Można mieć wrażenie, że od kilku lat taniec przeżywa prawdziwy renesans. W telewizji znaleźć można kilka formatów rozrywkowych opartych na tańcu, zarówno w większych, jak i mniejszych miastach z łatwością znaleźć można szkoły, w których można od podstaw nauczyć się różnych technik tanecznych. Nie brakuje również zabaw i imprez, których głównym celem jest taniec solo lub w parach. Nic dziwnego! Taniec to przecież forma aktywności fizycznej, dająca szereg korzyści dla ducha i ciała. Dlaczego warto zapisać się na kurs tańca? Sprawdzamy!

Kurs tańca to samo zdrowie!

Taniec jest rozrywką, sposobem na poznanie nowych ludzi oraz formą sztuki, co do tego nie ma wątpliwości. Jest też pełnoprawną aktywnością fizyczną, przynoszącą rewelacyjne efekty dla organizmu. Regularne uczestnictwo na zajęciach w szkole tańca znakomicie wpływa na układ krążenia, wzmacnia odporność oraz znacząco poprawia koordynację ruchową. Taniec jest świetną zabawą, a przy tym pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów, jednocześnie wpływając zbawiennie na kondycję. To nie wszystko! Konieczność zapamiętywania figur i wczucia się w rytm jest także świetnym treningiem dla mózgu, co między innymi może zmniejszać ryzyko choroby Alzheimera.

Tańcz! – Nauczysz się kochać siebie

Praktycznie każdy człowiek boryka się z jakimiś kompleksami. Rzadko koncentrujemy się na tym, co lubimy w sobie najbardziej. Zbyt krytyczny osąd samego siebie odbiera radość z życia. Na szczęście jest na to recepta – kurs tańca! Ucząc się zmysłowej bachaty lub pełnej wdzięku kizomby szybko zauważymy pewne zmiany. Podstawą tańca jest bowiem odpowiednia postawa ciała, umiejętność właściwej koordynacji ruchowej, a także zdolność ukrywania pewnych mankamentów i podkreślenia atutów. Wzrost kontroli nad ciałem i ruchem, których nabywa się w czasie kursu tańca potrafią całkowicie odmienić postrzeganie siebie i samopoczucie.

Taniec to doskonała rozrywka

Prozdrowotne właściwości aktywności fizycznej znane są każdemu i od zawsze wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch! Jeszcze większe ma to znaczenie we współczesnym świecie, w którym wielu z nas kilka godzin dziennie spędza przy biurku lub w samochodzie, a po przyjściu do domu głównie odpoczywa przed telewizorem. Dla wielu ludzi jogging i  perspektywa powtarzania tych samych ćwiczeń na siłowni jawi się jako koszmar. A taniec? Wręcz przeciwnie! Pomimo spalonych kalorii i włożonego wysiłku radość z tańca, obcowania z innymi osobami, muzyki i zapomnienia się w rytmie sprawia, że wychodzimy z kursu tańca pełni endorfin.

Kurs tańca dla dwojga

Jednym z pierwszych skojarzeń związanych z tańcem  jest oczywiście pełne romantyzmu uniesienie tańczących partnerów. Nic dziwnego, trudno o piękniejszy sposób wyrażania emocji niż bachata czy kizomba, tańczona wraz z ukochaną osobą. Kurs tańca dla pary jest zatem jednym z najlepszych i najbardziej ponadczasowych sposobów na wyrażenie uczuć. Umożliwia wydobycie najgorętszych emocji i jest okazją do zbliżenia z drugim człowiekiem oraz spędzenia czasu razem w kreatywny sposób. Zdobyte w czasie kursu tańca umiejętności pozwalają parze zakochanych cieszyć się pięknem chwil przeżytych w tańcu. Dodatkowo zachęcają do uczestnictwa w wydarzeniach tanecznych przy najróżniejszych okazjach.

Kurs tańca jako sposób, by być pięknym

Wiele osób decyduje się na kursie tańca, by nabyć nowych umiejętności i poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Kurs tańca dodaje pewności siebie, a przy okazji jest aktywnością fizyczną korzystną dla zdrowia. Taniec łączy te wszystkie elementy, sprawiając, że jesteśmy zdrowsi, szczęśliwsi oraz piękniejsi. Wdzięk i gracja, którą nabywa się na kursie tańca przenoszą się na codzienność. Wynikiem jest wzrost pewności siebie i świadomości swojego ciała. Większa gracja i umiejętność poruszania się to również szeroki uśmiech na twarzy i przepis na piękny wygląd na długie lata.
Artykuł napisany we współpracy z https://danceatelier.pl/

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku