Chcesz przez kilka długich tygodni cieszyć się przedłużonymi, pięknymi paznokciami? A może po prostu chcesz w sprytny sposób zamaskować nierówności swojej naturalnej płytki tworząc na nich idealnie gładki manicure? Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie powyższych efektów jest manicure żelowy. Zanim w niego zainwestujemy warto jednak wiedzieć nieco więcej o tym, jak przygotować płytkę pod żel. Od tego etapu zależy bowiem trwałość całej stylizacji i jej ostateczny, perfekcyjny wygląd.

 

Co jest potrzebne do manicure żelowego?

Zanim odpowiemy na pytanie: jak zrobić manicure żelowy, musimy powiedzieć co dokładnie będzie do niego potrzebne. Jeśli chodzi o preparaty, na liście must have znajdują się emulsje do usuwania skórek, odtłuszczacze, primery, bazy hybydowe lub ich kolorowe wersje, cleanery i topy. Z narzędzi będziesz potrzebować natomiast zwłaszcza:

  • pilniczki
  • bloczki polerskie
  • frezarkę z odpowiednimi frezami
  • cążki do skórek
  • pędzelek do żelu
  • szablony do przedłużania
  • waciki bezpyłowe
  • szczoteczki do paznokci

Jak poprawnie zrobić paznokcie żelowe - kroki przed aplikacją żelu

To, jak dobrze nałożyć żel na paznokcie, to temat na osobny wpis. Teraz w skrócie zajmiemy się tym, co należy zrobić przed aplikacją żelu. Zacznamy od oczyszczenia płytki paznokciowej - odsunięcia skórek kopytkiem i usunięcia ich frezarką lub cążkami. Następnie nadajemy kształt paznokciom i matowimy ich płytkę. Po tym przychodzi czas na usunięcie pyłków za pomocą szczoteczki i odtłuszczenie płytki za pomocą dedykowanego preparatu. Na koniec pokrywamy przygotowywaną stylizację primerem i zabieramy się za aplikację bazy.

Jaka baza pod żel budujący?

Rozwiązanie powyższej kwestii nie jest wcale takie jednoznaczne. Zanim udzieli się na nie odpowiedzi trzeba bowiem zadać nieco inne pytanie: czy pod żel trzeba dać bazę? Jak się domyślacie, nie zawsze jest to konieczne. To, czy baza pod żel jest konieczna, zależy od rodzaju posiadanego żelu. A te dzielimy na jednofazowe oraz trójfazowe. 


W przypadku tych drugich oprócz głównego produktu (żelu budującego) będziemy koniecznie potrzebować produktu bazowego zwiększającego przyczepność i trwałość stylizacji oraz preparatu nabłyszczającego paznokcie. Nieco inaczej jest w przypadku produktów jednofazowych. Czy pod żel jednofazowy dajemy bazę? Możemy to zrobić, ale nie musimy. W składzie preparatu jest już bowiem produkt bazowy. Wiele stylistek jednak zaleca, by i tu oddzielną bazę jednak stosować, gdyż dodatkowo zabezpieczy ona łożysko przed termicznym poparzeniem i sprawi, że manicure będzie miał większą trwałość.


Najczęściej zadawane pytania


Dlaczego ważne jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia przed nałożeniem żelu?

Odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia jest kluczowe dla trwałości manicure żelowego. Usunięcie martwego naskórka, zmatowienie płytki i odtłuszczenie zapewnia lepszą przyczepność żelu, co przekłada się na dłuższe utrzymanie się manicure bez odprysków i podnoszenia się żelu.

Czy odsunięcie skórek jest konieczne przed nałożeniem żelu?

Tak, odsunięcie skórek jest ważne, ponieważ zapobiega to włączeniu ich do stylizacji, co mogłoby spowodować podnoszenie się żelu oraz rozwój infekcji w okolicy paznokcia.

Czy można zmatowić płytkę paznokcia zwykłym pilnikiem?

Zmatowienie płytki paznokcia najlepiej jest wykonać delikatnym bloczkiem polerskim lub pilnikiem o drobnej gradacji. Użycie zbyt grubego pilnika może uszkodzić płytę paznokcia, co jest niewskazane przed nałożeniem żelu.

Jak należy odtłuścić płytkę paznokcia przed aplikacją żelu?

Odtłuszczenie płytki paznokcia najlepiej jest wykonać przy użyciu specjalnego preparatu - cleanera. Można także użyć zmywacza bezacetonowego. Odtłuszczenie usunie wszelkie tłuszcze i olejki, co zapewni lepszą adhezję żelu do płytki paznokcia.

Jakie są kroki przygotowania płytki paznokcia pod żel?

Kroki przygotowania płytki to: odsunięcie skórek, nadanie kształtu paznokciu za pomocą pilnika, zmatowienie płytki bloczkiem polerskim, odtłuszczenie płytki za pomocą cleanera, a na końcu nałożenie warstwy bazy pod żel.


Podobne artykuły:


Wersja do druku