Wybierając produkt do depilacji, należy wziąć pod uwagę część ciała, do której chcemy go zastosować, łatwość użycia i oczekiwany efekt. Po jaki produkt do depilacji sięgnąć?
 
  1. Pasta cukrowa do depilacji
  2. Depilator zapewni gładką skórę
  3. Krem do depilacji pomoże bezboleśnie usunąć owłosienie
 
Wybierając produkt do depilacji, zwykle sięgamy po najprostsze rozwiązania, które w łatwy i bezbolesny sposób umożliwiają usunięcie zbędnego owłosienie z różnych części ciała. Do najprostszych rozwiązań należą maszynki i kremy do depilacji, ale warto spróbować też innych metod, aby wybrać najlepszą dla siebie.
 

Pasta cukrowa do depilacji

 
Pasta cukrowa do depilacji pomaga uporać się z owłosieniem na około 3 tygodnie. Okleja ona włoski, ale nie przykleja się do skóry, dzięki czemu nie podrażnia. Nadaje się również dla alergików oraz osób zmagających się z pękającymi naczynkami i żylakami. Pastę cukrową można stosować na zimno lub na ciepło. W przypadku zastosowania na zimno, trzeba rozgniatać w dłoniach niewielką ilość pasty do momentu, aż zacznie się kleić. Pastę należy nałożyć na skórę, a następnie szybko oderwać. Oderwana pasta nadaje się do dalszego użytku, można więc nałożyć ją na kolejny fragment skóry. Aby zastosować pastę cukrową na ciepło, należy rozpuścić ją w kąpieli wodnej. Następnie trzeba nabrać pastę szpatułką i rozprowadzić na skórze. Kolejnym krokiem jest przyklejenie kawałka materiału i oderwanie energicznym ruchem. Depilacja pastą cukrową sprawdza się najlepiej w przypadku bikini, pach i wąsika na twarzy. Dzień przed depilacją warto wykonać peeling, który przygotuje skórę do depilacji. Używając pasty cukrowej do twarzy, warto jak najczęściej nakładać maseczki pielęgnacyjne do twarzy, które zregenerują skórę.
 

Depilator zapewni gładką skórę

 
W uzyskaniu gładkiej skóry pomoże depilator, którego użycie jest bardzo proste. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, warto dobrze przygotować się do depilacji. Dzień wcześniej zastosuj peeling, który usunie martwy naskórek i zapobiegnie wrastaniu włosków. Do depilacji przystąp wieczorem, dzięki czemu następnego dnia nie będzie śladu po ewentualnych podrażnieniach. W zależności od wybranego modelu depilatora, możesz go stosować na sucho lub na mokro. Depilacja na mokro to dobry pomysł, ponieważ woda pozwala zminimalizować ryzyko bólu. Używając depilatora nie spiesz się, ponieważ szybkie ruchy mogą łamać włoski, przez co mogą one później wrastać. Depilator przesuwaj w kierunku odwrotnym niż rosną włosy, dzięki czemu zapewnisz lepszy efekt i gładszą skórę. Po depilacji pamiętaj o nawilżeniu skóry, aby była miękka i gładka.
 

Krem do depilacji pomoże bezboleśnie usunąć owłosienie

 
Krem do depilacji to jedna z najprostszych metod depilacji, która ma wiele zalet. Przede wszystkim jest całkowicie bezbolesna i pozwala uniknąć ryzyka zacięcia, co ma często miejsce w przypadku używania tradycyjnych maszynek do golenia. Kremem możesz usunąć owłosienie z każdej części ciała, a szczególnie dobrze sprawdza się on podczas depilacji delikatnych stref, takich jak pachy i okolice bikini. Jest to też bardzo prosta metoda depilacji. Krem wystarczy nałożyć szpatułką na wybrany fragment skóry i odczekać kilka minut, zgodnie z czasem podanym na opakowaniu. Później trzeba usunąć krem szpatułką i przemyć skórę ciepłą wodą. Krem do depilacji daje lepsze efekty niż maszynka, ponieważ efekt dłużej się utrzymuje, a odrastające włoski nie są tak kłujące i ostre. Przed przystąpieniem do depilacji za pomocą kremu, należy przeprowadzić test na niewielkim fragmencie skóry, aby wykluczyć ryzyko reakcji alergicznej.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pasta cukrowa do depilacji

Wersja do druku