Stroje kąpielowe przestały się już dzielić wyłącznie na te jednoczęściowe i dwuczęściowe. Bogaty i szeroki wybór sprawia natomiast, że każda kobieta jest w stanie znaleźć dokładnie taki kostium, który wprost idealnie zaprezentuje się na jej sylwetce. Aby jednak móc nieco sprawniej poruszać się po tych wszystkich sklepowych propozycjach, należy mieć jakieś pojęcie na temat popularnych odmian strojów kąpielowych. Wyróżniamy ich kilka. Każdy z nich zdoła natomiast podkreślić atuty innej sylwetki. Przed zakupami na pewno warto więc raz jeszcze spojrzeć na siebie w lustrze, przyjrzeć się swojej figurze i wyznaczyć mniej więcej jej rodzaj, a dopiero potem udać się do sklepów na wstępne łowy.

Jednoczęściowe stroje kąpielowe


Wciąż na topie są oczywiście klasyczne i najbardziej tradycyjne kostiumy kąpielowe jednoczęściowe. Przeważnie wybierają je kobiety stawiające na wygodę, które czasami nawet nie chcą opalać swojego ciała na plaży, a po prostu zamierzają na wakacjach dużo pływać, uprawiać różne sporty plażowe i po prostu sporo się ruszać, czyli spędzać czas bardzo aktywnie. Strój jednoczęściowy to synonim absolutnego komfortu. Nigdy nie spada i nigdy się nie zsuwa, cały czas idealnie przylegając do ciała. On też może jednak znakomicie wyglądać! Delikatnie wycięte u dołu majtki z podwyższonym stanem docierającym do linii pępka pięknie podkreślą krągłe pośladki, a większy dekolt uwydatni biust.

Z kolei strojów dwuczęściowych jest do wyboru znacznie więcej. Aktualnie występują one chyba we wszystkich wariantach, jakie tylko można sobie wyobrazić. Swoją budową mogą przypominać niemalże sensualną i zmysłową bieliznę. Najciekawsze kostiumy kąpielowe dwuczęściowe bywają bardzo mocno wycięte, dzięki czemu odsłaniają sporo ciała, ale to dobrze, bo przecież na plaży niczego nie trzeba ukrywać, a wręcz warto pozwolić sobie na ukazanie wypracowanej na siłowni zgrabnej sylwetki. Dwuczęściowe kostiumy kąpielowe damskie najlepiej sprawdzają się też podczas opalania. Zazwyczaj można odpiąć w nich ramiączka, by słońce było w stanie dotrzeć do wszystkich partii ciała.

Dwuczęściowe stroje kąpielowe

Teraz wiele kobiet decyduje się na zamawianie strojów kąpielowych przez Internet, jednakże mimo wszystko warto by było je przymierzyć. Kostium kąpielowy dwuczęściowy pięknie prezentujący się na modelce w rzeczywistości może okazać się mało atrakcyjny. Każdą figurą trzeba zająć się nieco inaczej. W zależności od jej rodzaju inne stroje kąpielowe będą do niej pasować. Nie należy więc ograniczać się tutaj wyłącznie do pewnych standardowych modeli. Być może ten mniej oczywisty okaże się lepszym wyborem.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Stroje kąpielowe jednoczęściowe
stroje kapielowe

Wersja do druku