Każda z nas wie jak bardzo trudno jest zapobiec starzeniu się skóry dłoni. Dzieje się tak, dlatego że nie sposób ukryć je przed słońcem czy zabezpieczyć w trakcie prac domowych.
Piękne, zdrowe paznokcie, aksamitna delikatna skóra rąk to marzenie niejednej kobiety, ponieważ stanowią one część naszej urody i kobiecości bez względu na wiek. Nasze dłonie zawsze są odsłonięte i narażone na działanie czynników zewnętrznych jak wiatr, zimno, słońce, zanieczyszczenia środowiska oraz chlorowanej wody, substancji chemicznych i detergentów. Z tego względu, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja zarówno w domu jak i w gabinecie kosmetycznym. Mówi się, że pokaż swoją dłoń, a ona prawdę mi powie.  Stan naszej skóry oraz paznokci odzwierciedla  kondycje naszego organizmu. Powinnyśmy nie tylko upiększać je, ale także dbać o ich kondycje, dlatego warto od czasu do czasu podejrzliwie przyjrzeć się swoim dłoniom.  

Krem do rąk powinien być zawsze w zasięgu ręki. Znajdziemy  go w większości szafek nocnych, szufladach biurek w pracy czy kosmetyczce. Powinny one być dopasowane do pory roku. Krem do rąk przeznaczony na lato musi być lżejszy. Powinnyśmy zwracać uwagę, aby składniki w nim zawarte opóźniały starzenie się skóry, zapobiegały łamaniu i rozdwajaniu się paznokci, zwalczały wolne rodniki oraz zapobiegały pojawianiu się ciemnych plam. Do takich związków należą: witaminy E, A, C i aktywna prowitamina B6 a  zawarte w kremach  kreatyna wzmocni paznokcie.  

Dłonie są  częścią ciała, która zdradza nasz prawdziwy wiek. Zadbane dłonie mają gładką skórę, równe i bez przebarwień paznokcie. Tylko wtedy są doskonałą wizytówką kobiety. Codzienne stosowanie kremu do rąk i paznokci to podstawa  ich codziennej pielęgnacji.

- Krem do rąk i paznokci Celia 125 ml, cena ok. 4,50 zł
- Home Institut - Karites - Krem do rąk i paznokci z masłem Karity 150 ml, cena ok. 24 zł
- Żurawinowy krem do dłoni Dr Irena Eris 100 ml, cena: 79 zł
- Krem do rąk i paznokci nawilżająco-ochronny NANTES 100 ml, cena: 51 zł
- Ochronny krem do rąk przeciw wysuszaniu Garnier 100 ml, cena ok. 9 zł