A więc stało się. Moment, o którym marzyłaś od pewnego czasu, już za Tobą. Twój ukochany oświadczył się – a Ty powiedziałaś tak! Automatycznie przeszliście więc na wyższy poziom związku. Wiecie o sobie wiele… a przez nadchodzące lata razem dowiecie się jeszcze więcej. Czy jednak myślałaś o tym, jak wiele o Twoim mężczyźnie mówi wręczony Ci przez niego pierścionek zaręczynowy z brylantem? Cena nie ma tu większego znaczenia. Przyjrzeć się należy raczej materiałowi, z którego został wykonany, jego liniom i profilom… To co, gotowa na odkrycia?

Złoto czy srebro?

 

Od razu zastrzegamy, że nie rościmy sobie praw do kategorycznego rozstrzygania o cechach mężczyzny na podstawie wybranego przez niego pierścionka. To raczej próba dociekania i mała psychologiczna zabawa.

 

Jeśli pierścionek, który nosisz teraz na palcu, wykonany został ze złota, Twój narzeczony prawdopodobnie lubi stałość, trwałość i ceni sobie przywiązanie do tradycji. Wiele osób uważa bowiem, że to właśnie złoto jest odpowiednim materiałem na pierścionek zaręczynowy. Materiałem, który podkreśla doniosłość i powagę tej chwili i jest jej najlepszym ukoronowaniem. Złoto to materiał trwały, odporny na uszkodzenia i wśród pierścionków zaręczynowych najbardziej popularny. Wystarczy przejrzeć ofertę wiodących producentów biżuterii, jak choćby W.KRUK – złoto zdecydowanie dominuje w dziale „zaręczyny”. Możliwe też, że kwestię wyboru pierścionka Twój partner skonsultował z rodziną. Pokolenie naszych rodziców skłania się bowiem właśnie ku złotu.

 

A co, jeśli wybrał jednak srebro? Wydaje się, że jest bardziej niezależny, postępowy i ma odwagę do podejmowania samodzielnych decyzji. Zdarza mu się iść pod prąd i wybierać rozwiązania niestandardowe. Bardzo też zależy mu na Twojej wygodzie i chce Cię chronić. Jaki ma to związek ze srebrem? Otóż jest to metal, który w przeciwieństwie do złota nie uczula. Jeśli na co dzień nosisz właśnie srebro, może to też oznaczać, że ukochany bacznie Cię obserwuje i chciał dobrze wstrzelić się w Twój biżuteryjny gust.

 

Cyrkonia czy pierścionek zaręczynowy z brylantem? Cena czy pragmatyzm?

 

Nie ma co owijać w bawełnę – jeśli na Twoim palcu połyskuje prawdziwy pierścionek zaręczynowy z brylantem, cena jego musiała być wyższa niż pierścionka z cyrkonią imitującą diament. Zwróć na to uwagę szczególnie wtedy, gdy pierścionek jest drobny i delikatny – brylant w takiej sytuacji jest elementem symbolicznym, ale bardzo wymownym. Ukochany bardzo chciał podkreślić wyjątkowość tej sytuacji i był w stanie poświęcić wiele, byleby tylko włożyć Ci na palec prawdziwy diament. Wybrał jednak cyrkonię? Mówi to wiele o jego praktycznej naturze i świadczy o nieprzywiązywaniu wagi do przedmiotów. Twój narzeczony zdawał sobie sprawę, że pierścionek to tylko pamiątka. To, co naprawdę jest dla Niego ważne, to Wasze uczucie...

 

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Nietypowe zaręczyny
Pomysł na zaręczyny
Jaki pierścionek na zarenczyny

Wersja do druku