Musi zapewniać ciepło w pomieszczeniu i elegancki wygląd – grzejnik to ważny element wyposażenia łazienki. Do wyboru masz wiele rodzajów. Oprócz, klasycznych grzejników żeliwnych, dostępne są również produkty ze szkła hartowanego, grzejniki kolumnowe i dekoracyjne. Zobacz, jaki grzejnik wybrać do swojej łazienki.

Funkcje grzejników łazienkowych

Podstawową rolą grzejnika do łazienki jest zapewnianie ciepła w pomieszczeniu. Grzejnik musi też pasować do wystroju wnętrza, dlatego dostępne są zarówno bardzo nowoczesne modele, jak i grzejniki retro. Możesz go wykorzystać jako wieszak do suszenia ręczników i suszarkę do bielizny – dlatego jego wybór warto przemyśleć. Nie powinien być zbyt duży, aby nie przytłaczał pomieszczenia. Równocześnie jego powierzchnia grzewcza powinna wystarczyć do ogrzania metrażu łazienki.

Popularne grzejniki drabinkowe

Zbudowane są z dwóch pionowych przewodów, które połączone są poziomymi, zwykle stalowymi rurkami. Pokryte warstwą chromu pasują do armatury sanitarnej, czyli baterii prysznicowych i umywalkowych, a także do dodatków. Mogą mieć każdy inny kolor – dostępne są grzejniki białe, grafitowe, czerwone i inne. Ich zaletą jest to, że można na nich wygodnie wieszać ręczniki.

Dodatki do grzejników drabinkowych

Niektóre modele są wyposażone również w wieszaki, haczyki i półki, które zwiększają funkcjonalność wyposażenia. Grzejnik łazienkowy z drabinek pasuje do nowoczesnych wnętrz – zarówno dużych, jak i mniejszych pomieszczeń. W wielu popularnych modelach grzejników możesz zamontować grzałkę. Dzięki temu możesz dosuszyć bieliznę lub ręczniki poza sezonem grzewczym.

Grzejniki w stylu retro

Do wolno stojącej wanny na mosiężnych nóżkach i kranów stylizowanych na dawne idealnie będą pasowały grzejniki w stylu retro. Składają się z żeliwnych żeberek, członów lub rur miedzianych z obróbką galwaniczną w kolorze stali, starej miedzi, chromu i innych metalicznych barw. Grzejniki retro będą centralną ozdobą ściany w łazienkach w stylu angielskim lub prowansalskim, gdzie przeważają meble z surowego lub bielonego drewna.

Nowoczesne grzejniki dekoracyjne ze szkła

Ostatnio na popularności zyskują grzejniki ze szkła hartowanego, które idealnie pasują do nowoczesnych mebli lakierowanych na wysoki połysk. Ich powierzchnia odbija refleksy światła lub działa jak lustro, powiększając optycznie wnętrze. Grzejniki dekoracyjne dostępne są w wielu kolorach. Niektóre są pokryte powłoką, po której można pisać – to świetne miejsce do pozostawienia notatki dla bliskiej osoby. Płytowe grzejniki do łazienki mogą być wykonane też ze stali. Nazywane są inaczej grzejnikami panelowymi. Składają się z jednej lub kilku płyt grzejnych. Ich atutem jest to, że szybko się nagrzewają.

Praktyczne wskazówki przy wyborze grzejnika do łazienki

Przy zakupie konieczne jest sprawdzenie przyłącza, ponieważ grzejniki do łazienki mogą mieć podłączenie dolne, boczne, środkowe lub krzyżowe. Przyłącza w nowych systemach grzewczych znajdują się one na dole grzejnika i są praktycznie niewidoczne. Grzejniki są montowane zwykle w pozycji pionowej, ponieważ zajmują wówczas mniej miejsca na ścianie. Urządzenia grzewcze są dostępne również jako modele poziome – łatwo dopasujesz produkt dopasowany do metrażu łazienki.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

lustro

Wersja do druku