W dzisiejszym świecie, to mężczyźni uchodzą za znawców motoryzacji. Mimo, że samochody to raczej domena „płci brzydkiej”, to producenci aut zaczęli dostosowywać swoje działania do wzrastającej tendencji, według której to właśnie kobiety coraz częściej odwiedzają salony samochodowe, w poszukiwaniu auta idealnego dla siebie. I to właśnie ta grupa klientów jest jedną z najbardziej zdecydowanych – płeć piękna potrafi bowiem precyzyjnie wyjaśnić, jakie cechy powinno posiadać ich wymarzone auto.

Na pewno małe i zgrabne

Wszelkie statystyki jasno pokazują, że kobiety wybierająnajczęściej auta o niewielkich rozmiarach. Mniejsze auto doskonalesprawdza się bowiem w miejskiej dżungli, na przykład podczascodziennych podróży do pracy. Niewielkie rozmiary aut miejskichułatwiają poszukiwania miejsca parkingowego w zatłoczonychcentrach, a krótki rozstaw osi, determinujący niewielki promieńskrętu, znacznie ułatwia przeprowadzanie skomplikowanych manewrów,które są nieodłącznym elementem jazdy po mieście.

Poza wymiarami, płeć żeńska ceni sobie również polot ifinezję projektantów samochodów – jak świeże bułeczkisprzedają się małe auta, które dodatkowo potrafią przykuć uwagęniecodziennym kolorem, zastosowaniem kontrastowych elementównadwozia lub ciekawą linią. Jednym z najpopularniejszychprzedstawicieli autosegmentu B, bardzo częstowybieranym przez kobiety, jest model japońskiego producenta –Honda Jazz, który dodatkowo posiada relatywnie dużąprzestrzeń bagażową, ułatwiającą przewóz wózka dziecięcego,zakupów, a nawet niewielkich mebli.

Koniecznie bezawaryjne

Wysoki poziom sprawności i odporność konstrukcji, determinującajej bezawaryjność, to kolejne cechy auta idealnego dla kobiety.Doskonale zdają sobie z tego sprawę również i konstruktorzy,którzy tworzą przemyślaną, doskonale współpracującą całość,bez stosowania zbędnych rozwiązań technologicznych. Przydatnącechą auta miejskiego jest również obecność komputerapokładowego, który w porę zasygnalizuje np. moment zużyciażarówki, braku paliwa, płynu hamulcowego lub spadek ciśnienia wkołach.

Oszczędne i przyjazne środowisku

Producenci aut doskonale zdają sobie sprawę, że postawaprzyjazna Matce Ziemi nosi znamiona elementu mody. Dlatego więc wczasach, w których wszyscy i wszystko musi być „eko”, samochodywyposaża się w niezwykle oszczędne, przyjazne środowiskujednostki napędowe. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązańtechnologicznych, pozwoliło uzyskać odpowiednią moc silników,jednocześnie zachowując korzystny profil spalania paliwa i niskipoziom emisji zanieczyszczeń do atmosfery.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Płeć dziecka a wiek rodziców.
znamiona

Wersja do druku