Wyjście na plażę to niejednokrotnie okazja do różnych spotkań towarzyskich. Poza tym wobec dość charakterystycznego obowiązującego tam outfitu niezwykle ważne jest również to, by wyglądać w nim stylowo. Strój kąpielowy i inne części plażowej garderoby powinny też zapewniać komfort.

 

Stylowy wygląd podczas plażowania na pewno znakomicie wpływa na samopoczucie. Nie tylko nasze, ale i otoczenia – jak wiemy, zachowanie pewnych zasad estetyki, zwłaszcza na plaży, jest niezwykle cenne. I choć zakup stroju kąpielowego nie przesądza do końca o tym, czy nasza stylizacja plażowa będzie w dobrym stylu, to jest jej podstawą i do takiej decyzji warto się dobrze przygotować. Warto też oprócz stroju kąpielowego zaopatrzyć się również w inne części plażowej garderoby. Jak skompletować taki zestaw? O tym w dalszej części artykułu.

Jak wybrać strój kąpielowy?

Odpowiednio dobrany strój kąpielowy nie tylko sprawi, że będziemy wyglądać modnie na plaży, ale także wyeksponuje mocne strony naszej figury. Przy zakupie kostiumu kąpielowego przede wszystkim należy rozważyć wybór między jednoczęściowym a dwuczęściowym kostiumem kąpielowym. Kobiety, które nie lubią zbytnio eksponować swojego ciała, z pewnością wybiorą stroje kąpielowe jednoczęściowe. Dla zwolenniczek bikini odpowiednią propozycją będzie strój składający się z dwóch części. Żeby był estetyczny i stylowy istotne jest, by jego góra i dół były w odpowiednich rozmiarach. Jeśli chodzi o modowe trendy, to dużą popularnością cieszy się dół od kostiumu z podwyższonym stanem. Stylowy strój kąpielowy nie może też być zbyt pstrokaty.

Kostium kąpielowy plus niezastąpione dodatki

Moda plażowa to nie tylko stroje kąpielowe. To również takie dodatki jak słomkowy kapelusz, który – zwłaszcza o dużym rondzie – w ostatnich sezonach cieszy się niesłabnącą popularnością. Podobnie jak okulary przeciwsłoneczne, ochroni również nasze oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Aby wyglądać stylowo na plaży, warto również zainwestować w maxi sukienkę. Tego typu sukienki plażowe wykonane ze zwiewnych materiałów na pewno dodadzą nam stylu i elegancji. Sukienkę w tym stylu możesz założyć na wieczorne wyjście czy taki też spacer wzdłuż brzegu morza. Bardzo modne są tego typu sukienki w stylu etno – podobnie jak służące do przewiązania na biodrach czy tuż nad biustem pareo lub oryginalne tuniki plażowe.

Strój jednoczęściowe lub strój kąpielowy dwuczęściowy występują obecnie w wielu wariantach, dlatego też kobiety o różnych stylach i różnych typach figury na pewno znajdą coś dla siebie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku