego bazie zaplanujecie najlepszą imprezę Waszego życia!

Określ datę ślubu

Wyznaczenie daty ceremonii to przełomowy moment. Musicie wiedzieć, ile macie czasu na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Wśród kolejnych zadań do wykonania będzie znajdować się:

  • rezerwacja sali na wesele,

  • wybór obrączek ślubnych,

  • zamówienie cateringu i opracowanie menu,

  • zorganizowanie atrakcji dla gości,

  • wybór sukni ślubnej i dopracowanie stylizacji.

Stwórz własny planer ślubny i notuj rzeczy, którymi będziesz się zajmować. Nie tylko lepiej się zorganizujesz, ale też zyskasz świetną pamiątkę na przyszłość. Zaręczyny i planowanie wesela będziesz wspominać z prawdziwą nostalgią!

Postaw na złoto i diamenty!

Lubisz stylową biżuterię i zależy Ci na modnych dodatkach? Jubiler ACLARI Diamonds chętnie wspiera klientów w planowaniu ślubu, zapewniając duży wybór obrączek. Zainspiruj się najnowszym katalogiem tego salonu, a miesiące po zaręczynach będą jeszcze piękniejsze! Przed Tobą wyjątkowy czas i warto go dobrze wykorzystać.


Źródło zdjęć: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Nietypowe zaręczyny
Pierścionek
Pomysł na zaręczyny

Wersja do druku