W każdym domu od czasu do czasu najzwyczajniej w świecie trzeba posprzątać. Do przeprowadzenia porządków niezbędny jest dobrej jakości sprzęt domowy. Kupując nowy odkurzacz wcale nie jest tak prosto dokonać właściwego wyboru. Rynek obfituje w dużą różnorodność modeli, które mają co innego do zaoferowania. Pamiętaj, że odkurzacza nie wybiera się ze względu na wygląd czy sugestię ekspedienta. Jeśli Twoje oczekiwania nie są do końca sprecyzowane to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, w którym znajdziesz opis 3 najpopularniejszych rodzajów odkurzaczy. Oto one:


Odkurzacz bezworkowy
Inaczej nazywany odkurzaczem cyklonowym. Urządzenie zasysa powietrze i zanieczyszczenia, a potem dzięki dużej sile ośrodkowej wytworzonej przy pomocy ruchu wirowego, kurz i zanieczyszczenia trafiają do znajdującego się w odkurzaczu pojemnika, a wydostające się z odkurzacza powietrze jest czyste. Największą trudność w korzystaniu może sprawiać konieczność częstego opróżniania pojemnika na kurz i śmieci. Znajdujące się w nim odpady należy wyrzucić, a sam pojemnik przed dalszym korzystaniem umyć. Poszczególne modele odkurzaczy bezworkowych możesz porównać tutaj: https://www.philips.pl/c-m-ho/odkurzacze/odkurzacz-bezworkowy.

Odkurzacz workowy
Odkurzacz workowy od bezworkowego różni się przede wszystkim tym, że zamiast pojemnika posiada jednorazowy worek. Ma też kilka zalet. Po pierwsze, nie służy jedynie do gromadzenia wciąganych przez odkurzacz odpadów, ale także pełni funkcję dodatkowego filtra. Sami jednak dokonujemy wyboru worka. Do dyspozycji mamy worki papierowe lub tekstylne. Te pierwsze są rzecz jasna bardziej higieniczne, ale częściej zachodzi konieczność ich wymiany, co przekłada się na koszty. Worki tekstylne to wydatek raz na długi czas, ale używanie jest niehigieniczne i może grozić zanieczyszczeniem odkurzacza (np. gdy worek się przerwie). Tutaj porównasz modele odkurzaczy bezworkowych: https://www.philips.pl/c-m-ho/odkurzacze/odkurzacz-workowy.

Odkurzacz bezprzewodowy
To bardzo wygodny w użytkowaniu sprzęt. Najczęściej sięgają po niego osoby, które nie radzą sobie z wciąż plączącym się kablem. W tym przypadku nic nie ogranicza ruchów i zasięgu działania, a sam odkurzacz bez problemu trafia do trudno dostępnych miejsc. Odkurzacze tego typu zasilane są przy pomocy wbudowanego akumulatora, dlatego od czasu do czasu zachodzi potrzeba ich naładowania. Więcej na temat odkurzaczy bezprzewodowych znajdziesz pod tym adresem: https://www.philips.pl/c-m-ho/odkurzacze/odkurzacz-bezprzewodowy.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

odpady medyczne
Oczyszczacze powietrza

Wersja do druku