Taniec jest nie tylko rozrywką oraz aktywnością fizyczną, dla wielu osób jest to pasja umożliwiająca rozwój własnych umiejętności, ćwiczenia siły charakteru oraz sposób na wyciszenie, rozładowanie złych emocji, a także pomysł na życie. Pasja ta wcale nie musi towarzyszyć od najmłodszych lat, nigdy jednak nie jest za późno. Najlepszym sposobem na naukę tego jednego z najbardziej znanych rodzajów tańca jest zapisanie się do szkoła tanga.

Tango - cechy charakterystyczne

Zanim jednak wybierzemy konkretną szkołę tanga, warto zapoznać się z historią tego wyjątkowego tańca, który budzi wiele intensywnych emocji nie tylko w tancerzach, ale i w odbiorcach pokazów tanecznych na całym świecie. Tango wywodzi się z Argentyny i szturmem zdobyło popularność na całym świecie. To czym tango się wyróżnia to nie styl tańca, lecz specyficzny, mocny krok, którego może nauczyć każda profesjonalna szkoła tanga.

Generalnie tango jest pewnego rodzaju określeniem języka ciała między partnerami, zasadniczo taniec nie jest oparty na żadnej choreografii, pełni funkcję improwizacji, której przewodzi zdecydowany mężczyzna, który nadaje tempo i wskazuje kolejne kroki. Kobieta natomiast podczas tańca jest raczej uległa i podporządkowuje się mężczyźnie, lecz jej rola w całym przedstawieniu wcale nie jest mniej znacząca.

Profesjonalna szkoła tanga może pomóc w zrozumieniu dialogu pozbawionego słów, z którym mamy do czynienia w każdej fazie tańca. Właściwe zrozumienie podstawowych kwestii jest kluczowe i stanowi solidną podstawę do nauki tanga. Jeżeli ogólny przekaz jest zrozumiały i nadal pozostaje w sferze zainteresowań, warto spróbować nauki na własnej skórze.

Rodzaje tanga

Szkoła tanga musi być przede wszystkim profesjonalna, nie tylko z wyglądu, chodzi tutaj głównie o instruktorów i indywidualne podejście do każdego kursanta. Należy mieć na uwadze, że każdy uczy się w innym tempie, jedni szybciej, a drudzy wolniej przyswajają kolejne kroki. Szkoła tanga umożliwia naukę każdego rodzaju tego specyficznego tańca, wśród których znajduje się tango milonga oraz tango argentyńskie.

Pierwsza odmiana to taniec bardzo intymny, ponieważ partnerzy są cały czas do siebie przytuleni, w ten sposób prowadzą między sobą dialog, kontakt wzrokowy nawiązuje się jeszcze przed postawieniem pierwszych kroków.

Tango milonga ma określony schemat, wszystkie pary poruszają się w jednym kierunku, by nie przeszkadzać pozostałym uczestnikom kursu czy turnieju, jednak szkoły tanga podkreślają, że największą popularnością cieszy się odpowiednik argentyński. Kwestią kluczową w tej odmianie jest odpowiednie ustawienie partnerów oraz trzymanie siebie wzajemnie. Podkreśleniem dla specyficznej formy tanga argentyńskiego jest muzyka, w której występują niespokojne, niekiedy dramatyczne takty.

Opanowanie kroków nie powinno sprawiać problemów, gdyż nie są one zbyt skomplikowane. Choć może wydawać się, że jest inaczej, to tylko pozory, za którymi stoi wrażenie wiecznie splątanych nóg tancerzy, co absolutnie nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości tanecznej.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Kurs tańca dla dwojga
szko?a medyczna
Powi?kszanie ust

Wersja do druku