W wielu mieszkaniach możemy znaleźć drewniane meble. Jest to trend, którego popularność nie słabnie wraz z upływem czasu. Ten rodzaj materiału doskonale sprawdza się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych.

 

  1. Zalety drewnianych mebli

  2. Jaki rodzaj drewna jest najlepszy na meble?

  3. Drewniane elementy w całym mieszkaniu

Przyjrzymy się, jakie są zalety takich rozwiązań, a także jaki rodzaj drewna najlepiej się sprawdzi.

Zalety drewnianych mebli

Meble z drewna cieszą się ogromną popularnością już od wielu lat. Szeroki wybór tego rodzaju umeblowania sprawia, że z pewnością każdy może dobrać elementy pasujące do wystroju panującego w mieszkaniu. Niezależnie, na co się zdecydujemy, drewniane meble zawsze będą prezentować się estetycznie i elegancko. Nadają one wnętrzom niepowtarzalnego klimatu, wpływając także na przytulność danego pomieszczenia.

Ten rodzaj mebli charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Jeżeli są odpowiednio konserwowane, są w stanie przetrwać naprawdę wiele – nawet przeprowadzki i remonty. Świetnie sprawdzą się w domu, gdzie są małe dzieci, ich wyjątkowa trwałość sprawia, że ciężko jest je uszkodzić. Jeden komplet mebli dobrej jakości może posłużyć kilku pokoleniom.

Jaki rodzaj drewna jest najlepszy na meble?

Możemy spotkać różnego rodzaju meble drewniane, m.in.:

Meble wykonane z dębu gwarantują trwałość na najwyższym poziomie, a także wytrzymałość oraz wodoodporność. Nic dziwnego, gdyż dąb jest obecnie jednym z najcenniejszych tworzyw, które stosowane jest w stolarstwie. Charakteryzuje się twardością- dlatego też meble dębowe są masywne i ciężkie. Ciekawy kolor oraz widocznie słoje dębiny sprawiają, że ten rodzaj mebli prezentuje się niezwykle elegancko.

Meble bukowe także potrafią zachwycić swoim niebanalnym wyglądem oraz solidnością i trwałością. Szafa trzydrzwiowa wykonana z tego tworzywa w połączeniu z łóżkiem, mogą nadać sypialni niepowtarzalnego klimatu.

Meble sosnowe cieszą się również sporą popularnością, przede wszystkim dzięki temu, że są nieco tańsze od dwóch pozostałych wariantów. Ich trwałość oraz łatwość w utrzymaniu czystości mogą dla wielu z nas okazać się wystarczające.

Drewniane elementy w całym mieszkaniu

W wielu mieszkaniach sprawdzą się nie tylko drewniane meble, ale także inne elementy. Często spotykamy panele podłogowe wykonane z drewna, panele ścienne czy też dodatki. Dekoracyjne elementy wykonane z drewna sprawdzą się w każdym pomieszczeniu: w salonie, kuchni oraz w łazience. Dzięki ich właściwościom możemy mieć pewność, że posłużą nam przez długie lata. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Szafa na wymiar

Wersja do druku