Oświadczyny to niemały stres dla mężczyzny. Towarzyszy mu zresztą dodatkowa niepewność: czy pierścionek zaręczynowy spodoba się wybrance i czy będzie odpowiedniej wielkości. Nie wróży nic dobrego sytuacja, w której kobieta powie „tak”, ale mimo najlepszych chęci pierścionka na palec nie włoży, bo jest za mały, albo gdy pierścionek na jej palcu będzie się luźno obracał z powodu zbyt dużego rozmiaru. Wszystkim panom na pocieszenie można jednak w tym miejscu powiedzieć: najważniejsze jest to, czy oświadczyny zostaną przyjęte. Jeśli tak, to źle dobrany pierścionek już tego nie zmieni.  


Mężczyzno, musisz sobie z tym poradzić

Co nie znaczy, że nie warto się postarać. Pierwszym krokiem jest znalezienie dobrej firmy jubilerskiej, w której sprzedawana jest piękna biżuteria na zamówienie. Pierścionki zaręczynowe kupować można on-line w sklepie pod adresem https://www.michelson.pl/. Wybór jest duży, a pierścionek ma być niespodzianką, dlatego nie pytamy wybranki, jaki by chciała. Jeśli nie wiemy, jaki kamień szlachetny preferuje, dobrym wyborem będzie diament. Co do kruszcu – nietrudno podpatrzeć, co najczęściej nosi przyszła narzeczona: złoto, białe złoto czy może srebro.

Misja specjalna: rozmiar

Niemały kłopot sprawiają rozmiary pierścionków. Jest kilka sztuczek, które pozwalają dyskretnie ustalić właściwy rozmiar. Najprościej jest „wypożyczyć” dyskretnie któryś z pierścionków wybranki, zanieść go do jubilera i poprosić o zmierzenie. Powinien to być pierścionek noszony na palcu serdecznym. Można też zmierzyć suwmiarką jego średnicę wewnętrzną. To jednak dość ryzykowne, bo tu liczą się dziesiąte części milimetra: każdy milimetr średnicy to aż trzy rozmiary. Na całe szczęście pierścionek zaręczynowy można dopasować.

Obrączki oby na całe życie

Jeśli oświadczyny zostaną przyjęte, to po pewnym czasie nadejdzie pora na obrączki ślubne. Tu już mężczyźnie będzie znacznie łatwiej, bo tę biżuterię narzeczeni najczęściej wybierają wspólnie, a więc kobieta (na ogół lepiej znająca się na takich precjozach) dopomoże. Ponieważ obrączki ślubne nosi się (a przynajmniej takie jest założenie) przez całe życie, powinny być nie tylko piękne i trwałe, ale też wygodne. Warto brać pod uwagę, że wraz z wiekiem i przyrostem masy ciała palce mogą nieco pogrubieć i wówczas konieczne będzie poszerzenie obrączek.

Na koniec istotna uwaga. Pierścionek i obrączki to ważne symbole. Lubimy im niekiedy przypisywać większe znaczenie, niż mają w rzeczywistości. Dlatego nigdy nie zapominajmy, że udane małżeństwo nie zależy od tych kilku gramów złota, srebra czy platyny. Składa się na to wiele innych czynników, a przede wszystkim codzienne starania małżonków o to, by wszystko układało się dobrze.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Stal chirurgiczna w biżuterii
Pierścionek
Pierścionek zaręczynowy z kamieniem

Wersja do druku