Kupiłaś właśnie swój pierwszy w życiu depilator. Pełna nadziei uruchamiasz go w zaciszu swojej łazienki, przykładasz nasadkę do skóry i… syczysz z bólu, spoglądając smętnie na kilka wyrwanych włosków. Dyskomfort związany z korzystaniem z depilatora jest tak duży, że szybko odpuszczasz i wracasz do starych metod. Znasz to z autopsji? Wbrew powszechnej opinii usuwanie włosków za pomocą depilatora nie musi być nieprzyjemne. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak zmniejszyć ból pojawiający się w trakcie depilacji.

Sposób pierwszy: zadbaj o porządne nawilżenie skóry

Odpowiednie nawodnienie skóry to pierwsze, co możesz zrobić, aby polepszyć komfort depilacji. Kilka dni przed zabiegiem zacznij więc stosować gęsty krem nawilżający. Odżywiona skóra lepiej poradzi sobie z bólem, tworząc swojego rodzaju tarczę ochroną przed podrażnieniami.

Sposób drugi: użyj dołączonych nasadek

Świetnym sposobem na złagodzenie bólu podczas depilacji jest również skorzystanie z dodatkowych nasadek, które dołączone są do zestawu z niektórymi depilatorami. Szczególnie przydatne mogą okazać się nasadki do napinania skóry i nasadka do części wrażliwych. Znajdziesz je między innymi w popularnym depilatorze Satinelle BRE644/00 od Philipsa (kliknij: https://www.neonet.pl/depilatory/philips-satinelle-bre644-00.html i dowiedz się o nim więcej).

Sposób trzeci: tuż przed depilacją zrób peeling gruboziarnisty

Ten prosty trick podniesie włoski, dzięki czemu dyski lub pęsetki depilatora poradzą sobie z nimi zdecydowanie szybciej. Dodaj do peelingu pachnący olejek i zamień cały zabieg w przyjemny rytuał.

Sposób czwarty: dobrze rozgrzej skórę

Nie bez powodu zaleca się, aby z depilatora korzystać w wannie lub pod prysznicem. Ciepła woda zmiękcza włoski i relaksuje, w wyniku czego cała depilacja przebiega znacznie szybciej. Zanim przystąpisz do usuwania włosków, upewnij się, czy Twój depilator pozwala na golenie na sucho i na mokro. Zazwyczaj oznaczone są one napisem „Wet&Dry”.

Szukasz depilatora? Zajrzyj do artykułu „Jaki depilator wybrać? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, kupując depilator elektryczny” i przekonaj się, czym powinien wyróżniać się idealny depilator (https://www.neonet.pl/blog/jaki-depilator-elektryczny-wybrac.html).

Sposób piąty: użyj kostek lodu

Nadal boli? Wyciągnij z zamrażarki kostki lodu i dociskaj je do miejsc, w których za chwilę rozpoczniesz depilację. Zimny masaż spowoduje krótkotrwałe napięcie poszczególnych fragmentów ciała, co ułatwi urządzeniu wyrywanie włosków.

Sposób 6: nie poddawaj się

Pamiętaj, że najbardziej bolesna jest pierwsza depilacja. Po pewnych czasie skóra przyzwyczai się do takich zabiegów i będzie reagować na nie znacznie lepiej. Podjęty wysiłek opłaci Ci się z nawiązką. Depilator to przecież jedna z najtrwalszych metod pozbywania się niechcianego owłosienia.

Materiał powstał we współpracy z firmą Neonet. Szeroki wybór depilatorów znajdziesz na stronie: https://www.neonet.pl/higiena-i-uroda/depilatory.html.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Depilacja woskiem
Pasta cukrowa do depilacji

Wersja do druku