Owłosienie w okolicy bikini jest krępujące dla wielu kobiet – szczególnie latem. Mimo że coraz częściej mówi się o ciałopozytywności i o tym, że taka naturalność jest zupełnie normalna, dla mnóstwa kobiet – bez względu na wiek – rosnące na całym ciele włoski są niekomfortowe. Metod depilacji okolic bikini jest bardzo wiele, ale to pasta cukrowa w ostatnim czasie stała się hitem w branży kosmetycznej. Jak jej używać, aby pozbyć się niechcianego owłosienia latem?

 

Bezpieczne i skuteczne usuwanie owłosienia

Pasta cukrowa do depilacji bikini to produkt, który bardzo często mylony jest z woskiem. Wosk jest mieszanką syntetycznych żywic, dlatego niestety może uczulać, a także powodować podrażnienia na wrażliwej czy alergicznej skórze. Pasta cukrowa natomiast produkowana jest wyłącznie z naturalnych składników, czyli monosacharydu (cukru) oraz wody. Dzięki temu jest odpowiednia nawet dla delikatnej skóry ze skłonnością do zaczerwienień.

 

Depilacja okolic bikini przy użyciu pasty jest bardzo skuteczna, ponieważ usuwa włosy razem z cebulkami. Z uwagi na to, że pasta cukrowa występuje w kilku wariantach (w zależności od jej twardości), a jej działanie zależy od tego, czy została odpowiednio podgrzana w specjalnym podgrzewaczu lub dłoniach, jest stosowana wyłącznie w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

 

Depilacja okolic bikini krok po kroku

Usuwanie zbędnego owłosienia z wrażliwych miejsc bikini minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Zabieg musi być wykonany przez wykwalifikowanego specjalistę, który przeszedł odpowiedni kurs depilacji pastą cukrową i wie, jak pracować z tym materiałem. Oto 5 kroków wykonywanych podczas usuwania włosków:

 

  1. Przygotowanie skóry, czyli oczyszczenie, a następnie osuszenie.
  2. Podgrzanie pasty do odpowiedniej temperatury (około 36 - 37 stopni).
  3. Dokładnie uformowanie pasty cukrowej oraz nałożenie jej na poszczególne partie ciała w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów.
  4. Sprawne usunięcie pasty zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.
  5. Ponowne oczyszczenie skóry i nawilżenie.

 

Jeśli na skórze pozostaną resztki owłosienia, procedurę należy powtarzać aż do momentu całkowitego ich usunięcia. Efekt utrzymuje się nawet do kilku tygodni, więc w sam raz na wymarzony wyjazd wakacyjny.


Najczęściej zadawane pytania


Czym jest pasta cukrowa i dlaczego jest polecana do depilacji okolic bikini?

Pasta cukrowa to naturalny produkt do depilacji składający się głównie z cukru, wody i soku z cytryny. Jest polecana do depilacji okolic bikini, ponieważ jest delikatna dla skóry, minimalizuje ryzyko podrażnień i wrastania włosków, a także jest skuteczna w usuwaniu krótkich i cienkich włosków.

Jak przygotować skórę do depilacji pastą cukrową?

Przed depilacją pastą cukrową, skórę należy dokładnie umyć i osuszyć. Na dzień przed depilacją można zrobić peeling, aby usunąć martwe komórki skóry i zapobiec wrastaniu włosków.

Jak poprawnie zastosować pastę cukrową do depilacji okolic bikini?

Nałóż pastę cukrową na skórę w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosków, a następnie pociągnij ją szybko w kierunku wzrostu włosków. Pasta powinna być nałożona cienką warstwą, a ruchy powinny być szybkie i zdecydowane.

Jakie środki ostrożności należy podjąć po depilacji pastą cukrową w okolicach bikini?

Po depilacji pastą cukrową, skórę należy delikatnie umyć wodą, aby usunąć resztki pasty. Unikaj stosowania mydła, perfumowanych lotionów czy ekspozycji na słońce przez 24 godziny po depilacji, aby zminimalizować ryzyko podrażnień.

Jak często powinnam depilować okolice bikini pastą cukrową?

Częstotliwość depilacji pastą cukrową zależy od indywidualnego tempa wzrostu włosków. Średnio, depilacja pastą cukrową zapewnia gładką skórę od 2 do 6 tygodni. Ponadto, regularna depilacja pastą cukrową może prowadzić do osłabienia cebulek włosowych, co oznacza, że włoski mogą rosnąć wolniej i być mniej gęste z czasem.


Podobne artykuły:


Wersja do druku