Lśniące i zadbane włosy są najpiękniejszą ozdobą. Niestety nie zawsze można sobie pozwolić na długie pasma. Zapuszczanie takich włosów jest czasochłonne i wymagające, a poza tym długie włosy nie są zbyt wygodne na co dzień. A gdyby tak można było w każdej chwili odmienić swój wygląd? Pozwalają na to włosy doczepiane metodą clip-in. Opowiemy o tym rozwiązaniu w naszym artykule. 

 

Idealne włosy clip-in – z czego powinny być wykonane?

Najlepiej zdecydować się na włosy clip-in, które wyglądają naturalnie. Nie muszą to być włosy naturalne (choć te również mają wiele zalet). Idealnym rozwiązaniem są dopinki z włosów, wykonanych z syntetycznego włókna Heat Resistant Fiber. Jest to włókno miękkie w dotyku i pozbawione tego charakterystycznego sztucznego połysku. Mimo że jest to sztuczny materiał, to włosy są odporne na temperaturę nawet do 180 stopni Celsjusza. Włosy doczepiane metodą clip in można  zatem dowolnie stylizować (wyprostować czy zakręcić lokówką). Sztuczne włosy clip-in mają także korzystną cenę w stosunku do jakości. Na pewno będą zatem dobrym wyborem. 

Jak wybrać włosy clip-in?

Nasuwa się jednak pytanie: jak dobrać odpowiednie pasma? Do wyboru są przecież różne rodzaje włosów (różnią się odcieniem, długością i gramaturą).

Wybierając włosy dla siebie, weź pod uwagę takie kwestie jak:

  • Struktura i objętość twoich naturalnych włosów – do cienkich i rzadkich włosów rekomendowane są dopinki na pięciu taśmach o wadze między 70 a 80 gramów. Włosy składające się z siedmiu lub ośmiu warstw sprawdzą się w przypadku włosów o średniej gęstości. Włosy clip-in o gramaturze powyżej 150 gramów to dobry wybór dla kobiet z krótkimi, ale gęstymi włosami. 
  • Pożądana długość włosów – włosy clip-in dostępne są w różnych wariantach, jeśli chodzi o długość. Najpopularniejsze wersje to włosy o długości 47 cm (mniej więcej do łopatek) oraz 60 cm (do pasa). Wiele zależy od indywidualnych preferencji. Włosy clip-in mają tę zaletę, że możesz je zakładać, kiedy tylko masz ochotę. Od czasu do czasu możesz więc pozwolić sobie na długie pasma. Weź pod uwagę również kształt twarzy i sylwetkę. Długie włosy pięknie wysmuklają okrągłą buzię, a rozpuszczone nadają sylwetce lekkości. Z kolei krótsze pasma sprawdzą się u pań, które mają krótką szyję. Idealnie ją wysmuklą i pozwolą wyeksponować ramiona i dekolt. Clip-in nie tylko wydłużają, ale też zagęszczają fryzurę.
  • Kolor włosów – należy dobrać kolor najbardziej zbliżony do barwy swoich włosów, aby całość prezentowała się naturalnie. W sklepie Cameron Hair znajdziesz włosy w różnych odcieniach (zarówno jednolitych, jak i balejaże oraz ombre). Paleta dostępnych kolorów jest tak duża, że dobór pasującego odcienia nie stanowi problemu. 

Jak zakładać włosy clip-in? 

Włosy clip-in świetnie się trzymają. Dzięki temu, że każda spinka na zatrzask clip-in posiada dodatkowy silikonowy paseczek – włosy się nie zsuwają. Spinki są małe i subtelne, w ogóle nie widać ich spomiędzy pasm. Nie musisz więc obawiać się o kwestie techniczne ani estetyczne. Po kilkukrotnym założeniu zyskasz także wprawę, która pozwoli ci upiąć włosy na całej głowie w ciągu zaledwie kilku minut. 

Przygotuj sobie lusterko, które umożliwi zapięcie taśm z tyłu głowy. Najpierw dopnij pasma na dole głowy. Spineczki zapinaj, zaczynając od środkowej. Zapinanie jest dość intuicyjne i na pewno nie będziesz miała większych problemów. Dodawaj kolejno pozostałe pasma, przesuwając się w górę głowy. Po zaaplikowaniu wszystkich dopinek popraw całość dłońmi, aby włosy „wmieszały się” w twoje naturalne pasma.


Najczęściej zadawane pytania


Czym są włosy doczepiane typu clip in?

Włosy doczepiane typu clip in to jeden z najpopularniejszych rodzajów przedłużania włosów. Są to pasma włosów, które są dołączane do naturalnych włosów za pomocą specjalnych klipsów. Dzięki nim proces doczepiania i zdejmowania włosów jest prosty i szybki, a do tego całkowicie bezpieczny dla Twoich naturalnych włosów.

Jakie są kryteria wyboru włosów doczepianych clip in?

Przy wyborze włosów doczepianych clip in należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze, kolor - powinien on jak najbardziej pasować do naturalnego odcienia Twoich włosów. Po drugie, długość i gęstość - zależne od Twoich preferencji i efektu, jaki chcesz uzyskać. Na koniec, rodzaj włosów - na rynku dostępne są włosy syntetyczne oraz naturalne, te drugie dają bardziej naturalny efekt i są bardziej trwałe, ale również droższe.

Czy włosy doczepiane clip in są bezpieczne dla moich naturalnych włosów?

Tak, włosy doczepiane clip in są bezpieczne dla Twoich naturalnych włosów. Dzięki specjalnym klipsom, nie uszkadzają one włosów ani nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Ważne jest jednak, aby prawidłowo je nosić i pielęgnować - na przykład unikać spania w doczepianych włosach czy noszenia ich podczas kąpieli.

Jak pielęgnować włosy doczepiane typu clip in?

Włosy doczepiane, szczególnie te naturalne, wymagają podobnej pielęgnacji co Twoje naturalne włosy. Powinny być regularnie myte i odżywiane odpowiednimi produktami. Ważne jest też, aby nie używać na nich zbyt wysokich temperatur - mogą one uszkodzić strukturę włosa. Pamiętaj, że nie powinno się spać ani kąpać w doczepianych włosach.

Czy mogę używać suszarki, prostownicy czy lokówki na włosach doczepianych clip in?

Jeżeli są to włosy naturalne, zazwyczaj możesz korzystać z tych urządzeń, ale pamiętaj o ochronie termicznej i umiarkowanej temperaturze. Włosy syntetyczne są bardziej podatne na uszkodzenia pod wpływem wysokich temperatur, więc jeżeli wybrałeś ten rodzaj doczepianych włosów, warto zrezygnować z używania prostownicy czy lokówki, lub skonsultować się z producentem.


Podobne artykuły:


Wersja do druku