Każdy rodzic chce stworzyć swojemu dziecku pokój jak z bajki, a przygotowanie takiego wystroju wymaga dbałości o detale. Przyjazne i kolorowe meble, wykładziny i ściany to jednak nie wszystko.
Obecnie rynek oferuje szeroką gamę dodatków zarówno ściennych jak i akcesoriów do dekorowania. Bez brudzenia odnowimy ściany modnymi fototapetami lub naklejkami ściennymi, wśród nich znajdziemy miłe w dotyku dekoracje welurowe. Ich aplikacja jest szybka i nie sprawia problemu. Można je bez problemu odkleić od ściany i nanieść na inną powierzchnię, tak aby pokój mógł „dorastać” razem z dzieckiem. Wybierać możemy spośród wielu wzorów i kolorów na przykład: wróżek, baletnic, aniołków, motyli, rycerzy, samochodzików... Ciekawym pomysłem na dziecięcy pokój jest urządzenie go tematycznie, według zainteresowań malucha. Dla małych poszukiwaczy przygód i morskich podbojów można zaaranżować pokój marynistyczny. Wystarczy udekorować ścianę naklejką z okrętem, falami i latarnią morską. Dopełnieniem morskiej krainy będą rybki, delfiny, koniki morskie i muszle. Dziewczynki z pewnością ucieszą się z małej syrenki. Kropkę nad i postawimy wybierając błękitną pościel i poduszki.

Pomysł na tematyczne wnętrze można zaczerpnąć podpatrując malucha i jego ulubione bajki. Jak wiadomo wszystkie dzieci uwielbiają przenosić się w baśniowy świat. Skorzystaj z tego i pobudzić  wyobraźnię dziecka dekorując pokój jego ulubionymi motywami. Nad łóżeczkiem mogą mieszkać elfy, a szafy niech strzeże rycerz. Nieopodal zaczaił się przecież smok, a pod biurkiem bawią się krasnoludki. W takim otoczeniu dziecko przeniesie się w inny świat, a pomysłów do zabawy z pewnością nie zabraknie. Badania dowodzą, że im większa liczba zmysłów jest stymulowana, tym bogatsze są poznawcze przeżycia dziecka. Dlatego właśnie przedmioty w jego otoczeniu powinny być tak skonstruowane, by umożliwiać maluchowi testowanie własnej spostrzegawczości, rozwijanie sprawności ruchowej i zdolności poznawczych – mówi dr Dawid Wiener, psycholog, kognitywista. Meble i dodatki muszą być zatem multisensoryczne, interaktywne, skłaniać dziecko do poznawania, poszukiwania, zabawy, nauki i kreatywnego wykorzystania przedmiotów. W ten sposób stymulowany jest jego rozwój.

Atmosferę w pokoju dziecięcym tworzy też wystrój okna. Odpowiednio ozdobione i osłonięte, wykorzystując wpadające przez nie światło może sprawić, że pokój stanie się weselszy i pełen ulubionych motywów. Co ciekawe, często taka wesoła osłona okienna to również prezent dla samych rodziców. Zamówiliśmy z mężem trzy fotorolety do pokoju naszego synka. Na jednej oczywiście są ulubione przez niego samochody z bajki, na drugiej on sam, a na trzeciej cała nasza trójka. Był bardzo dumny patrząc na swoje zdjęcie w oknie. A my przy okazji zrobiliśmy sobie prezent na dzień mamy i taty – z uśmiechem mówi Joanna Biernacka, mama 3,5-letniego Michałka. Zaletą fotorolet jest pełna dowolność oryginalnych motywów graficznych, do wyboru są też różne rodzaje specjalnych, przyjaznych dla dzieci tkanin, które po zadrukowaniu prezentują żywe i radosne kolory.

Małe dzieci bawiące się w pokoju, często na podłodze, potrzebują również dobrego oświetlenia. Dla rodziców dzieci, które większość czasu spędzają jeszcze w łóżeczkach, bardzo ważne jest, by w jasne poranki czy upalne dni z łatwością regulować ilość przyjmowanego światła, nie rezygnując z elementów wystroju pokoju. Odpowiednie oświetlenie ważne jest również dla starszych dzieci, które potrzebują go do nauki lub podczas zabawy na komputerze.Dekoria, kolekcja Kids

Meble Vox

klimatydomu.pl

Meble Vox

Magrolety KidsRoom

Dekoria, kolekcja Comics

Sailor

klimatydomu.pl

Dekoria - przytulanka Rybka, Aquarium

pościel Kids Town

klimatydomu.pl

Magrolety KidsRoom

Meble Vox

Podobne artykuły:


DRUKUJ