Kuchnia to serce domu. W tym miejscu przygotowujemy posiłki dla rodziny, wspólnie gotujemy oraz spędzamy czas. Dlatego tak ważne jest to jak urządzimy kuchnię. Istotną rolę odgrywają dodatki, które tworzą charakter miejsca. Wybierając firanki do kuchni warto zastosować się do kilku porad.

 

Jakie firanki do kuchni?

Kolor

Po pierwsze firanki do kuchni powinny być w jasnym kolorze. Kuchnia to miejsce przytulne, ciepłe i rodzinne. Firanki nie powinny być ciemne i ciężkie, ponieważ będą psuć wystrój. Nieważne jaki styl wybierzemy najlepiej postawić na jasne barwy. Nie musi być to śnieżnobiała biel, ale najlepiej żeby były to delikatne i rozmyte kolory. Rozjaśnią pomieszczenie, jeśli jest ciemne oraz wprowadzą odpowiednio przytulny i urokliwy klimat, są elementem dekoracji wnętrza, które w łatwy sposób mogą zmienić diametralnie wygląd pomieszczenia. Zmiana firanki to też idealny pomysł na metamorfozę kuchni, wybierając nową firankę i parę innych dodatków można zmienić całkowicie pomieszczenie.

Materiał

Po drugie zastanów się z jakiego materiału chcesz mieć firanki w kuchni. Obecnie najczęściej wybieranymi materiałami jest tiul, organtyna, żakard oraz woal. Każdy z tych materiałów daje inny efekt i wykończenie. Żakard sprawdzi się, jeśli chcemy żeby nasze firanki stanowiły barierę ochronną przed promieniami słońca. Tiul i organtyna są delikatne i praktycznie w całości przepuszczają promienie słońca. Wokal to idealny wybór jeśli chcesz stworzyć z firanką w kuchni kompozycję, upinając je, materiał ten jest praktycznie całkowicie przezroczysty.

Spójność z pomieszczeniem

Po trzecie podczas wyboru firanki do kuchni warto wziąć pod uwagę spójność z resztą pomieszczenia. Firanka powinna być elementem wystroju, ale pasującym do reszty pomieszczenia. Dlatego też przy wyborze dobrze jest kierować się stylem w jakim urządzone jest miejsce, kolorami lub odcieniami. Nie powinien być to odrębny dodatek do reszty kuchni.

Cena

Po czwarte dopasuj możliwości do zamiarów. Wybór firanki to bardzo wymagająca sprawa, również ze względu na różnorodność cen na rynku. Wybierając firankę do kuchni ustal budżet w jakim chcesz kupić firankę, tak aby określić od razu jaka jakość i cena firanki jest dopasowana do twoich możliwości finansowych. Pamiętaj, że warto porównywać oferty, tak aby wybrać tę najlepszą dla siebie. Chcąć kupić firanki wysokiej jakośći w atrakcyjnej cenie warto sprawdzić firmową stronę sklepu Świat Firan Zasłon, który posiada szeroką ofertę i niskie ceny za zasłony, firanki i karnisze.

Rozmiar

Po piąte, pamiętaj o podstawach. Wybieranie firanki to nie tylko kolor, materiał, wzór czy faktura to również odpowiedni wymiar. Przed wyborem firanki właściwie zmierz okno, tak aby wiedzieć jakie wymiary powinna mieć firanka. Masz z tym problemy? Wystarczy, że będziesz znać wymiary okna, a pracownik sklepu pomoże co ci z dopasowaniem odpowiednio rozmiaru firanki. 

Podsumowanie

Wybór firanki do kuchni to nie jest tak prosta sprawa jak mogłoby się wydawać. Trzeba pamiętać o kilku ważnych i istotnych kwestiach. Dlatego też stosując nasze porady ułatwisz sobie zadanie. Tak, aby zakup był udany i służył przez długi czas. Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu, dlatego też tak ważne jest, żeby stwarzała miłą i przyjazną atmosferę.

undefined

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Firany do kuchni

Wersja do druku