Salon, to pomieszczenie, które w każdym domu pełni szczególną funkcję. To tu przeważnie przyjmuje się gości, to tu spędza się rodzinnie wolny czas i święta. Salon to miejsce odpoczynku, relaksu, ale także pomieszczenie reprezentacyjne, ogólnodostępne dla wszystkich użytkowników mieszkania, czy domu. Dlatego zwykle przywiązuje się dużą uwagę do jego właściwej aranżacji, tak, aby cały wystrój pokoju był nie tylko komfortowy i wygodny, ale też ładny i przyjemny.
Znaczącą rolę w wystroju każdego wnętrza, w tym także salonu, pełnią odpowiednio dobrane firany. Mogą one całkowicie zmienić nastrój, wpłynąć na panujący we wnętrzu klimat oraz nadać mu właściwy charakter i styl.

Ponad 700 wzorów firanek dostępnych jest w sklepie internetowym - www.firanex.net

Piękna firanka stanowi niezbędny element w każdym domu, i to zarówno dekoracyjny, jak i praktyczny, funkcjonalny. Bez niej okna pozostają puste, nijakie. Poza tym firany doskonale chronią prywatność i intymność mieszkańców, nie dopuszczając przypadkowych podglądaczy do zaglądania do środka.

Wybór najlepszej dekoracji okiennej niestety nie jest prostym zadaniem. Trzeba pamiętać, że źle dobrane firanki i zasłony mogą zepsuć klimat każdego pomieszczenia. Dlatego zanim kupimy konkretną tkaninę, najpierw musimy dobrze zastanowić się, w jakim stylu ma być urządzony nasz salon. Dobrze jest zatem wiedzieć, że inne firany pasują do wnętrz tradycyjnych, inne do urządzonych w stylu glamour, jeszcze inne do wnętrz minimalistycznych, czy też do miejsc bardzo nowoczesnych.

Różnorodność dostępnych na rynku firan, ich kolorystyka, fason, grubość, sploty, wzory lub ciekawe rozwiązania dekoratorskie, dodatki, akcesoria, mogą przyprawić niejedną osobę o zawrót głowy. Czym więc kierować się przy wyborze odpowiedniej firanki?

Należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Po pierwsze funkcjonalność, czyli konkretne funkcje jakie powinna spełniać firanka w danym pomieszczeniu, po drugie charakterystykę i styl wnętrza, po trzecie jego kolorystykę.

I tak: chcąc na przykład nadać salonowi nieco blasku, poczucia przestrzeni oraz jasności warto wybrać przeźroczyste, zwiewne firanki w delikatnych, jasnych, pastelowych kolorach, np. w barwach błękitu, różu oraz żółci lub bieli. Takie firanki będą przepuszczać dużo światła, dodadzą subtelności i sprawią, że pokój wyda się większy. Jeżeli jednak wystój salonu nawiązuje do klasycznych, stylowych wnętrz, wówczas lepiej będą się prezentować kunsztownie i finezyjnie zawieszone firany z draperiami i innymi „ciężkimi” ozdobami. Natomiast do pomieszczeń romantycznych, nastrojowych, najlepiej pasować będą kwieciste firanki w pastelowym kolorze, zaś w nowoczesnych wnętrzach świetnie zaprezentują się na przykład ostatnio bardzo modne firany panelowe.

Wybrane przez nas firany do salonu powinny charakteryzować się wysoką jakością, nienagannym wykończeniem i starannym wykonaniem. Od tego bowiem zależy końcowy efekt wizualny dekoracji okiennej. Salon jest wizytówką każdego domu, więc każdy szczegół aranżacji ma dość istotne znaczenie. Inwestycja w wysokogatunkowe firany spowoduje, że długo będą prezentowały się na oknach wyjątkowo dobrze, ponadto nadadzą wnętrzu elegancji i szyku oraz doskonale będą spełniały swoje funkcje.

Ponad 700 wzorów firanek dostępnych jest w sklepie internetowym - www.firanex.net


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

firany do salonu
firany do salonu
aran?acja kuchni
sypialnia zas?ony

Wersja do druku