To naturalne, że każda kobieta pragnie prezentować się najkorzystniej - nie tylko po to, by bardziej podobać się mężczyznom, ale też po prostu czuć się lepiej we własnej skórze. Aby tak z kolei było, skóra ta musi być jedwabiście gładka i piękna. Jak zadbać o to w jak najlepszy sposób? Poniżej prezentujemy aż pięć rodzajów depilacji, po które sięgnięcie może okazać się kluczem do sukcesu.

1. Maszynka do golenia

W chwili obecnej, wśród metod depilacji zdecydowanie króluje depilacja maszynką jednorazową. Jej powodzenie wzięło się przede wszystkim z szybkości wykonywania zabiegu i elastyczności jej stosowania - maszynkę ma w domu każda kobieta, a całość zajmuje zaledwie kilkanaście minut, niezależnie od powierzchni, jaką chcemy poddać depilacji. Jest też pewna wada: efekt tego golenia utrzymuje się zaledwie 1-2 dni, a samo w sobie może powodować podrażnienia (należy uważać i nie używać dezodorantu, przynajmniej przez 24 godziny po wydepilowaniu pach).

2. Krem do depilacji

Kobiety coraz chętniej sięgają po różnego rodzaju kremy, dzięki którym skuteczna depilacja łączy się z długotrwałym efektem. Wystarczy nałożyć na skórę odpowiedni preparat, pozostawić go tam na około 10-20 minut, a potem po prostu zmyć. Substancje, które wchodzą w jego skład, rozpuszczą włosy (nawet delikatnie pod skórą), zapewniając fenomenalny efekt nawet na pięć dni.

3. Depilacja laserem

Decydując się na depilację laserową, musimy mieć świadomość tego, że nie jest ona możliwa do przeprowadzenia przy opalonej skórze. Nie poleca się jej również przy zażywaniu leków uwrażliwiających na światło. Jeżeli jednak obie te rzeczy nas nie dotyczą, jest to jedyna stała metoda na depilację. Oznacza to, że po jej przeprowadzeniu włosy po prostu nam nie odrosną. Dzieje się tak, gdyż niszczy ona trwale cebulkę włosa. Choć zabieg w wielu przypadkach trzeba powtarzać, aby pozbyć się wszystkich włosów, jest bardzo skuteczny, choć jednocześnie dość bolesny. Nie wiesz jaki depilator laserowy wybrać? Zobacz ranking naszego partnera na https://terdeals.com/pl/ranking/182/ranking-top-5-najlepszy-depilatorow-laserowych.

4. Depilator

Główną zaletą depilatora elektrycznego jest fakt, że można z niego korzystać (podobnie, jak chociażby z maszynki do golenia) wielokrotnie. Nie trzeba więc kupować go regularnie (jak w przypadku wosku), ani też uważać na to, by ostrza w nim się nie stępiły (jak podczas golenia się maszynką jednorazową). Jest też znacznie tańszy od kuracji laserem. Stosowanie go jest bolesne, to należy powiedzieć - jest też jednak bardzo skuteczne, a sam zabieg będziemy musieli powtórzyć po kilku tygodniach.

Najlepsze efekty stosowania elektrycznego depilatora uzyskamy, używając go przy długim owłosieniu - wtedy niechciane włosy są wyrywane razem z cebulką, a rezultat utrzymuje się na dłużej. Oczywiście, z urządzenia można korzystać również w przypadku krótszych włosków, jednak wtedy zabieg trzeba będzie powtarzać relatywnie częściej. Przygotowaliśmy ranking najlepszych depilatorów - sprawdź i zostaw komentarz!

5. Wosk

Wosk jest jedną z najtańszych, na spółkę z depilatorem elektrycznym (w jego przypadku taniość pojawia się po dłuższej eksploatacji), form pozbywania się niewygodnego i nieestetycznego owłosienia. Zastanawiając się, czy wybrać depilator, czy wosk należy powiedzieć, że ten drugi pozwala na pozbycie się włosków nawet na kilka tygodni. Choć jest bardzo bolesny i stosunkowo mało zachęcający, cechuje się bardzo dużą skutecznością.

Wosk występuje w kilku formach - jedną z nich są zimne plastry, które rozgrzewamy w dłoniach, przyklejamy do fragmentu owłosionej skóry i z impetem pociągamy, by wyrwać niechciane włoski. Wosk na ciepło nakłada się z kolei (po podgrzaniu) szpatułką, a gdy ten stwardnieje, odrywa się go, razem z nim pozbywając się całego owłosienia. Oba te sposoby są skuteczne, ale też bolesne. Wosk często trzeba zmyć z siebie już po zabiegu, na przykład za pomocą specjalnego olejku.

Zajrzyj na stronę Terdeals.com, gdzie znajdziesz ciekawe promocje i rankingi najpopularniejszych produktów!Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Depilacja woskiem
Sposoby na wypadające włosy
Ile kalorii ma szynka chuda
Ile kalorii ma szynka gotowana
Szynka wieprzowa bez kości kcal
Plaster cebuli kcal
Ile kalorii ma pieczona szynka wieprzowa
Latarka jaką wybrać
zdrowe w?osy

Wersja do druku