Inteligentna kuchnia
Każdy z nas może z łatwością przypomnieć sobie chwile, gdy w poszukiwaniu garnka, pokrywki, czy miski, sięgnąć musiał w końcu do narożnej szafki. Ze względu na wyjątkową głębokość (a więc także zwiększoną pojemność) ilość kuchennych utensyliów, przez jakie musimy się przedrzeć, by wydostać te w danej chwili potrzebne, jest zaskakująco duża i niestety zwiększa się z biegiem czasu. Poza tym złośliwość rzeczy martwych gwarantuje, że potrzebne nam jest właśnie to, co ukryło się na samym dnie szafki i czego wyciągnięcie niezmiennie związane jest z przerzuceniem do góry nogami dziesiątków innych przyrządów.
Czy jest wobec tego sposób na to, by w pełni wykorzystać potencjał szafek narożnych? W szafce, której przyścienne wymiary są symetryczne względem narożnika (np. 90x90, 80x80cm), a front ścięty diagonalnie, problemem pozostaje głównie niewykorzystana powierzchnia. Natomiast, jeśli mamy do czynienia z przestrzenią zamkniętą frontem prostopadłym do ściany, dochodzi problem ograniczonego dostępu. Najnowsze propozycje firm meblarskich proponują mechanizmy, oparte na systemie prowadnic, wiodących płynnie na zewnątrz szafki dwie profilowane półki, podparte w dwóch miejscach, co sprawia, że są one w stanie wytrzymać obciążenie nawet do 20kg każda. Dzięki specjalnym systemom znajdującym się pod półką, każda z nich „wyjeżdża” za zewnątrz ukazując nam bogate wnętrze szafki narożnej, w której zostały umieszczone. Możemy zmieścić w nich nie tylko drobne miski, sitka, czy pokrywki, ale i ciężkie garnki, słoje lub masywniejszy sprzęt AGD.
Wybierając kuchenkę możemy przebierać propozycjach zarówno nowoczesnych i minimalistycznych albo do tych, które mają ciepły charakter, pasujących do naszego wnętrza. Niezależnie od indywidualnych preferencji najnowsze kuchnie XXL z pewnością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom domowych biesiad i sprawią, że gotowanie będzie szybsze i bardziej wydajne.
Nie wolno nam zapomnieć o okapie, który powinien być wyposażony w timer, dzięki któremu idealnie można zaplanować jego działanie oraz w lampę fluorescencyją, dającą ciepłe i jasne światło. Dodatkowo urządzenie powinno mieć możliwość funkcjonowania jako wyciąg powietrza lub jako pochłaniacz zapachów w trybie recyrkulacyjnym – wtedy należy się zaopatrzyć w filtr węglowy.
Wybór grzejnika do kuchni jest zadaniem niełatwym. Zazwyczaj jest to pomieszczenie zabudowane szafkami, sprzętem kuchennym i AGD. Poza tym kuchnie w naszych domach mogą być różnego typu. Często miejsce to jest niewielkich rozmiarów, zdarza się także, że jest pomieszczeniem „nieustawnym”. Coraz częściej, w nowoczesnym budownictwie kuchnia przybiera charakter otwarty i jest połączona z jadalnią. Jak w takim razie wybrać odpowiedni grzejnik do przestrzeni, która łączy w sobie dwa typy pomieszczeń i różne style?
Mocną stroną instalacji z grzejników aluminiowych jest praca w niskiej temperaturze wody, co powoduje zmniejszenie ruchów konwekcyjnych. Tym samym, unikając ruchów pyłków obecnych w pomieszczeniu. Nie powstają smugi na ścianach spowodowane zwęgleniem kurzu, który miał styczność z gorącymi przedmiotami. Grzejniki aluminiowe, oprócz możliwości doskonałego funkcjonowania przy niskiej temperaturze zapewniają także wysoki poziom elastyczności, który nie istnieje w przypadku innych systemów. Grzejnik, który potrafi dostosować się szybko do zmian temperatur jest sposobem na oszczędność energii. Ta zdolność dopasowania się nazywana jest niską inercją termiczną i posiadają ją wszystkie grzejniki aluminiowe.
Warto pamiętać, że kuchnia, w której będziemy się dobrze czuli to nie tylko wysokiej klasy sprzęt, specjalnie projektowane meble i podążający za trendami wystrój wnętrza. To także ciepło płynące z nas i całego domowego ogniska.
Najczęściej zadawane pytania
Podobne artykuły:
Kuchenka w kuchniWersja do druku
Szukaj
Regeneracja i skuteczna ochrona - klucze do jesiennej pielęgnacji
W centrum jesiennej pielęgnacji jest skuteczna regeneracja i ochrona skóry. Eksperci wskazują, że niezastąpiona kombinacja składników ak
KASZA JAGLANA – SPRZYMIERZENIEC NASZEGO ZDROWIA I URODY
Jest lekkostrawna i dobrze przyswajalna. Obfituje w ważne witaminy i składniki mineralne: witaminę E, witaminy z grupy B, magnez i lecytynę. Dostarcza krzem
Miód – naturalny składnik w kosmetykach i pielęgnacji zdrowia
Miód od wieków jest ceniony nie tylko jako smaczny i zdrowy dodatek do diety, ale także jako potężny składnik w pielęgnacji urody i zdrowia.
25 października Dniem Kundelka
Dzień Kundelka przypada 25 października. To dla opiekunów psów kolejna okazja, by podziękować swoim pupilom za radość, którą wnoszą
Potęga dobrych nawyków – jak sprawić, by świat był czystszy i piękniejszy?
Odpowiedzi na to pytanie postanowiła udzielić firma Henkel poprzez akcję edukacyjną „Czystszy, piękniejszy świat zaczyna się od nas”, kt&oacu