Puszące się włosy potrafią być trudne do ujarzmienia. Na szczęście nie zawsze musimy uciekać się do drastycznych zabiegów, czy używać codziennie prostownicy. Upragnione gładkie włosy i efekt tafli można też uzyskać stosując odpowiednie kosmetyki. Gama takich produktów jest szeroka. Znajdziemy wśród nich kremy do układania włosów, olejki oraz pasty modelujące. Sprawiają one, że fryzura staje się ujarzmiona, a włosy gładkie. 

Czego użyć do wygładzania włosów? 

Kosmetyki wygładzające włosy mają za zadanie przede wszystkim odżywić pasma i domknąć łuski. Suche włosy lub takie, które odznaczają się wysoką porowatością, są niesforne i zbyt lekkie. Należy więc je dociążyć. Jeśli robimy to przy użyciu wysokiej temperatury efekt jest krótkotrwały i utrzymuje się tylko do kolejnego mycia. Kuracja dla włosów puszący się, która będzie obejmowała zarówno pielęgnację, jak i odpowiednią stylizację, da lepsze rezultaty. Wygładzanie włosów jest zatem procesem, a nie jednorazowym krokiem. Pierwszym krokiem, który warto zastosować, jest użycie odżywki wygładzającej włosy. Domknie łuski włosów i zamieni puszące się pasma w gładką taflę. 

Wygładzanie włosów w kilku etapach

W stylizacji włosów puszących się ważne jest dostarczenie niesfornym kosmykom odpowiedniej porcji składników wygładzających, które dociążą pasma. Jeśli wnikną one do głębszych warstw włosów, spowodują, że nie będą one tracić wilgoci i zachowają swój piękny wygląd nawet przy niesprzyjającej pogodzie. Oprócz stosowania odpowiednio dobranych odżywek dobrym pomysłem jest też wprowadzenie olejowania. Nałożenie porcji przed myciem odpowiednio dobranego olejku pozwoli wygładzić włosy bez konieczności używania prostownicy. 

Kosmetyki do włosów to doskonały pomysł na prezenty na święta. Jeśli szukasz tego typu zestawu, warto odwiedzić sklep internetowy specjalizujący się w sprzedaży kosmetyków do włosów. Mają one zazwyczaj większy asortyment niż sklepy stacjonarne, więc łatwiej jest skompletować, to co nas interesuje. Sklepy o takim profilu mają też zazwyczaj wydzielone osobne kategorie z kosmetykami dla puszących się włosów, więc łatwiej będzie odnaleźć kosmetyki, które wyróżniają się takim działaniem. Kosmetyki wygładzające potrafią dać spektakularny efekt, o którym marzy każda posiadaczka niesfornych włosów. Do pielęgnacji można też wprowadzić płukanki wygładzające włosy, które jeszcze bardziej podkreślą pożądany efekt. Dlatego kompletując świąteczny zestaw, warto brać pod uwagę różnorodne produkty. 
 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

w?osy doczepiane

Wersja do druku