Wprawdzie Walentynki już za nami, ale okazji do wręczania prezentów z pewnością nie brakuje. Imieniny, urodziny, różne rocznice to główne z nich. Za każdym razem, gdy zbliża się taka okazja, wiele osób staje przed dylematem co kupić bliskiej osobie? W poniższym tekście spróbujemy podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając na prezent zegarek.

Czy zegarek to dobry prezent?

Pytanie to jest szczególnie trafne w obecnych czasach, gdy każdy ma w kieszeni telefon i zerka na niego kilkaset razy w ciągu dnia. Zegary mamy w samochodzie, metrze, autobusie, na komputerze i telewizorze. Jednym słowem niemal w każdej chwili mamy możliwość sprawdzić, która jest godzina. Czy zatem zegarek jest nam jeszcze potrzebny? Owszem. Gdyby było inaczej większość sklepów z nimi zakończyłaby już działalność. Nie ulega wątpliwości, że rola zegarka się zmienia. Nie służy on tylko do sprawdzania godziny, ale jest elementem ubioru, podkreśla styl, a dzięki licznym funkcjom pomaga w codziennym życiu.

Dla kogo zegarek na prezent?

Wiemy już, że pomimo iż zegarki wydają się reliktem przeszłości mają się całkiem nieźle. Jeśli mamy w planach sprawić komuś tego typu prezent warto się przygotować. Nie tylko finansowo, ale zrobić pewien rekonesans trendów. Idealnie, jeśli mamy potwierdzenie ze strony osoby, którą pragniemy obdarować zegarkiem, że ta właśnie zastanawia się nad nowym czasomierzem. Prezent w postaci zegarka możemy wręczyć na kilka okazji:

- jako pamiątka z I Komunii Świętej. Może obecnie trend dawania zegarków na tą okazję jest słabszy niż jeszcze 10 lat temu, ale dobrze dobrany, nowoczesny z wyglądu i wyposażony w kilka funkcji model może być strzałem w dziesiątkę.

- prezent dla partnerki/partnera. Tu okazji mamy mnóstwo od rocznicy poznania, przez imieniny, urodziny, Walentynki aż po świąteczne upominki pod choinkę. Zegarek dla najbliższej osoby to z pewnością spore wyzwanie.
Z jednej strony pozornie mamy łatwiej, gdyż dobrze znamy gust męża czy żony, z drugiej zaś to właśnie na nich najbardziej nam zależy. Wydanie często niemałej kwoty na zegarek to jedno, ale obawa o reakcję na nasz wybór zawsze dostarcza sporo nerwów. Chcąc zwiększyć szansę na udany prezent można wyjść nieco poza schemat i zamiast klasycznego zegarka wybrać bardzo ostatnio smartwatch, czyli zegarek połączony z telefonem. Ucieszą się z niego nie tylko miłośnicy gadżetów, ale również osoby aktywne. Mnogość funkcji takich zegarków sprawia, że można za ich pośrednictwem śledzić postępy w treningach, oraz monitorować reakcje organizmu na wysiłek.
Dzięki takim nowinkom zarówno zegarki męskie, jak i damskie znajdują zupełnie innych nabywców.

- prezent dla mamy, taty. Osoby starsze jak wiadomo przywiązują się do przedmiotów na wiele lat. Dlatego wybór zegarka dla nich powinien być szczególnie dobrze przemyślany. Seniorzy nie potrzebują z reguły kolorowych wyświetlaczy, 15 funkcji i łączności bluetooth itd. W ich przypadku świetnie sprawdzą się klasyczne kształty, skórzane paski i wyraźna tarcza. Dobrze, jeśli zegarek będzie pasował do większości garderoby mamy lub taty. Warto pamiętać, że dla kobiet zegarek pełni często funkcję praktyczno-ozdobną. Nie może być zatem zbyt duży ani masywny.

Jaką cenę uznać za rozsądną?

Pora na ostatnią kwestię, która powinna mieć wpływ na nasz wybór. Ceny zegarków są bardzo mocno zróżnicowane. Możemy kupić model za 300 zł, ale bez problemu znajdziemy też markowe czasomierze za 10 tys. zł i więcej. Przy wyborze powinniśmy kierować się nie tylko zasobnością portfela, ale rozsądkiem. Zakup drogiego zegarka dla dziecka może nie być zbyt rozsądny, ze względu na jego podatność na zniszczenia. Na początek przygody z własnym zegarkiem możemy ograniczyć się do tańszym modeli. Z kolei wybór bardzo taniego modelu dla bliskiej nam osoby może sprawić jej przykrość, a z pewnością nie tego chcemy. Jak wszędzie, tak i tutaj umiar i takt są wskazane.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku