Ważnym momentem w życiu każdego mężczyzny i kobiety są zaręczyny. To wielkie wydarzenie, które rozpoczyna okres przygotowań do ślubu, a następnie wspólnego życia. Zaręczyny wymagają odpowiednich przygotowań, romantycznego nastroju i sytuacji, a przede wszystkim - doskonałego pierścionka, który po wypowiedzeniu „tak” przyozdobi palec wybranki.
 
  1. Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?
  2. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pierścionka?
Zastanówmy się zatem, jaki powinien być pierścionek zaręczynowy, aby nie rozczarował on ukochanej kobiety.

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Na rynku znaleźć można pierścionki zaręczynowe wszelkiego rodzaju – od tradycyjnych, wykonanych ze złota lub srebra, z drobnym kamieniem, przez takie z wielkim diamentem, aż po bardziej fantazyjne, niejednokrotnie w różnych kolorach. Powstaje zatem pytanie – jaki pierścionek wybrać? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – dostosowany do upodobań ukochanej. Każda kobieta jest inna, nie da się zatem wybrać pierścionka, który spodoba się wszystkim. Aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju pierścionek będzie odpowiedni, wystarczy zwrócić uwagę na to, jaką biżuterię zazwyczaj nosi wybranka. Na podstawie tych obserwacji można zdecydować na przykład, z jakiego kruszca powinien być wykonany pierścionek. Jeśli zaręczyny są wspólną decyzją i nie jest planowana żadna niespodzianka, wybór pierścionka można ustalić z narzeczoną – jej propozycje lub przykłady tego, co jej się podoba pozwolą na znalezienie idealnego modelu. Ciekawą propozycją mogą być kolorowe pierścionki, których oryginalny i mniej popularny wygląd zapewnia indywidualność i może być dobrym wyborem dla lubiących wysublimowane rozwiązania kobiet.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pierścionka?

Najważniejszy jest, rzecz jasna, rozmiar. Pierścionki zaręczynowe są produkowane w najróżniejszych wymiarach, które mogą nieznacznie się różnić w zależności od marki. Właśnie dlatego dobrze za wzór przyjąć jeden z pierścionków, jaki kobieta nosi na co dzień. Pozwoli to uniknąć niezręcznej sytuacji podczas nakładania go na palec. Ponadto istotne jest, by sprawdzić, czy kobieta nie jest uczulona na różnego rodzaju metale. Jeżeli przedmiotem wyboru staną się kolorowe pierścionki, warto zadbać, by kupowana barwa podobała się ukochanej i była na tyle neutralna, aby biżuteria komponowała się z różnego rodzaju strojami. Nie warto przy zakupie kierować się wyłącznie ceną – drogie pierścionki niekoniecznie muszą się podobać, z kolei te z niższej półki cenowej bardzo często zachwycają.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku