Powiększanie ust to popularny zabieg estetyczny, który ma na celu uzyskanie większej objętości warg, nadanie im pełnego kształtu, poprawę proporcji twarzy, a także uzyskanie lepszego poziomu nawilżenia. Warto jednak poznać więcej szczegółów na temat zabiegu, zanim się na niego zdecydujemy, aby móc dokonać świadomego wyboru. O czym należy pamiętać i jakie kwestie rozważyć?

Modelowanie ust – efekty, przeciwwskazania i ryzyko

Powiększone usta stają się pełniejsze, zdecydowanie lepiej nawilżone na skutek podania kwasu hialuronowego, a czerwień wargowa jest wyraźniejsza. Wśród efektów modelowania ust wymienia się także redukcję wszelkich dysproporcji. Przed zabiegiem należy jednak dążyć do realistycznej oceny efektów, a ten temat trzeba omówić ze specjalistą, który zajmie się przeprowadzeniem procedury. Ważna jest świadomość, że powiększanie ust może poprawić wygląd warg, ale nie rozwiąże innych problemów estetycznych i pacjenci powinni mieć tego świadomość.
 
Czy każdy może zdecydować się na modelowanie ust kwasem hialuronowym? Wśród przeciwwskazań wymienia się m.in. okres ciąży i laktacji, a także aktywne infekcje w okolicach ust, czy skłonność do tworzenia blizn. O takie informacje powinien zapytać Cię lekarz jeszcze przed podjęciem zabiegu. Zanim zdecydujesz się na powiększanie ust, dowiedz się także, jakie są koszty tej procedury. 
 
Choć powiększanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem uznawanym za bezpieczny, to podobnie jak inne procedury medyczne, wiąże się z pewnym ryzykiem. Mogą pojawić się krótkotrwałe efekty uboczne, tj. obrzęk, zasinienie lub lekkie zaczerwienienie. Jednak objawy takie mogą utrzymywać się wyłącznie przez kilka dni. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić powikłania: infekcje, czy reakcje alergiczne. Czasami występują także nierówności i grudki. Warto w tym miejscu wspomnieć o innym zabiegu, jakim jest hialuronidaza. Polega na podaniu enzymu, który prowadzi do degradacji kwasu hialuronowego w miejscu jego wcześniejszego podania.

Powiększanie ust – wyłącznie w zaufanym miejscu!

Jeśli decydujesz się na powiększanie ust kwasem hialuronowym, upewnij się, że nad przeprowadzeniem procedury będzie czuwać doświadczona i wykwalifikowana osoba. Sprawdź, czy w konkretnym miejscu masz zagwarantowane bezpieczeństwo. Zapoznaj się z dostępnymi opiniami innych pacjentów, porozmawiaj ze znajomymi, którzy już korzystali z podobnych usług, a także możesz poprosić o rekomendacje.

Powiększanie małych ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest rozwiązaniem dla osób, które pragną korzystać z możliwie naturalnych rozwiązań w celu poprawy swojego wyglądu i podkreślenia urody. Jednak decyzja o podjęciu zabiegu powinna być podjęta świadomie, a wybór lekarza dokładnie przemyślany. Jeśli zastanawiasz się, gdzie szukać zaufanego specjalisty, zdecyduj się na powiększanie ust – Bydgoszcz – Instytut Cosmedic. To miejsce, w którym uzyskasz profesjonalne wsparcie i fachowe doradztwo, a nad Twoim bezpieczeństwem w trakcie zabiegu będzie czuwać wykwalifikowana i doświadczona kadra.

Najczęściej zadawane pytania


Czym jest zabieg powiększania ust?

Zabieg powiększania ust to procedura kosmetyczna, polegająca na wstrzykiwaniu substancji (najczęściej kwasu hialuronowego) w celu zwiększenia objętości i poprawienia kształtu ust. Zabieg może również służyć nawilżeniu i wygładzeniu ust.

Jakie są potencjalne korzyści z powiększania ust?

Potencjalne korzyści z powiększania ust to poprawa wyglądu i proporcji twarzy, zwiększenie pewności siebie, a także nawilżenie i wygładzenie ust. Zabieg może również skorygować asymetrię i inne drobne niedoskonałości warg.

Jakie są możliwe ryzyka i skutki uboczne zabiegu?

Możliwe ryzyka i skutki uboczne zabiegu to obrzęk, zaczerwienienie, siniaki, ból w miejscu wstrzyknięcia, a w rzadkich przypadkach reakcje alergiczne, infekcje lub grudki pod skórą. Dlatego ważne jest, aby zabieg był wykonywany przez doświadczonego specjalistę.

Jak długo utrzymuje się efekt powiększania ust?

Efekt powiększania ust utrzymuje się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy, w zależności od użytego preparatu i indywidualnych cech organizmu. Po tym okresie zabieg można powtórzyć, aby utrzymać pożądany efekt.

Jak się przygotować do zabiegu powiększania ust?

Przed zabiegiem warto unikać spożywania alkoholu i zażywania leków rozrzedzających krew (np. aspiryny) przez kilka dni. Ważne jest również, aby wybrać doświadczonego specjalistę, który przeprowadzi konsultację, oceni stan zdrowia i omówi oczekiwania oraz ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.


Podobne artykuły:


Wersja do druku