Sezon grillowy w Polsce trwa zaledwie 3-4 miesiące. Trzeba więc przyznać, że musimy spieszyć się przed kolejnym uderzeniem okresu jesienno-zimowego, by zaspokoić swoje oczekiwania związane ze spędzaniem wolnego czasu z bliskimi na świeżym powietrzu. Co jednak zrobić z meblami ogrodowymi i wyposażeniem nim przyjdą deszcze, wiatry i przymrozki? Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz w dalszej części tekstu i skupimy się na głównych komponentach (tj. stoły ogrodowe), by każdy mógł liczyć na ich wieloletnią niezawodność.

Po 1 – wybierz stoły ogrodowe wysokiej jakości

Jeśli wybrany przez Ciebie stół ogrodowy będzie wykonany niechlujnie i z niskiej klasy tworzyw, prawdopodobnie już po pierwszym sezonie jego wygląd i stan będą pozostawiać wiele do życzenia. Zainwestuj zatem w sprawdzone rozwiązania, które cieszą się szczególnym uznaniem konsumentów. Nie czekaj i zobacz na VidaXL, co czeka na wyciągnięcie ręki. Dołącz do grona zadowolonych użytkowników już dziś. 

Po 2 – zadbaj o ich czystość 

Zaniedbane stoły ogrodowe szybko stracą swój blask i posiłki lub spotkania z bliskimi przy nich przestaną być przyjemnością. Co zatem należy zrobić, by przez wiele lat prezentowały się w nienaganny sposób? Przede wszystkim zadbać o ich czystość. Oznacza to, że należy przecierać je po każdym użyciu. Ludzka skóra pozostawia w końcu tłusty i słony odcisk (wynikający z potliwości), który przyspieszy proces niszczenia lakieru, a dalej drewna. 

Po 3 – nie zapomnij o konserwacji

Czyszczenie to jednak nie wszystko, o czym koniecznie musisz pamiętać. Pozostaje jeszcze aspekt konserwacji. Po każdym sezonie zrób dokładny przegląd stołu i zabezpiecz go przy pomocy warstwy lakieru lub bejcy. Pamiętaj, by stosować się do zaleceń producenta, który zapewni Ci największą efektywność. Po wyschnięciu preparatów należy dokładnie zabezpieczyć stół przy pomocy folii (dzięki której drewno nie będzie mieć kontaktu z kurzem i brudem w garażu, schowku, piwnicy lub na strychu) i schować w suchym oraz ciepłym miejscu. 

Po 4 – schowaj je w ciepłym i suchym miejscu

Gdy meble są już czyste i zakonserwowane (przy pomocy specjalnych lakierów lub bejc i farb), można je schować w garażu, schowków lub magazynie. Oczywiście powinno być to miejsce suche i ciepłe, by nie miało ono wpływu na strukturę tworzywa (zwłaszcza drewna). Nie zapomnij również zabezpieczyć mebli przy pomocy folii. Dzięki temu odizolujesz je od kurzu i innych zanieczyszczeń. 

Jeśli nie zaniedbasz swoje mebli ogrodowych i dostosujesz swoje decyzje do ww. kroków, bez wątpienia będą one służyć przez wiele lat. Pamiętaj, że inwestycja w krzesła lub stoły ogrodowe powinna być jednorazowa. Lepiej więc sięgnąć po wysokiej klasy asortyment, który wykonany został z dbałością o najdrobniejsze detale. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Meble drewniane

Wersja do druku