Biżuteria ze stali chirurgicznej to sposób na elegancką ozdobę, którą można kupić w przystępnej cenie i nie odbiega ona pod względem estetyki od tej wykonanej ze srebra czy złota. Bransoletki ze stali chirurgicznej, kolczyki ze stali chirurgicznej występujące w wielu stylach na pewno ucieszą każdego i będą trafionym prezentem.
 
  1. Stal chirurgiczna – czym jest?
  2. Biżuteria ze stali chirurgicznej – zalety.
  3. Bransoletki ze stali chirurgicznej – jakie wybrać?
  4. Kolczyki ze stali chirurgicznej – wielość stylów.
Biżuteryjne ozdoby towarzyszą człowiekowi od pradawnych czasów. Od zawsze był to sposób ozdabiania ciała, podkreślania jego urody. Dodatkowo biżuteria miała znaczenie symboliczne i na przykład obrazowała status społeczny, środowiskowy czy majątkowy danej osoby. Biżuterię nosili i noszą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przez wieki zmieniał się też materiał, z którego biżuterię wykonywano. Złoto, srebro, platyna, kamienie szlachetne i inne materiały wykute w odpowiednie kształty cieszyły nabywców i były z dumą noszone. Przez stulecia zmieniały się sukcesywnie materiały, z których ozdoby wykonywano. Od pewnego czasu dużą popularnością (zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn) cieszy się biżuteria ze stali chirurgicznej. Na co możemy liczyć, wybierając takie ozdoby? Poniżej krótka charakterystyka.
Stal chirurgiczna – czym jest?
Należy zacząć od tego, czym w ogóle jest stal chirurgiczna. Otóż to nic innego jak (wskazuje na to sama nazwa) stal, którą wykorzystuje się do produkcji narzędzi używanych w chirurgii. Dziś to materiał bardzo ceniony przez firmy jubilerskie, które wykorzystują stal chirurgiczną do wyrobu biżuterii – za najbardziej cenioną w tej branży uważa się stal o symbolu 316L, często pokrywa się ją czternastokaratowym złotem. Biżuteria ze stali szlachetnej jest coraz popularniejsza – przez długi czas ze względu na swoje zalety była wykorzystywana do produkcji kolczyków dla osób, które dopiero co przebiły sobie uszy. Dziś kolczyki ze stali chirurgicznej i inne ozdoby z niej wykonane są przeznaczone do noszenia na co dzień i od święta. Dlatego też warto się przyjrzeć zaletom biżuterii ze stali chirurgicznej.
Biżuteria ze stali chirurgicznej – zalety
Stal chirurgiczna odpowiednio obrobiona jest ceniona jako materiał do wyrobu biżuterii nie tylko ze względu na wysoką estetykę, ale także ze względu na wiele innych zalet. Biżuteria ze stali chirurgicznej:
  • Nie wywołuje alergii – zjawisko alergii jest niestety dość popularne, jeśli chodzi o noszenie różnych ozdób. Biżuteria ze stali chirurgicznej nie wydziela niklu. Dzięki temu mogą ją nosić osoby o bardzo wrażliwej i delikatnej skórze (nie wywołuje ona wysypki czy swędzenia skóry).
  • Jest trwała, wytrzymała i odporna na różne czynniki – nie zmienia koloru pod wpływem promieni słonecznych, nie ulega korozji, nie matowieje, ciężko uszkodzić ją mechanicznie (zarysować czy zerwać). Stal chirurgiczna to materiał twardy i niełamliwy.
  • Jest wykona z bardzo plastycznego materiału – biżuteria ze stali chirurgicznej w związku z tym może być bardzo szczegółowa i połączona z innymi materiałami (cyrkonie czy kamienie szlachetne).
  • Bogactwo wzorów.
  • Niska cena (w porównaniu do wyrobów wykonanych z metali szlachetnych).
Jak widać, zalet biżuterii ze stali chirurgicznej jest naprawdę bardzo dużo – zarówno jeśli chodzi o względy praktyczne, jak i estetyczne. Należy dodać jeszcze to, że nie stoi ona niżej pod względem prestiżu niż biżuteria wykonana z metali szlachetnych. Stal chirurgiczną posrebrzaną i pozłacaną wykorzystują do produkcji swoich wyrobów słynne firmy jubilerskie. W Polsce warto się zainteresować firmą Vezzi.
Bransoletki ze stali chirurgicznej – jakie wybrać?
Bransoletki ze stali chirurgicznej są wykonywane w różnych stylach i przeróżnej estetyce https://www.vezzi.pl/pl/bizuteria-ze-stali-chirurgicznej/bransoletki-ze-stali-chirurgicznej. To ten element biżuterii, którym zainteresują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W drugim przypadku wzory tych ozdób są surowe pasujące do mężczyzn, którzy cenią sobie na co dzień sportową elegancję. Jeśli chodzi o bransoletki ze stali chirurgicznej przeznaczone dla kobiet, to są one zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Wśród tych ozdób znajdziemy bransoletki łańcuszkowe z różnymi motywami – także bardzo popularne łańcuszkowe z przywieszkami. Bransoletki będą doskonałe zarówno dla kobiet młodych, jak i dojrzałych. Dlatego wybierając tę ozdobę, warto dopasować ją do stylu własnego albo (w przypadku prezentu) do osoby, którą chcemy obdarować.
Kolczyki ze stali chirurgicznej – wielość stylów
Kolczyki ze stali chirurgicznej to także wielość stylów i form. Wśród nich znajdziemy zarówno dyskretne wkręty, jak i bogatsze w formie koła czy kolczyki ze stali chirurgicznej wiszące https://www.vezzi.pl/pl/bizuteria-ze-stali-chirurgicznej/kolczyki-ze-stali-chirurgicznej. Co warte podkreślenia, kolczyki ze stali chirurgicznej oferowane przez firmę Vezzi to duża fantazja, co do użycia zachwycających motywów. Dlatego też te ozdoby mogą symbolicznie nawiązywać do naszego hobby czy też ideałów.
Biżuteria ze stali chirurgicznej to bardzo dobry pomysł na prezent dla nas samych, jak i dla innych. To podarunek trwały (będzie pamiątką na całe życie), bardzo estetyczny i bezpieczny (nie wywołuje alergii). Dlatego też warto przyjrzeć się wyrobom biżuteryjnym firmy Vezzi.
 
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Kolczyki chwosty

Wersja do druku