Dni stają się coraz dłuższe i bardziej słoneczne, co oznacza, że nadchodzi lato. Lato oznacza także sandały, szorty i inne sezonowe ubrania, które eksponują nasze ciała. Z pewnością więc, chcesz się upewnić, że wszystkie części Twojego ciała wyglądają świetnie, zanim zrobi się całkiem ciepło. Zazwyczaj bardzo trudno jest umówić się na wizytę w salonie kosmetycznym przed nadejściem lata. Wszystkie Panie chętnie umawiają się wówczas na manicure i pedicure, więc kosmetyczni mają pełne ręce roboty. Doskonałym rozwiązaniem na lato są paznokcie hybrydowe. Nie dość, że świetny efekt możemy uzyskać zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym, to jeszcze jest to rozwiązanie na tyle trwałe, że wystarczy stawić się na uzupełnienie i zmianę stylizacji raz na miesiąc.

Co to jest manicure hybrydowy ?

Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci z wykorzystaniem specjalnie do tego celu przeznaczone sa lakiery hybrydowe, które utwardza się pod światłem lampy UV. Są one dostępne w najróżniejszych kolorach i stylach – znajdziemy chociażby takie z dodatkiem brokatu. Jednak w nadchodzącym sezonie zdecydowanie bardziej pożądane są pastelowe kolory, które pięknie wpiszą się w letnie stylizacje. Warto zasmakować również ciekawych i pełnych kolorów połączeń, które sprawią, że nasze paznokcie będą się pięknie prezentować już z daleka.

Zabieg manicure hybrydowego zajmuje specjaliści zwykle około godziny. Jednak jeśli przychodzimy pierwszy raz, paznokcie mogą wymagać nieco więcej pracy i całość przedłuży się do około półtorej godziny.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe ?

Aby wykonać piękny manicure hybrydowy konieczne jest przejście kilku kolejnych kroków:

  • Przygotuj paznokcie do manicure hybrydowego, oczyszczając je, odtłuszczając płytkę paznokcia i nakładając bazy hybrydowe. Jest to pierwsza budująca warstwa Twoich nowych paznokci. Jeśli pracujesz z lakierami po raz pierwszy to możesz każdy paznokieć po nałożeniu utwardzać przez minutę w lampie, aby zachować efekt, specjalista zwykle prosi o włożenie ręki do lampy do 2-3 paznokcie.
  • Po warstwie bazowej nakłada się już lakier w wybranym kolorze lub miesza się różne barwy czy tworzy wzory. Każda warstwa, podobnie jak miało to miejsce w paznokciach żelowych musi być utwardzona w lampie.
  • Na zakończenie nakładamy lakier, który kryje się pod nazwą top i również utwardzamy. Przecieramy również wszystkie paznokcie specjalnym płynem, aby się nie kleiły i zawiązały.
  • Dobrze się również wmasować w skorki oliwkę, aby ładniej się prezentowały, a w skórę dłoni krem nawilżający, bo będą one tego potrzebować latem.

Czy można samodzielnie wykonać paznokcie hybrydowe?

Kiedy samodzielnie wykonujesz paznokcie w domu, ważne jest, abyś miała odpowiednie narzędzia i wiedzę. Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem własnego manicure hybrydowego, oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać:

  • Będziesz potrzebować pewnej ręki (i cierpliwości). Ten rodzaj manicure jest bardziej skomplikowany niż inne ze względu na proces warstwowego tworzenia każdego paznokcia. Jeśli nie jesteś przyzwyczajona do samodzielnego robienia paznokci lub nie masz wprawy w posługiwaniu się pilnikiem do paznokci lub obcinaczami, może to być zadanie nie dla Ciebie.
  • zainwestuj w produkty dobrej jakości. Pozytywnie wpłynie to na trwałość Twojego manicure hybrydowego.

Wzory na paznokcie hybrydowe

Do wykonania wzorów na paznokciach wykonanych tą techniką przydadzą Ci się kolorowe lakiery hybrydowe, ale również odpowiednio mały pędzelek czy inne narzędzia ułatwiające malowanie. Wzory tworzy się przed nałożeniem lakieru nawierzchniowego, aby następnie właśnie z jego zastosowaniem je utrwalić. Pamiętaj również, że konieczne jest suszenie w lampie również samego wzoru. Ostanie suszenie po nałożeniu topu może być nieco dłuższe, dla pewności, że wszystko dokładnie wyschło.

Hybrydy to świetny wybór na letnie paznokcie

Jeśli szukasz świetnego sposobu na urozmaicenie i ubarwienie swojego manicure, rozważ wypróbowanie paznokci hybrydowych. Są one również doskonałym wyborem na paznokcie letnie, ponieważ są lekkie i zwiewne, co sprawia, że są idealne na ciepłą pogodę. A dodatkowo cechuje je wyjątkowa trwałość, więc żadne z twoich wakacyjnych przygód im nie straszne. Jeśli dotąd nie wykonywałaś ich samodzielnie, to z pewnością warto wybrać się na zabieg i zobaczyć, jak robi to fachowiec. Z czasem coraz więcej osób samodzielnie próbuje swoich sił w tworzeniu własnych hybryd. Nie zapominaj jednak, jak ważne jest wybranie wysokiej jakości produktów.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku