Kiedy w naszym domu pojawia się dziecko, wraz z jego dorastaniem przystosowujemy nasze mieszkanie pod jego kątem. W kuchni pojawiają się małe widelczyki, łyżeczki i noże, kubeczki z postaciami z bajek i mnóstwo pluszaków. Dodatkowo produkty dostosowane specjalnie dla maluchów sprawiają, że jest im łatwiej odnaleźć się w świecie dorosłych.

Śniadanie powinno być podstawowym posiłkiem każdego dnia. Dajmy więc dobry przykład i zacznijmy każdy dzień od wartościowego śniadania. Po pierwsze ważne jest, aby posiłek spożywać bez pospiechu i nerwowej atmosfery. Jedzenie to przecież przyjemność, a nie przykry obowiązek. Dlatego też warto zarezerwować sobie nieco czasu na poranny posiłek, nawet jeżeli miałoby się to wiązać z pobudką o 15 minut wcześniej.  Przy przygotowaniu posiłku dla dziecka należy pamiętać, że jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest inne, niż dla osób dorosłych. Dzieci rozwijają się bardzo szybko i potrzebują przede wszystkim dużej ilości energii i białka. Przygotowanie  smacznego i zdrowego śniadania dla dziecka nie wymaga wcale wielkiego zachodu. Udanym pomysłem na poranny posiłek mogą być np. tosty, które dzieci tak bardzo uwielbiają. Lista składników, które mogą się na nim znaleźć jest spora. Świetnie smakują z serem, szynką czy też jako dodatek do jajecznicy. Do picia natomiast  można przyrządzić koktajl mleczny, który ma oczywiście same zalety. Jest smaczny, łatwy w przygotowaniu a przede wszystkim zdrowy, ponieważ zawiera w dużo witamin. Bajkowe śniadanie dla dziecka możemy wyczarować za pomocą blendera i tostera z wizerunkiem Myszki Miki i Kaczora Donalda Ariete Disney Line, które są dostępne w sklepie internetowym babymama.pl. Toster  tworzy  tosty z buzią Myszki Miki i Kaczora Donalda na chlebie tostowym.  


Aby naszym naszym pociechom jadło się przyjemniej lub, by właśnie zachęcić je do jedzenia, możemy zapewnić im kolorową zastawę z bajkowymi dinozaurami z kolekcji Dinusie Gift Collection czy z małą wróżką zdobiąca linię Girl. W skład tych porcelanowych kompletów wchodzi talerzyk, miseczka i kubek, zatem zestawy sprawdzą się podczas wszystkich posiłków.  Dopełnieniem takiego dziecięcego zestawu będą sztućce ozdobione są wizerunkami zwierzątek, jak w przypadku zestawów Miś, ZOO i Króliczki Vittore Comforto.

Modecom z kolei oferuje nam serię głośników MC-2090, które w całości są związane ze znanymi i lubianymi, zarówno przez dzieci i dorosłych, zabawkami oraz bohaterami kreskówek. Obudowy zostały udekorowane specjalnie przygotowanymi grafikami i przedstawiają jedne z największych postaci animowanego świata: Barbie, Ben 10, Scooby Doo, Looney Tunes, a także najpopularniejszą markę samochodów dla chłopców – Hot Wheels. Dzięki tak dużej różnorodności mogą stanowić doskonałe uzupełnienie kolekcji lalek, figurek, domków, pojazdów, filmów i wielu innych produktów przedstawiających ponadczasowych ulubieńców.

Jak widać kreskówki mogą być wszędzie! Niekoniecznie, by nasze pociechy poznały ich bohaterów musimy od razu sadzać je na kilka godzin dziennie pod telewizorem. Takie postępowanie jest wręcz niewskazane. Swoich ulubionych bohaterów dzieci mogą poznać, dzięki produktom codziennego użytku, które otaczają je w ciągu całego dnia. O ile nie przewyższają one możliwości naszych portfeli tego typu gadżety sprawiają maluchom wiele radości i dzięki temu są też dobrym pomysłem na prezent np. urodzinowy. W granicach rozsądku dzieciom warto jest sprawiać przyjemność!