Każdy lubi malować siÄ™ inaczej. Niektórzy wybierajÄ… odważny make-up, inni stawiajÄ… na ten naturalny. Odmienność makijażu wynika także z okazji, na jakÄ… go wykonujemy. Tym samym stosuje siÄ™ różne kosmetyki - intensywne, Å‚agodne czy też mocne. Mimo tej różnorodnoÅ›ci jest kilka produktów, które warto wÅ‚Ä…czyć do tworzenia makijażu. Obok podkÅ‚adu, bazy czy pudru warto zastosować korektor pod oczy. W artykule omawiamy zalety tego kosmetyku i tÅ‚umaczymy, jak go zastosować, by przyniósÅ‚ oczekiwane efekty!


Czym jest korektor

Korektor to produkt kosmetyczny, który stanowi dodatek do makijażu. Należy mieć to na uwadze i nie opierać się tylko i wyłącznie na nim. Produkt ten pomaga doprecyzować make-up, utrwalić go i zakryć drobne mankamenty. Wyróżnia się:

  • korektor pod oczy - jak wskazuje sama nazwa, przeznaczony jest tylko i wyÅ‚Ä…cznie do stosowania w okolicach oczu, a szczególnie tuż pod powieki. CzÄ™stym bÅ‚Ä™dem jest aplikowanie korektora pod oczy na inne obszary cery. Może to tylko zaszkodzić skórze, ponieważ korektory te najczęściej majÄ… charakter rozÅ›wietlajÄ…cy i delikatniejszy skÅ‚ad, dopasowany adekwatnie do wrażliwej skóry pod oczami. Nie sÄ… nastawione na maskowanie widocznych defektów.
  • korektor - jeżeli chcesz ukryć pojedyncze wypryski czy defekty, zastosuj zwykÅ‚y korektor, który jest przeznaczony wÅ‚aÅ›nie do takich zabiegów makijażowych. Na pewno lepiej siÄ™ sprawdzi, ponieważ zawiera w sobie matujÄ…ce pigmenty, a nie rozÅ›wietlajÄ…ce - te tylko uwypuklÄ… niedoskonaÅ‚ość zamiast  zredukować jej widoczność.

Jaki korektor pod oczy wybrać

Ważne, by korektor pod oczy był dopasowany do potrzeb skóry. Trzeba mieć tutaj na uwadze typ cery, zwłaszcza gdy jest dojrzała, wrażliwa lub znajdują się na niej zmarszczki. Produkt ten powinien być rozświetlający, tak by skutecznie ukrył mankamenty urody.

Przy zakupie korektora musisz także uwzględnić inne produkty do wykonania makijażu. Jeżeli Twój codzienny make-up opiera się na fluidzie czy podkładzie, a korektor ma na celu zatuszować pojedyncze wypryski lub cienie pod oczami - zwróć uwagę na odcień korektora. Wybierając się do drogerii możesz wziąć ze sobą buteleczkę lub tubkę z podkładem i poprosić o pomoc w doborze odcienia korektora. To ważne, ponieważ źle dobrany kolor zwyczajnie nie zaspokoi Twoich makijażowych oczekiwań. Zbyt jasny korektor pozostawi efekt nienaturalnie rozświetlonych powiek, zbyt ciemny sprawi, że cera będzie ciężka.

Ważna jest również formuła i pojemnik, w jakim znajduje się kosmetyk. Korektory pod oczy najczęściej zamknięte są w pisaku. Sprzyja to w ich aplikacji i transporcie. Korektor Maybelline posiada końcówkę w postaci pędzelka, co także świadczy o żelowej i lekkiej konsystencji - najlepszej do zastosowania w okolicach oczu.

Zalety stosowania korektora pod oczy

  • rozÅ›wietla okolice oczu
  • eliminuje efekt zmÄ™czonych i niewyspanych oczu
  • redukuje widoczność zmarszczek
  • wyrównuje koloryt cery pod oczami
  • cienie stajÄ… siÄ™ niewidoczne

Jak i kiedy aplikować korektor

Na samym początku należy oddzielić stosowanie korektora pod oczy i tego do twarzy na pojedyncze mankamenty. Ten pierwszy aplikuje się tylko i wyłącznie pod powieki. Drugi na pojedyncze defekty.

Korektor można aplikować nawet na co dzieÅ„, nie tylko na specjalne okazje. Jego zastosowanie nie jest trudne, a potrafi zdziaÅ‚ać cuda. Jeżeli aplikujesz korektor pod oczy pamiÄ™taj, że automatycznie rozÅ›wietla on ten obszar - nie przesadź zatem z jego iloÅ›ciÄ…. Ten drugi  z kolei ma w swoim skÅ‚adzie pigmenty matujÄ…ce i gdy naÅ‚ożysz go w zbyt dużej iloÅ›ci, może przebijać przez podkÅ‚ad w formie nieestetycznych  kropek.

Gdzie aplikować korektor

W celu rozświetlenia twarzy i nadania jej blasku aplikuj korektor w wewnętrzne kąciki oczu, tuż pod linią brwi, pod oczami, na kości policzkowe oraz w okolicy bruzd nosowych i nad ustami. Rozmasuj kosmetyk i delikatnie wklep go, a następnie nałóż fluid lub podkład by wyrównać koloryt. Możesz także zastosować matujący puder w kompakcie dla utrwalenia całego makijażu.


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku