Jakie wybraliście imię? To pytanie notorycznie słyszą przyszli rodzice, pytani przez rodzinę i znajomych. Ciekawość zżera również ludzi, gdy mówimy o narodzinach par celebrytów. Bukmacherzy skrzętnie to wykorzystują.
Źródło zdjęcia: unsplash.com

Zakłady bukmacherskie kojarzą się przede wszystkim z obstawianiem meczów. Ale sport to nie wszystko. Okazuje się, że na całym świecie, także w Polsce polityka jest interesującą dziedziną, którą można typować. Zwłaszcza wybory prezydenckie i parlamentarne, czego dowody mieliśmy podczas ostatnich wyborów w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Sporą popularnością z kolei cieszą się zakłady na płeć lub imię dziecka ważnych osobistości tego świata lub po prostu celebrytów i gwiazd show-biznesu. 

Bogata i ciekawa oferta lidera

STS, czyli lider polskiej branży bukmacherskiej, który posiada ciekawy bonus powitalny, w ofercie na stałe ma włączoną kategorię „Rozrywka”. To właśnie tam znajdziemy zakłady na zdarzenia niesportowe, dotyczące szeroko pojętego show-biznesu. Obecnie co prawda nie ma typów na płeć dziecka celebrytów, czy ważnych osób, ale dominują zakłady na nagrody muzyczne i filmowe (Grammy, Oscary 2021).

Dziecko ważniejsze od goli

Wiosną 2020 roku wyglądało to inaczej, bo wtedy nie tylko cała piłkarska Polska żyła narodzinami drugiego dziecka „Lewego”. Uznany niedawno za najlepszego piłkarza świata napastnik Bayernu po raz pierwszy ojcem został w 2017 roku. Po trzech latach zainteresowanie ciążą i narodzinami dziecka pary Lewandowskich wzbudzało ogromne zainteresowanie. Portale plotkarskie prześcigały się w kolejnych „newsach” dotyczących ciąży, przygotowań do narodzin i płci dziecka. Właśnie ten ostatni aspekt trafił do oferty zakładów bukmacherskich. Jako, że pierwszym dzieckiem była dziewczynka, przy drugiej ciąży Anny niższy kurs był na chłopca. Różnica w kursach nie była jednak wielka. W maju okazało się, że urodziła się druga dziewczynka.

Royal baby – czyli szaleństwo na Wyspach Brytyjskich

Spore zainteresowanie płcią dziecka celebrytów w Polsce to nic w porównaniu z Wielką Brytanią. Nic tak nie „grzeje” anglików jak doniesienia z rodziny królewskiej. Śluby są najważniejszymi wydarzeniami w roku, o których mówi i pisze się tygodniami, sprzedaje tysiące gadżetów, a zakłady bukmacherskie na Wyspach w ofercie mają nawet najdziwniejsze zakłady. Royal baby to temat równie interesujący, co ślub par książęcych. Tysiące, a nawet miliony Brytyjczyków obstawiają przede wszystkim płeć i imię dziecka. W ostatnich latach całą uwagę skupiali na sobie księżna Meghan Markle i książę Harry oraz księżna Kate Middleton oraz książę William. W tym pierwszym przykładzie największą popularnością cieszył się zakład, czy księżna Meghan urodzi bliźnięta. Brytyjczycy tak chętnie obstawiali, że w pewnym momencie angielscy bukmacherzy zaprzestali przyjmowania zakładów.    

Imię też ma znaczenie

W przypadku księżnej Kate i księcia Williama drugie royal baby interesowało nawet bardziej nie ze względu na płeć dziecka, ale imię. Na Wyspach najczęściej obstawiano imiona: Elizabeth, James, Victoria czy Aleksandra. Ostatecznie urodził się chłopiec, któremu nadano imię George. To imię w zakładach bukmacherskich obstawiono na łączną sumę pół miliona funtów. Jak widać royal baby to wydarzenie medialno-marketingowe, ale taką się płaci cenę za bycie sławnym i bogatym. Taki mamy świat, a czy się komuś to podoba, czy nie, to już zupełnie inny temat. 

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Płeć dziecka a wiek rodziców.
Sukienka na wesele

Wersja do druku