Rozmowa o depilacji woskiem u wielu osób powoduje strach przed bólem spowodowanym tym zabiegiem. Okazuje się jednak, że bolesne wyrywanie włosków z użyciem tej metody to mit, który utrwalił się w głowach niektórych osób. Profesjonalnie wykonana depilacja woskiem nie jest bolesna i stanowi najlepszą alternatywę dla używania tradycyjnych golarek. Co trzeba wiedzieć o pierwszej depilacji woskiem i jaką partię ciała wybrać?

Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Co trzeba wiedzieć przed pierwszą depilacją woskiem?

Skóra po zabiegu depilacji może być zaczerwieniona i lekko podrażniona, dlatego, aby uniknąć dodatkowego dyskomfortu warto przestrzegać kilku ważnych zasad. Po pierwsze unikaj ekspozycji na słońce. Ciało po opalaniu jest nadwrażliwe i może zareagować negatywnie na usuwanie włosków woskiem. Przed zabiegiem, zwłaszcza jeżeli to pierwsza depilacja tego typu unikaj również solarium. Jeżeli na danej partii zauważysz wysypkę, podrażnienia lub uszkodzenia mechaniczne, takie jak strupki i siniaki, to najlepiej odłożyć depilację woskiem do czasu zagojenia się tych zmian. W salonach Time For Wax nie musisz umawiać się na konkretny termin. Wystarczy, że przyjedziesz do studia w najbardziej dogodnym dla ciebie momencie i poczekasz kilka minut na swój zabieg.

Depilacja woskiem pach - dlaczego warto?

Obszar pod pachami jest niewielki i mogłoby się wydawać, że depilacja przy pomocy tradycyjnej golarki nie sprawi nikomu kłopotu i nie warto używać do tego wosku. Prawda jest jednak taka, że włosy pod pachami potrafią być grube i widoczne już na drugi dzień po goleniu. Jest to kłopotliwe zwłaszcza latem, gdzie noszenie skąpych bluzek czy strojów kąpielowych od razu demaskuje zaniedbania w tym miejscu. Dodatkowo za skuteczną i trwałą depilacją pach przemawia również higiena. Pozbywanie się zbędnego owłosienia w tym obszarze pozwala zachować czystość i komfort nawet w upalne dni. Depilacja pach woskiem w salonach Time for Wax jest praktycznie bezbolesna, dzięki użyciu autorskiego rodzaju wosku Magic Wax, który przykleja się tylko i wyłącznie do włosów, a nie do skóry. Dlaczego warto wybrać tę partię na swój pierwszy zabieg? Procedura ta trwa tylko około 10 min, a jej efekty są nieporównywalnie lepsze niż przy innych metodach!

Depilacja woskiem przedramion - poczujesz różnicę

Depilacja przedramion wydaje się zbędna, jednak kiedy dbamy o gładkość nóg, dla równowagi powinniśmy zatroszczyć się też o przedramiona. Ta partia ciała doskonale nadaje się na pierwsze spotkanie z woskiem, ponieważ jest to obszar stosunkowo niewielki w porównaniu np. z nogami. Możesz dokładnie obserwować, co robi kosmetyczka oraz od razu informować, jeżeli chciałabyś coś zmienić podczas zabiegu. Depilacja woskiem przedramion daje doskonałe efekty, ponieważ nawet jeżeli nie masz gęstego ciemnego owłosienia, to na pewno pokochasz gładkość, jaką daje wosk.

Depilacja woskiem ramion - coś na początek

Widoczne owłosienie na rękach może wprawiać niektóre panie w duże kompleksy. Na szczęście istnieją szybkie i proste sposoby na pozbycie się włosków z tego obszaru oraz osłabienie ich wyrastania po pewnym czasie. Nie ma nic skuteczniejszego w walce z niechcianymi włosami niż regularna depilacja woskiem. Nawet jeżeli nie masz dużego problemu z tą kwestia, to warto wybrać się do Time For Wax na taki zabieg. Jeżeli obawiasz się pierwszej wizyty i ewentualnego uczucia dyskomfortu podczas depilowania, to ramiona są dobrym wyborem. Włosy w tej partii ciała u kobiet są zwykle słabsze niż te na nogach czy pod pachami. Oznacza to, że jeżeli twój próg bólu jest niski, to ten zabieg będzie idealną okazją do zapoznania się z salonem oraz procedurą nakładania i zrywania wosku. Pamiętaj, że kosmetyczka podczas zabiegu będzie pytała o Twoje odczucia i jeżeli coś będzie sprawiało ból, to na pewno postara się zrobić wszystko, aby nie sprawiać ci dyskomfortu.

Depilacja woskiem - Poznań zaprasza na zabieg!

Jeżeli mieszkasz w Poznaniu i chcesz rozpocząć swoją przygodę z depilacją woskiem, to wpadnij do Time For Wax - depilacja woskiem Poznań! Nie musisz umawiać się na wizytę, po prostu wybierz najbardziej dogodny dla siebie termin.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Sposoby na wypadające włosy
Ile kalorii ma ser camembert-light
Ile kalorii ma brie
Ile kalorii ma biały ser
zabiegi kosmetyczne

Wersja do druku