Już chyba każda z nas z niecierpliwością nie może doczekać wiosny. Słońce nieśmiało wygląda zza zachmurzonego nieba, gdzieniegdzie widać jeszcze zaspy śniegu, które wciąż jednak nie pozwalają zapomnieć o mroźnej zimie. Czekamy już z utęsknieniem na pierwsze ciepłe dni, kiedy w końcu będziemy mogły zrzucić zimowe płaszcze.
Zanim jednak wiosna na dobre zagości w naszych sercach, przygotujmy się na jej przyjście. Kompleksowo. Czyli jak? Zacznijmy od naszego ciała, by obudzić je z zimowego snu.

Wiosenną odnowę powinnyśmy zacząć od twarzy – zmęczona, z przebarwieniami nie będzie się dobrze prezentować w wiosennym słońcu. Możemy więc w tym celu wybrać się do gabinetu kosmetycznego.

Wiosna to dobry moment na rozprawienie się z oznakami starzenia oraz defektami kosmetycznymi. W tym celu wykorzystuje się peelingi medyczne, które oczyszczą skórę, wygładzą drobne zmarszczki oraz uporają się z przebarwieniami. Zalecana seria wizyt to od 6 do 10 co 14-30 dni. Można również wykonać jednorazowy zabieg w celu odświeżenia cery. Trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju peelingi zawsze muszą być wykonane przez lekarza!

Pierwsze starcie z wiosennymi ubraniami bardzo często uświadamia nam, że zimą grzały nas nie tylko ciepłe swetry, ale również odkładające się tu i ówdzie warstwy tłuszczyku. Jednak nie ma co wpadać w panikę. Aby znów poczuć się pięknie i jędrnie wystarczy seria zabiegów, która szybko i skutecznie zmniejszy ilość tkanki tłuszczowej, ujędrni skórę i zredukuje cellulit. Możemy też zafudnować sobie specjalną dawkę ćwiczeń na świeżym powietrzu, zapisać się na siłownię, jogę czy pilates – każda forma ruchu będzie przydatna!

Z każdym kolejnym cieplejszym dniem odsłaniamy coraz więcej ciała. W codziennej pielęgnacji musimy pamiętać również o gładkiej, wydepilowanej skórze. Jednak niemalże codzienna walka ze zbędnym owłosieniem może być uciążliwa – maszynki, kremy, wosk, depilatory… Sposobów jest wiele, ale każdy z nich wymaga dyscypliny i systematycznego powtarzania. Dlatego warto zastanowić się nad depilacją laserową, która umożliwia pozbycie się niechcianych włosków raz na zawsze - skutecznie, łatwo i co najważniejsze bezpiecznie.

- Depilacja przy pomocy lasera to metoda całkowicie nieinwazyjna. Polega ona na oddziaływaniu na skórę łagodną wiązką promieni, które pochłaniane są przez zawartą we włosie melaninę. W rezultacie jest on niszczony wraz z cebulką i nie ma podstaw do ponownego wzrostu – wyjaśnia Katarzyna Kęsek, kosmetolog z Centrum Kosmetyczno-Dermatoligicznego DER-MED, specjalistka w dziedzinie depilacji laserowej. Jednak zanim zdecydujemy się na tę formę depilacji konieczna jest konsultacja medyczna, podczas której specjalista wykluczy wszelkie przeciwwskazania, jak również poinformuje o zasadach pielęgnacji skóry, która przez kilka dni może być wrażliwa i podrażniona. Jeżeli w gabinecie, do którego się udaliśmy nie ma na miejscu lekarza – dla własnego bezpieczeństwa lepiej skorzystać z innego.

Pamiętaj, że w przygotowaniach do nadejścia wiosny najważniejsze jest dobre samopoczucie. Kup bukiet świeżych tulipanów, przemaluj pokój, uśmiechaj się do ludzi – po prostu bądź szczęśliwa! Wtedy ciuch z najnowszej, wiosennej kolekcji będzie prezentował się na Tobie jeszcze lepiej!