Gładka i zadbana skóra to podstawa pięknego ciała. Pomagają nam w tym peelingi i balsamy. Tak samo ważnym zabiegiem jest dla nas depilacja. Nie jest jednak bardzo prostą sprawą zrobić tą czynność dokładnie i delikatnie. Bywa, że w konsekwencji na ciele pojawiają się czerwone i nieprzyjemne krostki.


Niejednokrotnie bywa, że depilujemy swoje ciało w zły sposób. Robimy to zbyt szybko, niestarannie. Później zaś musimy męczyć się z krostkami i ranami. Nie dość, że wygląda to bardzo nieestetycznie to jeszcze może być źródłem zakażeń i powodować stany zapalne. W dodatku nie jest łatwo się ich pozbyć i uszkadzamy je przy następnym goleniu, przez co dolegliwości się nasilają. Szczególnie uciążliwe jest to przy bardzo delikatnych miejscach, jak okolice bikini czy pachy. Jednak bywa też, że problem występuje także np. na nogach. Oto kilka porad jak delikatnie depilować ciało.

1.    Pamiętajcie, że gładkie ciało uzyskacie nie tylko w wyniku depilacji. Powinniście systematycznie poddawać się peelingowi, dzięki któremu skóra jest niezwykle gładka. Sprawia to, że maszynka nie spotyka na swojej drodze przeszkód pod postacią nierówności skóry i zwyczajnie jej nie rani. Peeling to podstawa. Bez niego nie ma właściwej depilacji.

2.    Do golenia używajcie ostrej, czystej maszynki. Wbrew pozorom znacznie łatwiej jest się zranić starą maszynką, którą mocniej przyciskamy do skóry. Jeśli chodzi o miejsca intymne dobrze mieć do nich osobną maszynkę, gdyż są to obszary szczególnie delikatne. Po goleniu zaś nie zapomnijcie o dokładnym umyciu i wysuszeniu maszynki.

3.    Dobrze jest zaopatrzyć się w maszynkę z „zamontowanym” balsamem, który zaraz po kontakcie skóry z ostrzem zapewnia pierwsze nawilżenie.

4.    Zapomnijcie o depilacji bez wspomagania, czyli na sucho lub tylko z wodą. Najlepiej nadają się do tego specjalne pianki bądź żele, które mają specjalną konsystencję i ułatwiają poruszanie się maszynki po ciele.

5.    Po depilacji starajcie się nie dotykać skóry rękami. Możecie przenieść na nie bakterie, co spowoduje zaczerwienienia.

6.    Po goleniu nie róbcie peelingu. Możliwy jest dopiero na następny dzień. Jeśli już musicie go zrobić musicie to odczekajcie chociażby 3 godziny.

7.    To samo dotyczy balsamów, starajcie się powstrzymać od nawilżania skóry zaraz po depilacji. Bardziej delikatne są preparaty „po goleniu” jednak one również czasem mogą podrażniać jeśli użyjemy ich zbyt szybko.

8.    Zaraz po goleniu unikajcie obcisłych ubrań, które ocierają skórę, w ten sposób ją podrażniając.

9.    Unikajcie też sytuacji w których mogłybyście się spocić. Kontakt ogolonych miejsc z potem sprzyja rozwojowi bakterii i powstaniu ran. Starajcie się unikać suany.

10.    Jeśli maszynka czy depilator są dla Was zbyt drastyczne, spróbujcie innych metod, np. kremu do golenia. A może lepsza będzie dla Was depilacja laserem.

Jeśli już pojawią się na Waszym ciele krostki udajcie się do apteki po specjalną maść na podrażnienia skóry. Niezbędna może być także wizyta u lekarza, który przepisze preparat z antybiotykiem.