Idąc ulicami Warszawy mijamy wiele salonów z modą ślubną. DAMA Couture wydaje się jednym z nich. Jednak po zbadaniu informacji o tym miejscu, okazuje się, że nie jest to klasyczny salon z sukienkami, ale atelier krawieckie – lokalna pracownia artystyczna, w której organizowane są wyłącznie spotkania indywidualne.

 

Suknie ślubne w Warszawie – duży wybór, większy problem

Duża dostępność salonów sukni ślubnych w stolicy wbrew pozorom nie ułatwia klientkom znalezienia wymarzonej kreacji. Eksperci ślubni radzą, by nie odwiedzać wszystkich salonów w mieście, tylko ograniczyć się do maksymalnie kilku. Tylko jak dokonać selekcji? Możemy nie mieć jeszcze w głowie żadnego, sprecyzowanego obrazu sukni ślubnej oraz nie wiedzieć, co poszczególne salony są w stanie nam zaoferować. W DAMA Couture nie musimy się tym martwić. To pracownia wyspecjalizowana w szyciu sukni ślubnych, posiadająca swoje krawcowe i stylistów. Możemy zdecydować się na suknię szytą na miarę, wybierając jeden z wielu, dostępnych projektów i wprowadzając do niego własne modyfikacje. Jeśli potrzebujemy mieć sukienkę szybko i zależy nam na niskiej cenie, możemy wybrać niedrogi model gotowy w swoim rozmiarze. A co w przypadku, gdy mamy własną wizję idealnej sukienki ślubnej, np. inspirowaną stylizacją ślubną gwiazdy albo... babci? Dla projektantów i krawcowych DAMA Couture to nie problem. Wymarzoną kreację można tam uszyć od podstaw.

Ile kosztują suknie ślubne w Warszawie?

Suknie ślubne w Warszawie kosztują średnio 4 tys. złotych. Cena niekoniecznie musi obejmować poprawki. Oczywiście w warszawskich salonach można znaleźć zarówno znacznie tańsze (już od ok. 1000 zł), jak i kilkukrotnie droższe suknie ślubne. Warszawa jest miastem, w którym swoje pracownie i showroomy mają znane marek i projektanci. A jak wyglądają ceny sukni ślubnych w DAMA Couture? Większość ekskluzywnych modeli szytych na miarę mieści się w przedziale 3,5-4,5 tys. złotych, a w cenie zawarte są wszystkie koszty, więc przy odbiorze na pewno nie będzie przykrej niespodzianki. Ich cena odzwierciedla jakość: unikatowość projektu, perfekcję odszycia, najwyższy gatunek materiałów. Cen nie windują logotypy znanych designerów na metkach czy rekomendacje influencerek. W ofercie DC znajdziemy także wiele propozycji tańszych - do 2 tys. złotych. Takie budżetowe sukienki wcale nie odbiegają jakością i starannością wykonania od drogich, zagranicznych kreacji.

Ile trzeba czekać na uszycie sukni ślubnej w Warszawie?

Średni czas oczekiwania na szytą na miarę suknię ślubną z salonu to 6-8 miesięcy. W pracowni DAMA Couture proces szycia trwa krócej – rzadko przekracza 3 miesiące. Wszelkie prace odbywają się na miejscu. Jak trzeba przyspieszyć, to krawcowe robią wszystko, by wybawić przyszłą pannę młodą z opresji i zaoszczędzić jej kolejnego stresu... Oczywiście w terminarzu ślubnym należy uwzględnić dodatkowy czas na przymiarki i ewentualne poprawki. Najwięcej klientek odwiedza pracownię DAMA Couture najpoźniej 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu.

Jak powstają suknie ślubne w DAMA Couture?

DAMA Couture realizuje jedynie autorskie projekty, umożliwiając klientkom wprowadzanie własnych modyfikacji. Nie kopiuje wzorów innych designerów. Nie przerabia produktów zamówionych od zagranicznych firm. Dzięki temu nie zobaczymy w internecie tysięcy panien młodych w takiej samej kreacji, jak wybrana przez nas. Suknie DC są w 100% made in Poland, szyte we własnej, lokalnej pracowni krawieckiej.

Jak zamówić suknię ślubną w DAMA Couture?

Większość salonów ślubnych w Warszawie wymaga telefonicznego umawiania pierwszej wizyty. Do tych obleganych naprawdę niełatwo się dostać, zwłaszcza gdy nie planujemy wesela za kilka lat. W celu umówienia się na spotkanie w atelier DAMA Couture w Warszawie wystarczy napisać maila, podając datę uroczystości, wybrane modele z oferty, standardowo noszony rozmiar oraz swój numer telefonu. Po wysłaniu wiadomości e-mail, obsługa kontaktuje się z nami i wspólnie ustalamy dogodny termin spotkania. Co ważne, nie musimy zwalniać się z pracy! Przymiarki odbywają się też w weekendy i wieczorami. Prowadzi je stylistka, więc możemy liczyć na fachowe doradztwo. A co w przypadku, gdy wpadł nam w oko model ze sklepu online DAMA Couture, który jest szyty na miarę, a mieszkamy daleko od stolicy? Żaden problem. Zespół DC od lat szyje suknie ślubne a odległość.

 

 

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku