Nauka angielskiego zazwyczaj kojarzy nam się ze szkolnymi ławami. Kserówki, na których już prawie nic nie widać i nagrania odtwarzane z przenośnego radiomagnetofonu. Tak wyglądała większość lekcji nas, dorosłych. Na szczęście obecnie naucza się w o wiele nowocześniejszy – a co często za tym idzie, także efektywniejszy sposób. Niestety – nie każda szkoła może sobie pozwolić na wysokiej jakości sprzęt i pomoce naukowe. Wiele też zależy od samego nauczyciela – jeśli jest kreatywny, to z pewnością wymyśli wiele ciekawych aktywności, w czasie których dzieci będą uczyły się angielskiego szybko, łatwo i bez stresu.

 


Nauka angielskiego online to koncept, który pojawił się już dobre parę lat temu, ale na dobre zadomowił się dopiero niedawno. Nie ma co ukrywać, że pandemia zmieniła wiele w naszym życiu, nawet jeśli niekoniecznie chcemy się do tego przyznać. Choć pod wieloma aspektami ograniczyła nas, to dała także możliwości. W czasie ostatnich niemal dwóch lat wiele aspektów naszego życia przeniosło się do Internetu. Coraz więcej z nas kupuje online, a także korzysta z usług w formie wirtualnej. Czy jednak nauka angielskiego online jest wartościowa i daje lepsze, a przynajmniej porównywalne, efekty niż tradycyjna forma? Czytaj dalej, a z pewnością się dowiesz! 

 

Nauka angielskiego online – możliwości

 

Na samym początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie możliwości daje nauka angielskiego online. Jest to forma, która zwraca na siebie uwagę przede wszystkim wygodą. Nie da się ukryć, że brak konieczności wychodzenia z domu, dojazdów, szukania miejsca parkingowego doceni większość z nas. Szczególnie jeśli na lekcje woziliśmy dzieci – ustawienie harmonogramu mogło być naprawdę karkołomnym zadaniem. Szkoły, które oferują naukę angielskiego online, bardzo często umożliwiają samodzielne ustalanie terminu i godziny zajęć. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie – bez problemu dobierzesz pasujący Ci termin. W tradycyjnych szkołach grafik zajęć jest przecież odgórnie ustalony i nie masz na to żadnego wpływu. 

 

Nauka angielskiego online to także wygoda w kwestii wykorzystywania różnorakich pomocy naukowych. W szkole Novakid, gdzie uczą się dzieci od 4 do 12 roku życia, nauczyciele to profesjonaliści z dużym doświadczeniem i ogromną pasją, którzy ucząc angielskiego, korzystają z najróżniejszych sposobów. Kolorowanie obrazków, zgadywanki, śpiewanie piosenek czy mówienie wierszyków, a nawet tańce czy wirtualne wycieczki – to wszystko jest tam możliwe! Taka forma nauki, wprowadzającą elementy zabawy to przyszłość edukacji. Dzieci czują się bezpieczniej, mogą wyrażać siebie. Zamiast siedzieć w szkolnych ławach i zakuwać kolejne listy słówek czy następne zasady gramatyki, uczą się języka praktycznie. W Novakid stawia się duży nacisk na mówienie. A chyba każdy zgodzi się, że teoretyczna wiedza, choć istotna i przydatna, okaże się niczym, jeżeli nie potrafimy w danym języku rozmawiać. 

 

Czy warto zapisać dziecko do szkoły angielskiego online?

 

Wygoda oraz możliwości nauki online sprawiają, że ta forma nauki staje się coraz bardziej popularna.  Co za tym idzie, coraz więcej placówek i szkół oferuje tego typu zajęcia. Oczywiście warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań! Zanim zapiszesz swoje dziecko, sprawdź, czy dana szkoła oferuje darmową lekcję próbną. Jest to wygodne rozwiązanie, zapewniające możliwość przetestowania metody nauczania oraz nauczycieli, zanim podejmie się wiążącą decyzję. Pamiętaj, że nauka angielskiego online powinna przebiegać w formie, która będzie odpowiednia dla młodego ucznia. Wprowadzanie elementów zabawy to jeden ze sposobów na zwiększenie efektywności zajęć, przy jednoczesnym zapewnieniu dziecku poczucia bezpieczeństwa, bez stresu czy nudy. Drugim ważnym aspektem jest indywidualne podejście do ucznia. W tradycyjnym nauczaniu nie zawsze jest to możliwe. Jeśli jednak decydujemy się na lekcje online, spersonalizowany program zajęć będzie dużą zaletą. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

j?zyk obcy
nauka j?zyka

Wersja do druku