Dla wielu z nas praca w branży medycznej może się wydawać nieosiągalna bez egzaminu dojrzałości. Jest to jednak ogromny błąd. Z łatwością w szkołach policealnych znajdziesz zawody medyczne, z zakresu których możesz podjąć naukę bez matury. Jeśli marzy Ci się by pomagać innym, wspierać ich w procesie rekonwalescencji bądź zwyczajnie lubisz nieść pomoc - nie przejmuj się brakiem egzaminu maturalnego. 

 

Kierunki do których zazwyczaj przygotowują szkoły policealne są pożądane na rynku pracy. Nie ma co się dziwić - zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów nie słabnie. Problemy zdrowotne oraz starzejące się niestety społeczeństwo sprawia zawsze zapotrzebowanie na poniższe zawody. 

 

Asystentka stomatologiczna 

Jeśli zarówno medycyna jak i psychologia nie są Ci straszne to zawód idealny dla Ciebie. Będziesz posiadał bezpośredni kontakt z pacjentem, który jak wiemy z autopsji nie przepada za wizytami u tego specjalisty. Dodatkowo będziesz prawą ręką lekarza dentysty. Do Twoich obowiązków głównie należało będzie precyzyjna dbałość o dokumentację medyczną oraz szeroko pojęta opieka nad gabinetem stomatologicznym. Oczywiście będziesz także czasem asystowała przy zabiegach ale w przeciwieństwie do higienistki stomatologicznej nie będziesz się ich podejmował sam. W zawodzie tym istotne są opanowanie, sumienność, zdolność do skupienia uwagi i dobra organizacja pracy. Dlatego jak widzisz matura tu się zda na nic. Bo Twoje miękki umiejętności wraz z kursem w szkole policealnej otworzą przed Tobą nie jedne dentystyczne drzwi. 

 

Higienistka stomatologiczna 

Do zadań higienistki stomatologicznej należy również diagnozowanie stanu jamy ustnej oraz wykonywanie pod nadzorem lekarza dentysty niektórych zabiegów. Stajesz się niezbędnym członkiem zespołu stomatologicznego. I tu także wystarczy Ci odrobina chęci, odpowiednia placówka policealna. Matura nie jest niezbędna a Ty możesz zyskać dodatkowy dyplom.

 

Technik masażysta 

Zawód technika masażysty polega przede wszystkim na wykonywaniu masaży, zarówno osób chorych i wymagających profesjonalnej rehabilitacji, jak i zdrowych, korzystających z usług w celach relaksacyjnych. Zapotrzebowanie na ten zawód z dnia na dzień rośnie. Nie tylko osoby starsze ale i wielu młodych ludzi coraz częściej doznaje urazów kręgosłupa lub potrzebuje profesjonalnych zabiegów rozluźniających odpowiednie mięśnie. 

 

Na brak zleceń bądź zdobycie pracy jako technik masażysta nie będziesz narzekał. Wystarczy abyś miał ochotę zgłębić tajniki anatomii oraz profesjonalnego podejścia do klienta. Jako słuchacz szkoły policealnej, nie posiadając dotychczas żadnego dyplomu czy też świadectwa dojrzałości zyskasz nie tylko zawód ale i “papier” otwierający Ci drzwi do kariery. Zdecydowanie są to kierunki z przyszłością. Brak matury nie stoi na przeszkodzie byś rozpoczął kurs a następnie pracę w branży medycznej. Nie przejmuj się zatem wszechobecnie panującym przeświadczeniem, który hamuje podjęcie przez Ciebie ryzyka i pracę jako “medyk”. Szkoła policealna GoWork w Warszawie czeka na ciebie - zapraszamy do zapoznania się z naszymi kierunkami pod linkiem https://policealna.gowork.eu/kierunki

 

Artykuł sponsorowany: Szkoła policealna GoWork - https://policealna.gowork.eu


Najczęściej zadawane pytania


Dlaczego warto pracować w branży medycznej?

Praca w branży medycznej to jedno z najważniejszych zajęć, jakie można podjąć. Jest to branża, która ma ogromny wpływ na ludzkie życie, pomaga ludziom w ich chorobach i urazach oraz ratuje życie. Pracując w branży medycznej, masz szansę zrobić różnicę w życiu ludzi i zapewnić sobie poczucie spełnienia.

Jakie są korzyści z pracy w branży medycznej?

Praca w branży medycznej ma wiele korzyści, w tym: możliwość pomocy innym, duży wpływ na ludzkie życie, stabilna i pewna praca, możliwość rozwoju i awansu, dostęp do wiedzy i szkoleń, a także szansa na pracę w różnych dziedzinach, takich jak pielęgniarstwo, lekarstwo, diagnostyka, badania naukowe i wiele innych.

Jakie umiejętności są potrzebne do pracy w branży medycznej?

Praca w branży medycznej wymaga różnych umiejętności, w tym: empatii, cierpliwości, umiejętności komunikacji, skrupulatności, precyzji, umiejętności pracy w zespole, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Ważne jest również posiadanie odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia.

Jakie są perspektywy zawodowe w branży medycznej?

Perspektywy zawodowe w branży medycznej są bardzo dobre. Branża ta rozwija się ciągle, co oznacza, że jest wiele możliwości awansu i rozwoju zawodowego. Można pracować w różnych dziedzinach, zdobywać kolejne kwalifikacje i rozwijać swoje umiejętności. W branży medycznej jest również wiele ofert pracy, co oznacza, że można łatwo znaleźć pracę, która odpowiada Twoim potrzebom i umiejętnościom.

Jak można zdobyć kwalifikacje potrzebne do pracy w branży medycznej?

Aby pracować w branży medycznej, trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje. Można je zdobyć poprzez ukończenie studiów medycznych, pielęgniarskich, fizjoterapeutycznych, czy stomatologicznych. Istnieją również kursy i szkolenia oraz szkoły policealne, które pozwalają zdobyć odpowiednie kwalifikacje i umiejętności. Ważne jest również zdobycie doświadczenia poprzez praktyki i staże w placówkach medycznych.


Podobne artykuły:

szko?a medyczna

Wersja do druku