Pierwsza Komunia Święta to istotny moment w życiu każdego dziecka. Stanowi ważne doświadczenie religijne i duchowe, ale jej nieodłącznym elementem jest również przyjęcie rodzinne okraszone podarunkami od gości. Pytanie zatem, jaki prezent na komunię warto kupić dziecku?
Rodzice chrzestni oraz najbliżsi członkowie rodziny kupują najczęściej dość okazałe prezenty komunijne, na przykład laptopa, rower, aparat fotograficzny, zegarek czy smartfona. Takie podarunki sprawiają dzieciom wiele radości, jednak nie każdy może sobie pozwolić na wydatek rzędu tysiąca czy dwóch tysięcy złotych. Co więcej, popularny wybór wiąże się z ryzkiem, że dziecko od kilku gości otrzyma ten sam lub bardzo podobny gadżet. Dlatego też, warto rozważyć zakup oryginalnego prezentu na komunię, który będzie świetnym upamiętnieniem tej wyjątkowej uroczystości. W tej roli sprawdzą się między innymi produkty okolicznościowe, które udostępnia Mennica Polska.

Prezent na komunię w postaci zestawu pamiątkowego
Dorym pomysłem na prezent komunijny jest zestaw pamiątkowy, który składa się z dwóch srebrnych elementów: monety oraz numizmatu. Ten ostatni przedstawia dzieci przystępujące do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, natomiast na monecie widnieje reprodukcja znanego obrazu „Chrystus z Eucharystią”, która przypomina o duchowym wymiarze tego wyjątkowego święta. Warto zaznaczyć, że nakład zestawu wynosi zaledwie 200 sztuk, co czyni go naprawdę unikalną propozycją.

Okolicznościowa sztabka złota – oryginalny prezent na komunię
Osoby, które są gotowe wydać na prezent komunijny około tysiąca złotych, powinny zainteresować się specjalną sztabką złota o limitowanym nakładzie. Produkt ten został wykonany z czystego złota (próba 999,9) i przedstawia elementy symbolizujące Pierwszą Komunię Świętą. Jest godnym rozważenia wyborem z tego względu, że z jednej strony stanowi świetną pamiątkę, z drugiej zaś, może zwiększyć swoją wartość w czasie. Ta ostatnia zależy bowiem przede wszystkim od rynkowych cen złota, a te, jak pokazują notowania historyczne, w dłuższej perspektywie czasu  sukcesywnie rosną.

Srebrny medalik z krzyżykiem
Medalik z krzyżykiem stanowi symbol wiary, daje poczucie bezpieczeństwa i przypomina o tym, co w życiu naprawdę ważne. Pierwsza Komunia Święta jest więc idealną okazją, by nawiązać do pięknej tradycji i podarować go dziecku. Ważne jednak, aby wybrać dobry jakościowo, solidnie i precyzyjnie wykonany produkt, który pozostanie z nim na długie lata. Kryteria te spełnia medalik wyprodukowany przez Mennicę Polską, który wykonano z czystego srebra w nakładzie zaledwie 500 sztuk.

Inne ciekawe prezenty komunijne
W ofercie Mennicy Polskiej można znaleźć jeszcze wiele innych produktów, które sprawdzą się w roli oryginalnego prezentu na komunię. Wśród nich są liczne numizmaty przedstawiające anioły, moneta inspirowana freskiem Ostatnia wieczerza Leonarda da Vinci, czy też numizmat z wizerunkiem Madonny Sykstyńskiej Rafaela Santiego. Wszystkie wspomniane produkty są wykonane z czystego złota lub srebra, i kosztują od niespełna dwustu do około tysiąca złotych.
Z kompletną ofertą „komunijną” Mennicy Polskiej można zapoznać się pod adresem: https://inwestycje.mennica.com.pl/produkty-kolekcjonerskie/prezenty/na-chrzciny-i-komunie/.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Zegarek na prezent
aparat

Wersja do druku