Meble na wymiar stają się obecnie coraz bardziej popularne. Urządzając wnętrza doceniamy ich funkcjonalność i względy estetyczne, a także fakt, że są one w pełni i wręcz perfekcyjnie dopasowane do wolnej przestrzeni, którą mają zająć. Wyjątkowość takiego rozwiązania wiąże się z tym, że mebel, jaki powstanie będzie w pełni spełniał nasze oczekiwania, będzie taki, jakim chcemy go widzieć w danym pomieszczeniu. Taki, jakich w sklepach meblowych nie ma. A co do ceny, to pod uwagę trzeba wziąć fakt, że za każdym razem jest to w pełni indywidualny projekt. W związku z tym koszt wykonania również może być bardzo urozmaicony.

Meble na wymiar pojawiają się w różnych częściach naszych domów i mieszkań. Popularne są zabudowy w przedpokoju czy pod schodami, jednak można z powodzeniem wykonać je we wnękach czy np. na ścianie sypialni. Stanowią one wygodny sposób na przechowywanie naszych rzeczy i co najważniejsze estetyczny. Dzięki takim rozwiązaniom zdecydowanie łatwiej jest utrzymać porządek. Realizacja mebli na wymiar Komandor.pl wymaga spotkania z fachowcem, który dokona niezbędnych pomiarów – pamiętajmy, że taki mebel wpasowuje się w dostępną przestrzeń co do kilku milimetrów i jest tam właściwie na stałe, bo np. nie przestawimy go do malowania. Warto więc dokładnie przemyśleć, gdzie szafa ma się znajdować.

Po dokonaniu pomiaru dochodzi jeszcze kwestia estetyczna – wybieramy fronty, ich kolor i sposób otwierania szaf. Kluczowe będzie również wnętrze naszej szafy, które będzie miało wpływ na jej funkcjonalność i możliwości związane z przechowywaniem. Zawiasy, szuflady, prowadnice, półki – każdy z tych elementów ma swoją cenę, a więc od nich również zależy to, jaką cenę zapłacimy za nasze meble na zamówienie.

Meble na wymiar – jakość

Wiele osób uważa, że meble wykonane na wymiar przez renomowaną firmę, taką, jak Komandor.pl wyróżniają się zdecydowanie lepszą jakością i trwałością, niż te, które są powszechnie dostępne w sklepach meblowych. Spowodowane to jest przede wszystkim wysoką jakością poszczególnych materiałów, jak i drobiazgowym montażem i dopasowaniem szczegółów naszego projektu. W ten sposób zyskujemy mebel na lata dokładnie taki, jakiego potrzebujemy. Potwierdzeniem jakości jest chociażby udzielana przez producenta gwarancja.

Dlaczego indywidualny mebel będzie lepszy?

Szafa na wymiar ma niewątpliwą przewagę nad sklepowymi rozwiązaniami. Dlaczego? Zwróćmy uwagę, że żaden mebel seryjny nie zajmie całej dostępnej dla niego przestrzeni w naszym pomieszczeniu. Z jednej strony zostanie ostęp np. 15 centymetrów, a i do sufitu będzie brakować tyle, że spokojnie ustawimy na górze pudła do przechowywania. Nie dla każdego jednak jest to estetyczne i zdecydowanie korzystniejsze okazuje się zabudowanie danej części pomieszczenia, dzięki czemu stawiamy na minimalizm i przechowywanie wszystko w zorganizowany sposób, jednak nie na zewnątrz.

Z pewnością nie będzie za mało półek czy szuflad, a drzwi szafy będą dokładnie takie, jakich oczekujemy. Mogą one być wypełnione materiałem w dowolnym kolorze lub posiadać lustra, które dodatkowo optycznie powiększą przestrzeń – takie rozwiązanie doskonale sprawdza się szczególnie w mniejszych mieszkaniach.

Jeśli chodzi o zalety mebli na wymiar to nie sposób nie wyróżnić w tym miejscu stosunku ceny do jakości. Wiele mebli „sklepowych” produkowana jest masowo i nie do końca spełniają one nasze oczekiwania, okleina się odkleja, pojawiają się uszkodzenia, całość się chwieje. W przypadku mebli na wymiar coś takiego nie ma miejsca, a cała konstrukcja jest idealnie dopasowana i świetnie sprawdza się w dowolnym wnętrzu.

Usługi – czyli co zawiera zamówienie szafy na wymiar?

Profesjonalne firmy zajmujące się wytwarzaniem szaf na wymiar oferują w cenie szereg usług, co jest korzystne dla klienta. Po pierwsze już na etapie planowania szafy możemy liczyć na pomoc wykwalifikowanego doradcy, projekt również zostanie wykonany gratis. Wszelkie niezbędne pomiary wykonane zostaną przez profesjonalistę w miejscu naszego zamieszkania. Absolutnie nie będziemy musieli sami podawać wymiarów – mebel ma być dopasowany niemal co do milimetra. Transport i wniesienie elementów szafy to również nie problem i zawarte są one w cenie mebla. Kluczowy jest również profesjonalny montaż mebla w miejscu jego przeznaczenia, dzięki czemu będzie on idealnie dopasowany. Cena zawiera ponadto gwarancję na wykonaną szafę.

Widać więc, że wybierając taką szafę stawiamy na całkowicie spersonalizowane rozwiązanie, z którego będziemy zadowoleni przez wiele kolejnych lat. W pierwszym odruchu może się wydawać, że cena jest wyższa niż w przypadku sklepowych mebli, jednak, jeśli porównamy ją do jakości i konieczności dodatkowych napraw czy kolejnych wymian, plus dodamy usługi, jakie wchodzą w cenę, to z pewnością dostrzeżemy, że cena jest dla nas wyjątkowo korzystna, a mebel jest jej jak najbardziej wart.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku