Pluskwy to niewielkich rozmiarów owady, które żywią się krwią zwierzęca, w tym również człowieka. Osiągają zaledwie kilka milimetrów wielkości, jednak potrafią być naprawdę uciążliwe. Najważniejszą częścią ich ciała są czułki, które pozwalają ciepło i zapach ciała, na którym chcą się pożywić. Jak rozpoznać, że pluskwy pojawiły się w domu i jak ostatecznie je usunąć?

 

Niechciani lokatorzy - oznaki świadczące o tym, że pluskwy są w domu

Pluskwy przede wszystkim bardzo cenią sobie ciepłe miejsca. Swoje gniazda chętnie zakładają w trudno dostępnych miejscach więc bardzo ciężko stwierdzić ich rzeczywistą obecność. Tak naprawdę mogą zagnieździć się dosłownie wszędzie, jednak najczęściej robią to w meblach, pościeli, materacach, za obrazami, a nawet pod tapetą.
Pierwszą oznaką świadczącą o tym, że w domu pojawiły się pluskwy, są niewielkie ugryzienia na ciele. Na skórze, gdzie pluskwa wbiła swój aparat gębowy, pojawia się zaczerwienienie, które z biegiem czasu zamienia się w bąbel lub grudki. W miejscu ugryzienia pojawia się silny świąd.
Kolejnym dowodem potwierdzającym obecność pluskiew jest specyficzny zapach. Jest on słodki, mdły i dość nieprzyjemny w odczuciu.
Co więcej, pluskwy składają swoje jaja, zrzucają zewnętrzną część powłok, a słabsze osobniki umierają. W takim wypadku można zauważyć obecność owadów.

Czy można pozbyć się pluskiew we własnym zakresie?

Przez wzgląd na niewielkie rozmiary, pluskwy przez dłuższy czas mogą pozostać niezauważone. Powoduje to, że zaczynają się rozmnażać i pojawia się ich coraz więcej. Mając podejrzenie, że w domu pojawili się niechciani goście, warto zajrzeć do najtrudniej dostępnych zakamarków. Utwierdzając się w przekonaniu, że pluskwy rzeczywiście założyły gniazda, trzeba jak najszybciej zająć się ich usuwaniem. W odpluskwianiu na pewno pomogą:

  • Generalne porządki przy pomocy odpowiednich detergentów.
  • Wypranie pościeli oraz ubrań.
  • Dokładne wytrzepanie dywanów.
  • Precyzyjne wyczyszczenie lub odkurzenie materaca/kanapy.
  • Spryskanie miejsca wykrycia gniazda specjalnym środkiem owadobójczym.

W kolejnych etapach należy kontrolować wszystkie miejsca, w których pluskwy mogłyby się ponownie pojawić, ponieważ wymienione zabiegi nie dają całkowitej gwarancji, że owady nie wrócą.

Domowe sposoby na usuwanie pluskiew nie działają? Pora skorzystać z pomocy profesjonalistów

Pluskwy są owadami, które żyją w dość dużych stadach i zakładają gniazda w wielu miejscach, nie tylko jednym. Dlatego też zwalczanie ich jest tak trudnym zadaniem. Niestety wiele osób w obawie przed reakcją osób mieszkających w pobliżu obawia się sięgnąć po pomoc z zewnątrz.
Natomiast firmy zajmujące się odpluskwianiem zaopatrzone są w specjalne narzędzia i preparaty, które w łatwy i szybki sposób pozbyć się nachalnych owadów.
Profesjonalna obsługa poinformuje właściciela domu o tym, jakie środki zostaną użyte oraz jak postępować.
Wiele przedsiębiorstw usuwających pluskwy stara zachować się pełną dyskrecję, tak by osoby korzystające z ich usług nie musiały tłumaczyć się przed otoczeniem.
Ponadto na pewno dużym walorem jest to, że większość stosowanych preparatów pozwala pozbyć się nie tylko pluskiew, ale też innych niepożądanych owadów.

Jak znaleźć dobrą firmę zajmującą się usuwaniem pluskiew?

Przed rozpoczęciem współpracy należy zrobić odpowiednie rozeznanie i znaleźć firmę, która przede wszystkim cieszy się dobrymi opiniami. Warto więc poświęcić trochę czasu na przeczytanie tego, co mają do powiedzenia osoby, które już skorzystały z usług przedsiębiorstwa. Na szczęście w dobie Internetu nie trudno poznać punkt widzenia innych.

Możesz zapoznać się z ofertą na stronach 

https://dezynfeusz.pl/zwalczanie-usuwanie-pluskiew-odpluskwianie/
https://skuteczneusuwanie.pl/usuwanie-pluskiew/
https://ddd-katowice.pl/zwalczanie-pluskiew/


Dobrze jest także sprawdzić jakimi środkami dysponuje dane przedsiębiorstwo, mając na uwadze dobro nie tylko swoje, ale również mieszkających w domu dzieci i zwierząt.
Niemniej ważna dla osoby chcącej skorzystać z usług firmy usuwającej pluskwy będzie oczywiście cena. W tym jednak wypadku najniższa nie zawsze będzie oznaczała najwyższej jakości wykonanie powierzonego zadania.

Profesjonalne odpluskwianie to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się tych owadów. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że pluskwy nie pojawiają się w pomieszczeniu dlatego, że nie jest ono zbyt czyste. Wbrew błędnemu przekonaniu wolą miejsca czyste i zadbane. Często można przynieść je do domu z jakiegoś innego lokalu np. na ubraniach. Nosicielami owadów mogą być też zwierzęta domowe.

undefined

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

pluskwy
szkodniki
owady

Wersja do druku