Bardzo wiele par, które szykują się do ślubu, wydaje się być zdziwionych, gdy widzi ofertę, z której może wybierać własne obrączki ślubne. Modeli jest rzeczywiście więcej, niż mogłoby się wydawać – różne odcienie złota, kamienie szlachetne, czy wykończenia, przez które złote obrączki stają się jeszcze bardziej unikatowe. Jak wybrać model idealny dla siebie?


Klasyczne złote obrączki, czy może nietypowy model z brylantami?

Już od co najmniej kilkunastu lat najpopularniejsze obrączki ślubne to modele wykonane z żółtego złota. Najczęściej widuje się je w gładkim wykończeniu, przez co pięknie odbijają światło i potrafią wręcz błyszczeć na słońcu. Warto jednak wiedzieć, że złote obrączki to nie tylko żółty odcień i błyszczące wykończenie. Obrączki wykonuje się ze złota żółtego, białego i różowego. Białe złoto bywa przez niektóre pary młode uznawane za elegantsze od żółtego, a w dodatku bardziej uniwersalne. Warto, aby panna młoda przemyślała, jaką biżuterię nosi najczęściej – jeśli ma ona srebrny kolor, białe złoto będzie do niej po prostu lepiej pasować.
Obrączki mogą być gładkie, jednak równie dobrze nic nie stoi na przeszkodzie, aby ich powierzchnia była gładka, piaskowana, czy młotkowana. Złote obrączki mogą być wzbogacone o kamień taki jak brylant czy szafir. Wygląda to z pewnością nie tylko pięknie, ale i nowocześnie. Kamienie, które znajdą się w obrączce, muszą być oczywiście prawdziwe – gdy mowa o miłości, kamienie szlachetne często symbolizują jej trwałość.

Jak wybrać obrączki, które będą odpowiadać obu przyszłym małżonków?

Sprzeczki odnoszące się do tego, jak mają wyglądać obrączki ślubne, u niektórych par rozpoczynają się już przy wyborze złota, z którego mają zostać zrobione. Są pary, które zgadzają się ze sobą w wielu kwestiach i mają podobny gust. Są jednak takie, które w kwestii gustu czy doboru dodatków mają zupełnie odmienne zdanie i przecież nie ma w tym nic złego – każdy ma prawo do własnej opinii, a fakt, że bliska osoba się z nią nie zgadza, niczego nie zmienia.
Czy można jednak wybrać złote obrączki, które będą się między sobą różnić? Niektórzy ludzie uważają, że powinny one być takie same, skoro są symbolem jednego i tego samego małżeństwa. Prawda jest taka, że dobrze, jeśli obrączki wykonane są z tego samego rodzaju złota. Wówczas wyglądają jak komplet, więc dobrze reprezentują małżeństwo dwójki ludzi o odmiennych gustach. Jeśli jednak mowa o wykończeniu, może ono zostać indywidualnie wybrane przez każdego z przyszłych małżonków. Złote obrączki z delikatnymi różnicami pomiędzy wykończeniem mogą być idealnym podkreśleniem różnicy charakterów, która buduje dany związek małżeński.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku