Koronawirus nie odpuszcza, a my chcielibyśmy się wreszcie zaręczyć, a tu z każdej strony lockdawn, pozamykane restauracje, hotele, miejsca publiczne, gdzie można byłoby zabrać naszą drugą połowę. Jak przygotować zaręczyny, by nadal było pięknie i romantycznie?

 

  1. Wybór pierścionka zaręczynowego

  2. Wybór metalu szlachetnego oraz kamienia

  3. Gdzie zorganizować zaręczyny?

  4. Zaręczyny w domu

Wybór pierścionka zaręczynowego

A może by tak wybrać pierścionek zaręczynowy z szafirem? Pierścionki z szafirem prezentują się niezwykle oryginalnie, a przecież wybór pierścionka jest niezwykle ważny, jeśli nie najważniejszy. Najłatwiej byłoby go wybrać razem z narzeczoną i część panów się na coś takiego decyduje. Pozostali, którzy chcą aby moment zaręczyn był chwilą wyjątkową, romantyczną, a zarazem zaskakującą, muszą się trochę „pogimnastykować”. Po pierwsze należy zastanowić się nad własnym budżetem oraz nad szlachetnym metalem i kamieniem, jaki miałby znajdować się w pierścionku.

[obraz_1]

Wybór metalu szlachetnego oraz kamienia

Kiedy już określimy własny budżet, zastanówmy się jaki metal oraz kamień preferowałaby kandydatka na naszą żonę. Do wyboru mamy pierścionki z białego złota, pierścionki z żółtego złota, albo mieszane. Co do kamieni warto rozpatrzyć pierścionki zaręczynowe z szafirem, z brylantem białym lub czarnym, z rubinem, topazem, tanzanitem oraz szmaragdem. Aby rozmiar pierścionka był odpowiedni potrzebny będzie fortel - wypożyczmy na jedno popołudnie pierścionek ukochanej, a jeśli byłyby z tym problemy zmierzmy go suwmiarką mierząc średnicę wewnętrzną. Bardzo duży wybór biżuterii posiada jubiler GOLD MONEY. Aktualnie pierścionki zaręczynowe są w bardzo dobrej cenie.

Gdzie zorganizować zaręczyny?

Jeśli mamy już pierścionek zaręczynowy, zastanówmy się nad wyborem miejsca, gdzie się oświadczymy. Raczej już nam w pandemii łona natury nie zamkną, a pora roku zbliżająca się wielkimi krokami jest porą bardzo sprzyjającą. Wiosna – wszystko wokół zaczyna kwitnąć, świat budzi się po długim śnie zimowym. Zastanówmy się, gdzie w naszej okolicy moglibyśmy na łonie natury zorganizować romantyczną chwilę. Może to być piknik na plaży, nad jeziorem, nad rzeką, na polanie w lesie, a nawet w sympatycznym miejscu w parku lub w miejscu, które się obojgu mile kojarzy. Pamiętajmy, że kobiety są bardzo sentymentalne, pomyślmy więc, czy jest jakieś miejsce do którego ukochana chętnie by się udała. Organizujmy ten moment tak, by był zaskoczeniem, ale stwórzmy odpowiedni ku temu klimat. A może przy okazji zorganizujmy sesję zdjęciową, która już na zawsze pozostanie w naszej pamięci oraz na papierze fotograficznym. Niech to będzie dzień w którym oboje nigdzie się nie spieszymy. Bądźmy wyluzowani, wypoczęci i zadowoleni.

Zaręczyny w domu

Pomysłów na zaręczyny w plenerze jest wiele, ale może się jednak okazać, że pandemia nam na to nie pozwoli. Nie martwmy się, że zaręczyny zorganizowane przez nas w domu nie będą tak spektakularne. Najważniejsze byśmy temu poświęcili nieco czasu, przygotowali zaręczyny na przykład w porozumieniu z koleżanką naszej ukochanej. Niech ją zabierze na popołudnie do siebie na kawę, tak byśmy mieli kilka godzin na przygotowanie romantycznej kolacji. Niech dom posiada przytłumione światła, na podłodze możemy rozrzucić płatki róż, stół odpowiednio nakryć, konieczne świece, jak i szampan, który będzie tu jak najbardziej zasadny. Musimy z siebie wykrzesać nieco więcej niż każdego dnia. Zadbajmy o atmosferę, która porwie oboje z nas. Oprócz przygotowanej przez nas kolacji, nie zapomnijmy o pierścionku zaręczynowym z szafirem.  

Nasza ukochana będzie zachwycona, jeśli tylko dostrzeże, że się staraliśmy. Niech ten dzień będzie pierwszym, ale nie ostatnim tak wyjątkowym. Pamiętajmy o romantycznych uniesieniach.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Zaręczyny w pandemii
Pomysł na zaręczyny

Wersja do druku