Urządzanie inteligentnych domów i mieszkań obecnie staje się coraz popularniejsze. Dzieje się tak ze względu na to, że smart rozwiązania nie tylko zwiększają komfort, ale również zapewniają oszczędności, które są bardzo ważne, zwłaszcza w dobie ciągle rosnących cen. Choć obecnie oszczędności są coraz mniej warte ze względu na rosnącą inflację, to jednak warto je mieć. W dzisiejszym poradniku doradzimy, jak urządzić smart mieszkanie dla wymagającego singla.

Jeżeli garderoba, to tylko w zabudowie

W mieszkaniu singla nie może zabraknąć przestronnej garderoby. W końcu współczesny singiel dużą wagę przywiązuje do mody i wyglądu. Przede wszystkim powinna być to garderoba w zabudowie, która jednocześnie nie zajmuje dużo miejsca, a daje ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o wykorzystanie przestrzeni półek i drążków. Oczywiście powinna zostać wykorzystana przestrzeń po sam sufit. Można wykorzystać mechanizm opuszczanego drążka z wajchą, jeśli nie chce się za każdym razem stawać na małym stołku, by ściągać ubrania z góry. Taki mechanizm powinien być tak zaprojektowany, by przestrzeń użytkowa garderoby nie została ograniczona. Jeśli mężczyzna dużo korzysta z garniturów, ale i innych spodni, w garderobie powinna znaleźć się też obrotowa półka z otworami na paski. Sprawdzą się też półki wysuwane, zwłaszcza jeśli są głębokie, bo to ułatwia układanie rzeczy. Wysuwane półki będą odpowiednie także w dolnej części szafy i na nich mogą znaleźć się nie tylko dodatki, ale i obuwie. Drzwi przesuwne do garderoby mogą mieć nietuzinkowy design np. ze zdjęciem przeniesionym na ich powierzchnię, a po otwarciu może włączać się inteligentne oświetlenie wewnętrzne na czujnik ruchu.

Kuchnia na wymiar wykorzystująca przestrzeń maksymalnie i wyposażona w smart urządzenia

Smart mieszkanie dla wymagającego singla na pewno nie będzie tanie, jednak w końcu ma to być wnętrze na miarę XXI wieku. Kuchnia także powinna być wykonana pod określony wymiar, a szafki powinny sięgać pod sam sufit. Pomiędzy nimi może być miejsce na wbudowane urządzenia smart takie jak piekarnik, który sam wyłączy się po skończonym pieczeniu i będzie sterowany smartfonem, a także zmywarka, która sama się otworzy po skończonej pracy. Oczywiście na blacie kuchennym nie może zabraknąć ekspresu do kawy, który po zaprogramowaniu sam przygotuje kawę o wybranej porze. W kuchni ze smart urządzeniami każdy może stać się dobrym kucharzem. W kuchni także powinno znaleźć się inteligentne oświetlenie wewnętrzne działające na czujnik ruchu.

Salon w minimalistycznym stylu, ale z zastosowaniem inteligentnego oświetlenia wewnętrznego

Salon, który jednocześnie może być sypialnią urządzony w minimalistycznym stylu będzie odpowiednim rozwiązaniem. Sprawdzi się do niego narożnik z funkcją spania. Tutaj koniecznie trzeba zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia. Warto by były to sprężyny typu bonell, a nawet wzmocnione, a także pianka wysokoelastyczna, co zapewni komfort nie tylko dziennego wypoczynku, ale i snu. Materac powinien zapewniać punkty podparcia dla kręgosłupa i zapobiec budzeniu się z bólem spowodowanym właśnie nieodpowiednim zbyt twardym lub miękkim podłożem. Jeżeli znajdzie się miejsce na fotel z podnóżkiem to także warto go wstawić. Przyda się też mały stolik kawowy dla zwiększenia funkcjonalności tej przestrzeni. Inteligentne oświetlenie wewnętrzne powinno być sterowane z użyciem smartfona, zarówno pod względem natężenia światła, jak i jego kolorystyki.

Jakie smart rozwiązania ponadto się sprawdzą?

Co ponadto powinno znaleźć się w mieszkaniu wymagającego singla. Ze smart rozwiązań warto wybrać jeszcze wtyczki smart plug, które ułatwiają ładowanie sprzętu i sterowanie światłem. Warto także zadbać o zdrową atmosferę i wybrać urządzenie wielofunkcyjne, które reguluje wilgotność w mieszkaniu, a dodatkowo wyposażone jest w jonizator. Oczywiście jeśli chodzi o ogrzewanie, to sprawdzą się maty grzewcze, ale to kwestia, na którą nie ma się wpływu, wszak system ogrzewania jest zaplanowany w ramach inwestycji. Mieszkanie dla singla może być nowoczesne i zawierać wszystkie potrzebne udogodnienia. Oczywiście możliwość zastosowania poszczególnych rozwiązań trzeba skonfrontować z posiadanym budżetem.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

suknia ?lubna
wyposa?enie kuchni

Wersja do druku