Drzwi przesuwne drewniane są fantastycznym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia, a w szczególności do małych wnętrz. Pozwalają na maksymalne wykorzystanie każdego metra kwadratowego. Nie dość, że zajmują bardzo mało miejsca to jeszcze są nadzwyczaj funkcjonalne. To jednak nie wszystkie zalety, jakie posiadają drzwi przesuwne. Jest to znakomita inwestycja na lata.


Jeżeli nie masz miejsca, wybierz drzwi przesuwne

Drzwi przesuwnie świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, ale największą popularnością cieszą się w przypadku niewielkich metraży, w których liczy się każdy metr kwadratowy. Dzięki temu, że zostają wtopione w ścianę, nie sprawiają większych problemów logistycznym podczas otwierania, jak i zamykania. Poza tym, można swobodnie ustawić meble tuż przy nich i nie będą sprawiały większych problemów. Jak to możliwe? Można zdecydować się na drzwi przesuwne chowane w ścianie, w specjalnej wnęce. Dzięki temu bez problemów uda się wykorzystać ścianę tuż przy drzwiach, przy której uda się ustawić regał, witrynę czy komodę. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni w takiej sytuacji jest jak najbardziej możliwe.

Na drzwi przesuwne warto zdecydować się także w przypadku dużych pomieszczeń, ponieważ pozwalają na elastyczną aranżację wnętrza. Przekłada się to na osiągniecie bardzo dobrych rezultatów wizualnych.

Drzwi przesuwne jako oryginalne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz

Drzwi przesuwne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nadal jednak nie są aż tak często spotykane w mieszkaniach jak tradycyjne drzwi. Stawiając na takie rozwiązanie, możesz uzyskać bardzo oryginalny efekt, który spodoba się każdemu. Drzwi przesuwne sprawdzą się znakomicie szczególnie w przypadku pomieszczeń urządzanych w stylu minimalistycznym, skandynawskim oraz industrialnym. Dzięki tym drzwiom, wprowadzisz do wnętrza zastrzyk estetyki, jak i wyjątkowości, co w przypadku wielu aranżacji jest pożądaną wartością. W ofercie wielu producentów (np. sklepu rustykalneuchwyty.pl) znajdziesz drzwi przesuwne, dlatego nie będzie żadnych problemów z dobraniem koloru czy fasonu do tworzonej aranżacji. Propozycji jest tak dużo, że z powodzeniem można znaleźć uniwersalne rozwiązanie na lata.

Drzwi przesuwne to funkcjonalne rozwiązanie do każdego wnętrza

Drzwi przesuwne odznaczają się wysoką funkcjonalnością. Nie stwarzają problemów podczas przesuwania, ponieważ wszystko odbywa się lekko i wygodnie. Ważne jest to, że decydując się na wysokiej jakości drzwi przesuwne, nie słychać żadnego hałasu podczas ich przesuwania. Drzwi przesuwają się po specjalnych szynach bardzo cicho i nie ma ryzyka, że jeden nieostrożny ruch spowoduje głośne trzaśnięcie. Nawet jeżeli mocno je przesuniemy, nie wywołamy aż tak dużego hałasu, jak w przypadku tradycyjnych drzwi.

Prosty montaż drzwi przesuwnych

Jeżeli zdecydujesz się na system drzwi naściennych, możesz wprowadzić je do wnętrza na każdym etapie aranżacji przestrzeni, bez konieczności kucia i wykonywania generalnego remontu. Prowadnice mocuje się na ścianie lub suficie, a drzwi przesuwne na specjalnych wózkach.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Meble industrialne
Pikling wędzony wartości odżywcze
Meble drewniane

Wersja do druku