Zaręczyny i ślub to jedne z najważniejszych momentów w życiu człowieka. Z tego względu nie jest niczym dziwnym, że chcemy je upamiętnić i zadbać, by zapadły w naszych myślach na długi czas oraz kojarzyły się jak najlepiej. Biżuteria jest jednym ze sposobów, aby wspomnienia zamknąć również w przedmiocie, a co więcej - móc codziennie nosić go ze sobą. Jak zatem wybrać obrączki lub pierścionek zaręczynowy, aby były one jedyne w swoim rodzaju?

1. Pierścionek zaręczynowy - jaki wybrać?
2. Pierścionek zaręczynowy - o czym pamiętać?
3. Jak wybrać obrączki ślubne?
4. Gdzie szukać najładniejszych wzorów obrączek?

Pierścionek zaręczynowy - jaki wybrać?

Decydując się na tak ważny moment w życiu, jak zaręczyny, naturalnie chcemy, aby ten dzień był miłym wspomnieniem dla obojga z nas. Aby tak się stało będziemy potrzebować nie tylko odpowiedniego momentu na zadanie tego jednego, specjalnego pytania, ale także musimy mieć ze sobą coś, co przypieczętuje decyzję. W większości przypadków tym obiektem jest pierścionek, który powinien być symbolem naszej więzi w podobny sposób, jak robią to obrączki. Wybierając pierścionek dla naszej wybrani dobrze jest wcześniej delikatnie wybadać, jak wyobraża ona sobie ten podarunek, a także jakie są jej gusta względem wzorów wyrobów jubilerskich: czy woli ona biżuterię raczej prostą w formie, czy może jednak będziemy musieli wybrać coś nieco bardziej efektownego.

Pierścionek zaręczynowy - o czym pamiętać?

Wybierając pierścionki zaręczynowe powinniśmy oczywiście znać rozmiar, jaki nosi nasza druga połówka. Najprościej zrobić to poprzez zmierzenie lub pożyczenie jednego z pierścionków, tak aby można było z niego zdjąć miarę. Warto pamiętać, by całą akcję przeprowadzić na tyle dyskretnie, aby nasze plany się nie wydały - jeżeli oczywiście zależy nam na elemencie zaskoczenia. Drugą absolutnie niezbędną rzeczą jest informacja, czy nasza partnerka posiada uczulenie na jakiś metal. Jeżeli tego nie dopilnujemy i wybierzemy kruszec, którego nasza wybranka nie może nosić, będzie to bardzo duży i trudny do obejścia problem.

Jak wybrać obrączki ślubne?

Z racji tego, że obrączki ślubne nie są już taką tajemnicą, jak pierścionek na zaręczyny, najlepszym sposobem jest wybranie ich wspólnie. Nie będzie to jednak zapewne prosta decyzja, dobrze jest więc podejść do sprawy podobnie, jak do zakupu perfum: na spokojnie, bez nerwów i oglądając tylko kilka wzorów, tak aby nie przesadzić z ilościami opcji do wyboru. Dzięki temu będziemy w stanie wybrać lepiej i trafimy na wzór, który spodoba się i będzie pasował obu stronom. Podobnie jak w przypadku pierścionka zaręczynowego należy zwrócić uwagę na to, aby żadna ze stron nie miała uczulenia na metal, z którego wykonane są obrączki - w końcu chcemy nosić je do końca życia.`

Gdzie szukać najładniejszych wzorów obrączek?

Jeżeli zależy nam na wybraniu idealnego pierścionka lub obrączek, o unikatowym wzorze, w który ktoś włożył wiele wysiłku podczas projektowania i tworzenia biżuterii, powinniśmy skierować swoje kroki do dobrego salonu, jak na przykład Jubiler Sezam. Warto pamiętać, że z ozdobami jest trochę tak, jak z ubraniami - największe marki są skupione na seryjnej produkcji i niekoniecznie dbają o oryginalność swoich wyrobów. Dlatego, szczególnie w sytuacji gdy jesteśmy fanami unikalnego designu, dobrze jest zdecydować się na mniejszego, ale za to bardziej kreatywnego jubilera, który z pewnością będzie w stanie zaoferować nam więcej ciekawych propozycji, niż wielkie salony zrzeszone w ramach jednej sieci.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Obrączki
Nietypowe zaręczyny
Pomysł na zaręczyny

Wersja do druku