Wzrost włosów przebiega w bardzo powolny sposób. Niestety, włosy rosną mniej więcej 1 cm w skali miesiąca. Kobieta, która chce mieć długie włosy, musi wykazać się ogromną cierpliwością przy ich zapuszczaniu. Najtrudniej jest zapuszczać włosy z krótkiej fryzury. Styliści włosów namawiają kobiety do ścięcia włosów. Takie skrócenie włosów dzieje się niemal błyskawicznie. Natomiast odrastanie trwa miesiącami, jeśli nie latami. Dowiedz się, jak przyśpieszyć porost włosów. 

 

1. W oczekiwaniu na wzrost włosów. Jak przyspieszyć porost włosów

2. Przyspieszenie porostu włosów

3. Czekać na porost włosów czy kupić doczepy? 

Kobiety zmieniają fryzury, gdyż chcą odmienić swój dotychczasowy wizerunek lub uważają, że nowa fryzura jednocześnie oznacza zmiany w życiu. Wizyta u fryzjera to również poprawa nastroju. Chyba nie ma kobiety, która po wyjściu z salonu fryzjerskiego nie czuła się lepiej. Powszechnie uważa się, że krótkie włosy dodają pewności siebie, ale nie jest to oczywiście żaden wyznacznik ani pewnik. W każdym razie gdy kobieta pozwala ściąć fryzjerowi włosy, to musi się liczyć z tym, przy zapuszczaniu włosów faza przejściowa jest prawdziwym koszmarem. To jest moment, w którym kobiety tracą cierpliwość i nadzieję na długie włosy. Chcą wiedzieć, jak przyśpieszyć porost włosów. Czasami jednak idą do fryzjera i decydują się ponownie na krótką fryzurę. 

W oczekiwaniu na wzrost włosów. Jak przyspieszyć porost włosów?

Każda kobieta wybiera idealną fryzurę dla siebie — nie można powiedzieć, że długie włosy są lepsze od krótkich, gdyż to zależy od typu urody, wieku czy stylu życia, a przede wszystkim od indywidualnego gustu. Najważniejsze jest, by mieć zdrowe i mocne włosy. Pomagają w tym witaminy i minerały na włosy. Na kondycję włosów mają też wpływ szampony i odżywki do pielęgnacji włosów. Trzeba wzmacniać cebulki włosów, by nie dochodziło do wypadania włosów. Wzrost włosa jest wyjątkowo wolny.  Można sprawić, że będą włosy rosły szybciej. Są na to metody naturalne, a także produkty odżywiające włosy. Szybszy porost włosów nie jest więc czymś niemożliwym. Domowe sposoby i suplementy wymagają jednak systematyczności w stosowaniu. Taka terapia może trwać kilka miesięcy. 

Przyspieszenie porostu włosów

Przykładowe działania, które mogą przyspieszyć wzrost włosów:

  • masaż skóry głowy;
  • peeling skóry głowy;
  • regularne stosowanie wcierek;
  • zbilansowana dieta;
  • suplementacja przeznaczona do włosów;
  • maseczka z drożdży nakładana na skórę głowy i włosy;
  • picie drożdży zalanych wrzącą wodą lub mlekiem (nie mogą to być jednak drożdże suche). 

Czekać na porost włosów czy kupić doczepy? 

Zapuszczanie włosów bywa męczące dla kobiet, które każdego dnia chcą świetnie wyglądać. Jeśli kobieta pracuje z ludźmi, czyli codziennie wychodzi do biura lub fabryki, to mogą ją irytować odrastające kosmyki włosów, nad którymi trudno jest zapanować. Dlatego koniecznie stosować to, co przyspiesza porost włosów. Nie można jednak oczekiwać, że długie włosy pojawią się z tygodnia na tydzień. Osobom pytającym o włosy można powiedzieć wprost, że włosy są zapuszczane. Jeśli jednak kobieta źle się czuje z takimi włosami, może wypróbować naturalnie wyglądające peruki, doczepy lub może się poddać zabiegowi przedłużania włosów. Można jednak wytrzymać fazę przejściową bez tego typu rozwiązań. Wystarczy cierpliwie poczekać, aż włosy będą nadawały się do stworzenia fryzury typu bob lub jakiejkolwiek innej, która bez stresu pozwoli na doczekanie się długich włosów. Piękne włosy mają wpływ na ogólną prezencję każdej kobiety. Warto wspomnieć, że długie włosy są nadal noszone przez mężczyzn. Najczęściej kojarzone są z branżą artystyczną i twórczą. 


kerabione witaminy i minerały dla włosów

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

terapia behawioralna

Wersja do druku