Okna w mieszkaniach większości Polaków są ozdobione za pomocą firan. Zwiewna tkanina sprawia, że pomieszczenie staje się o wiele przytulniejsze i cieplejsze. Firanki dodatkowo podkreślają styl wnętrza i nie zatrzymują promieni słonecznych, dzięki czemu pokoje są odpowiednio doświetlone. Jeśli chcesz wybrać firanki do sypialni, salonu lub pokoju dziecięcego, sprawdź, dlaczego warto postawić na modele szyte na wymiar. 

1. Firany z Poznania - piękne modele szyte na wymiar

2. Stylowe wzory i marszczenia

Firanka jest jednym z nieodłącznych elementów okiennej dekoracji. Choć w Skandynawii rzadko się jej używa, w Polsce zwiewna tkanina w oknie wciąż jest popularna. Firany prezentują się pięknie zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Można zawieszać je na wysokich i niskich oknach bez względu na ich szerokość. Z tego powodu warto postawić na firanki na wymiar, które zamówi się w studiu w Poznaniu. Poznaj zalety takiego rozwiązania. 

Firany z Poznania - piękne modele szyte na wymiar

Jeśli chodzi o firany Poznań prezentuje jedną z najciekawszych ofert w całym kraju. Studio dekoracji okien w Czapurach w okolicach stolicy Wielkopolski słynie z profesjonalnego podejścia do tworzenia dekoracji okiennych. Klienci studia mogą wybierać spośród setek tkanin, oglądając je w różnych aranżacjach. Firanki na wymiar są szyte po uwzględnieniu wysokości i szerokości okna, dlatego z łatwością dopasowuje się je do okien w przedwojennych kamienicach, nowoczesnych domach oraz w blokach wzniesionych z wielkiej płyty. Tkanina jest przycinana na długość do podłogi lub parapetu w zależności od preferencji klienta. Dzięki temu każde pomieszczenie zachowuje pełną funkcjonalność, a poszczególne elementy dekoracyjne znakomicie ze sobą współgrają.

Stylowe wzory i marszczenia

Wybierając tkaninę do uszycia firanki na wymiar w studio pod Poznaniem, warto skupić się na jej wzorze i sposobie układania. Wzór na materiale powinien pasować do elementów aranżacji całego pomieszczenia. Trudno wyobrazić sobie bowiem, że w nowoczesnym pokoju dziecięcym zawiesi się firankę, na której będą widniały duże kwiaty w rustykalnym stylu. Równie ważne jest ustalenie, w jaki sposób będą marszczyć się materiały wokół okien. Rodzaj marszczeń i sposób układania tkaniny jest zależny zarówno od wielkości i kształtu okna, jak i od sposobu użytkowania firany. Jeśli ma łączyć się z efektowną zasłoną dekoracyjną, firanka może z powodzeniem być spięta na stałe. Jeżeli zasłona ma służyć do zaciemniania, to obie tkaniny powinny być przystosowane do swobodnego przesuwania po karniszu.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Firany do nowoczesnego wnętrza

Wersja do druku