Lustra naklejane to świetny wybór i alternatywa dla innych dekoracji ściennych! Naklejane, dekoracyjne elementy w rozmaitych konfiguracjach pozwalają na utworzenie jedynej w swoim rodzaju funkcjonalnej dekoracji w każdym wnętrzu. Lustra świetnie wyglądają w otoczeniu roślin i kwiatów. Sprawiają wrażenie pełności, a nawet odrobiny blichtru. Zależy Ci na wyjątkowej i wpadającej w oko dekoracji z funkcją lustra? – Więcej w artykule!

 

Dlaczego warto wybrać lustro naklejane? 

Zalety luster we wnętrzach to przede wszystkim optyczne powiększenie pomieszczenia, możliwość przejrzenia się dyskretnie w odbiciu oraz element dekoracji wnętrza, który urozmaica ścianę. Lustro zawsze daje nam możliwość przejrzenia się w nim, co ma znaczenie na co dzień. W biurach zawsze daje nam szansę na poprawę swojej aparycji przed powitaniem kontrahentów. W kawiarniach czy restauracjach lustra robią dobre wrażenie na klientach i optycznie powiększają dostępną przestrzeń, co niemalże zawsze jest zaletą (np. w gastronomii) w miejscach, w których gromadzą się ludzie. Lustra naklejane na ścianę pozwalają na tworzenie wyjątkowych kompozycji na ścianach.

Są nie tylko funkcjonalne, pełnią również rolę ozdobną, która dopieszcza aranżację i wywołuje dobre wrażenie. 

Naklejane lustra dekoracyjne – Niebanalna ozdoba do nowoczesnych wnętrz

Naklejane lustra posiadają nie tylko tę zaletę, że bez trudu i bez wiercenia dziur w ścianach można umieścić je na każdej ścianie. Lustra naklejane ścienne, które składają się z kilku, bądź kilkunastu mniejszych elementów, tworzących intrygującą kompozycję będą doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych aranżacji. Wybór wzornictwa i rodzaju zestawu luster naklejanych powinien być podyktowany stylem panującym we wnętrzu, w którym chcemy je umieścić. Jeśli chcemy, by naklejana dekoracja lustrzana znajdowała się w korytarzu, czy przejściu, to warto wybrać taką, która wpasuje się w otoczenie. I tak można dobrać odpowiednią kolorystykę oraz kształt luster, by zachować spójność i zachwycającą harmonię zarówno podczas wyboru kompletu luster naklejanych do domu, kawiarni, biura, jak i do korytarza lub przejścia.

Gdzie lustro naklejane na ścianę sprawdzi się jako funkcjonalna dekoracja?

  • Biura – Lustra naklejane będą powiększać pomieszczenie, dzięki wrażeniu, które zawsze towarzyszy miejscom, w których obecne są lustra. Poczucie przestrzeni może pozytywnie wpływać na nastrój, szczególnie jeśli pomieszczenie nie jest zbyt duże, a np. musi pomieścić kilka osób.
  • Poczekalnie, korytarze, wspólne przestrzenie, coworking – Podobny efekt uzyskamy np. w poczekalni, korytarzu czy innym miejscu. Dzięki dekoracjom lustrzanym zgromadzonym osobom czas będzie upływał przyjemniej, a dopieszczone otoczenie i dekoracje lustrzane sprawią, że dostępna dla wszystkich przestrzeń wyda się większa i bardziej pojemna.
  • Restauracje i kawiarnie – W korytarzu, jako dodatek urozmaicający wnętrze. Jeśli zależy nam na świetnym wrażeniu i szukamy wyjątkowych dekoracji, to warto postawić na lustra naklejane i wybrać zestaw dekoracji lustrzanych, które będą najlepiej pasować do stylu naszej kawiarni.
  • Mieszkania, domy – Dom to miejsce, w którym odpoczywamy, spotykamy się z przyjaciółmi i chcemy czuć się dobrze. Lustra naklejane dekoracyjne na ścianę dają możliwość urozmaicenia przestrzeni w salonie, pokoju dziennym, jadalni, a nawet w kuchni czy przejściu. Wzór lustrzanej kompozycji oraz kolorystyka odpowiednio dobrana do stylu wnętrza naszego mieszkania sprawią, że będziemy zadowoleni z efektu.


Artykuł napisany we współpracy z sklep.newthetime.pl


Najczęściej zadawane pytania


Czy lustro naklejane na ścianę sprawdzi się jako element domowej siłowni?

Na siłowni lustra są bardzo potrzebne i bynajmniej nie chodzi tu o podziwianie własnego ciała, ale o pilnowanie poprawności techniki wykonywania określonych ćwiczeń. Ma to wpływ na nasze bezpieczeństwo. W związku z tym warto zadbać, aby również w naszej domowej siłowni lustro się znalazło. Naklejane będzie odpowiednim wyborem, bo przede wszystkim nie nadmiernie kosztownym, no i nawet bez wiertaki sprawnie powiesimy je samodzielnie.

czy lustro naklejane może być ozdoba w salonie?

Lustro choć nieoczywiste, doskonale sprawdzi się właśnie w salonie. Możemy wybrać jedno dość duże, jednak ciekawą dekoracją będzie również większa ilość małych luster. Dodatkowo pomieszczenie zyska optycznie większą przestrzeń, co z pewnością spodoba się wszystkim domownikom.

Czy lustro warto powiesić w biurze?

Naklejane lustra sprawdzą się także w biurach. Będą jednocześnie nietuzinkową ozdobą, oraz pozwolą nam poprawić swój wygląd np. przed tym, jak wejdą do nas kontrahenci czy klienci. To ważne, bo pierwsze wrażenie mamy szansę zrobić tylko raz. Lustra naklejane są w tej sytuacji opcją zdecydowanie najwygodniejszą. Można szybko zamontować je w wybranych miejscach.

Lustro w lokalu gastronomicznym - czy może być naklejane?

W kawiarniach, czy niewielkich restauracjach lustra wykorzystuje się przede wszystkim, aby zwiększyć poczucie przestrzeni. Te w wersji naklejanej pozwalają na dużą dowolność w aranżacji, możemy je rozwieszać łatwo i samodzielnie w miejscach, na które się zdecydujemy bez pomocy fachowców, którzy będą je montować.

Czy lustra naklejane są trwałe?

Z całą pewnością dostępne obecnie na rynku lustra naklejane wyróżniają się bardzo wysoką trwałością. Jeśli zdecydujemy się na ich wykorzystanie z pewnością nie odczujemy różnicy pomiędzy nimi, a klasycznie wieszanymi lustrami. No może poza wygodą i dowolnością montażu.


Podobne artykuły:

balony z helem

Wersja do druku