Manicure tytanowy jest to alternatywa dla hybrydy, która również cechuje się dużą trwałością, jednak jest bardziej bezpieczna i delikatna dla płytki paznokcia. Nie wymaga stosowania lampy UV i ma naprawdę wiele zalet, dzięki czemu zdobywa coraz większą popularność. O czym mowa w praktyce? Podpowiadamy.


Manicure tytanowy — czym jest?

Manicure tytanowy wykonywany jest za pomocą specjalnych proszków, które przyklejają się do płytki paznokcia, na którą naniesiona jest baza. Puder ten posiada w sobie domieszkę tytanu, stąd też nazwa tej metody. Nie jest to jednak jedyny produkt, który potrzebny jest do wykonania stylizacji tym sposobem. Poza kolorowym pudrem wykorzystuje się również utwardzacz, bazę i żel. Jednak w odróżnieniu od manicure hybrydowego nie jest potrzebna tutaj lampa UV, ze względu na to, że produkty te utwardza się tylko i wyłącznie przy pomocy powietrza. Manicure w Krakowie charakteryzuje się również dużą trwałością. Stylizacja taka może być noszona podobnie jak hybryda, nawet przez 3-4 tygodnie.

 

Jak zrobić manicure tytanowy?

Stylizację taką najlepiej wykonać w profesjonalnym studiu, np. manicure w Gdańsku. Rozpoczyna się ją od standardowego przygotowania paznokci, tak jak do każdego rodzaju manicure, to znaczy odsuwa się skórki i nadaje kształt płytce, a następnie się ją matuje. Do tego momentu przygotowanie wygląda identycznie jak w przypadku manicure hybrydowego. Po tych czynnościach na płytkę aplikowany jest żel bazowy, który powinien być nałożony precyzyjnie, aby nie zalać skórek. Następnie paznokieć zanurzany jest w pojemniczku z pudrem, a po wyjęciu stylistka strzepuje jego nadmiar przy pomocy specjalnego pędzelka. 

 

Później kolejny raz nakłada się żel bazowy, moczy palec w pudrze i strzepuje jego nadmiar. Po tych czynnościach nakładany jest na płytkę top, a na samym końcu aplikuje się utwardzacz i pozostawia go do wyschnięcia na około 5 minut.

 

Zalety manicure hybrydowego

Taka stylizacja jest zdrowsza dla płytki paznokcia i rzadziej od hybrydy wywołuje reakcje alergiczne. Do tego produkty wykorzystywane do takich stylizacji są wzbogacane w substancje, które odżywiają paznokieć. Manicure w Poznaniu jest to więc świetna opcja na dla osób, które mają słabą, cienką i łamliwą płytkę paznokcia. Do tego jest to stylizacja, która jest bezpieczna dla kobiet w ciąży. Manicure tytanowy jest też trwalszy niż hybrydowy, dzięki czemu paznokcie są bardziej wytrzymałe i mniej podatne na zniszczenia, jednak w związku z tym jest on trudniejszy do usunięcia od hybrydy.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

paznokcie hybrydowe
paznokcie ?elowe

Wersja do druku